Arama sonuçlarınız

1. Exo

Hayat nasıl gidiyor?

Hayat fırtınalı bir okyanus, ben ise ufak bir teknede bu coşkun okyanus içinde kürek çekmeye çalışmakta. Hava bir gün düzelir belki kim bilir? Belki de kaderidir insanın, onu o yapan. Yaşanması gerekiyorsa yaşıyoruzdur belki de, belki de bir toz tanesi kadar değerimiz yoktur evren için. Ama her...
  2. Exo

CraftWeb v5 - Minecraft Web Scripti - Daima En İyisi [TANITIM]

Piyasaya bir ürünü sunuyor ve tanıtımını yapıyor iseniz ürününüzün tamamen arkasında durmanız gerek. Gözlemlerimce tasarım konusunda hep aynı iskeleti farklı renkler ve ufak değişiklikler katarak bütün projelerinizde sundunuz, tasarım olarak bir yenilik gözüme çarpmıyor. Aradan geçen uzun süre...
  3. Exo

Ekranda Sinek Var

Ekranın sağına bak, ban çekici mi o?
  4. Exo

Formumuzun Sorunu!

Yazar alımlarına şahsi olarak ben baksaydım sizi bu davranışınız yüzünden almazdım. Kişinin olgunluğunu yaşı değil davranışları belirler. Ekibimizde çalışan bütün arkadaşların sizden olgun olduğunu belirtirsem kızmazsınız bana değil mi?
  5. Exo

Formumuzun Sorunu!

Mahkemeye şahsa hakaretten dolayı çıkıyorsunuz, ceza almadan mı kurtuluyorsunuz? Yaptığınız davranışın kabul edilebilir bir yanı yoktu, konuşmalarda yaptığınızın hoş olmadığı belirtildi siz makam egosuna kapıldınız. Bir hafta boyunca gözlemledik ne oldu ne olmadı diye davranışlarınız pek...
  6. Exo

Yolun Gideceği Yere Gitmeyin, Yol Yoksa Gidin ve İz Bırakın!

"Kimse bir amaç için yaşamıyor, kimse bir yere ait değil, herkes ölecek. Gel televizyon izleyelim." - Morth Smith (Rick and Morty S01xE08)
  7. Exo

Ücretsiz AntiVirüs Önerisi

Server güvenliği değil home bilgisayarlar için genel bir öneri yapıyoruz. Windows ihtiyaç dahilinde değil ise zaten Linux tabanlı bir işletim sistemi kullanılması performans ve güvenlik açısından şahsi ilk tercihim olacaktır. Home bilgisayarlara gerekli güncellemeler yapıldıysa zaten Wannacry...
  8. Exo

Geceye Bir Şarkı Bırak

Şarkı sözlerine Genius üzerinden erişebilirsin. Benim için çok anlam ifade eden bir parçadır.
  9. Exo

Ücretsiz AntiVirüs Önerisi

Bilgisayardan 3-5 anlayan saçma sapan indirmeler yapmayan kimsenin bilgisayarına virüs bulaşmaz. Ekstra güvenlik için tek favorim Bitdefender.
  10. Exo

Geceye Bir Şarkı Bırak

Indie ve Chill tarzı müzik, favorilerimden.
  11. Exo

Türkiye ve değişen sistemleri...

Bazılarımız eleştiriyi pozitif olarak alıp hatam vardır derken, siz hiç hata yokmuş, her şey cennetlikmiş gibi toz kondurmamaya devam edin. Unutmayın kafanızda kurduğunuz hayali görüntü yıkıldığı zaman dünyanın ne kadar çirkin bir yer olduğunu göreceksiniz. Bir şeyler söyleyip tartışmaya girmem...
  12. Exo

Türkiye ve değişen sistemleri...

Sözlerimde milletimi ve vatanımı bütün zaman çizgisi üzerinde değil son 10-15 sene üzerinde eleştireceğim. Kuru milliyetçilik cehaletten başka bir şey değildir. Millet ve vatan sevgisi ülkene sağladığın yararlar ile değerlendirilir, sosyal medyada veya sağda solda ne kadar milliyetçi olduğunu...
  13. Exo

Bu foruma ne zaman katıldın? Nerden öğrendin bu forumu? Neden bu forumu tercih ettin?

Nasıl oldu bende bilmiyorum, 2012'de gözümü bir kapadım bir açtım ki 5 senedir yönetimdeyim. Güzel zamanlar.
  14. Exo

Çocukluğunuzu En İyi Yansıtan Görsel

Tabi ki "The Black Eyed Peas" 12'li yaşlardayken az dinlemezdim.
  15. Exo

Forumu bırakıyorum (4 yıllık hikayenin sonu)

Bu tür gördüğüm konulara aynı türden mesajlar attım. Kusura bakmayın size özel bir durum değil ancak bu tür konuların gereksiz olduğunu belirtiyorum. Gidiyorsanız bunu bir şova çevirmenize gerek yok. Ne bir savaşa ölmek adına katılıyorsunuz nede arkadaşlarınızla ilişkilerinizi koparıyorsunuz...
  16. Exo

Forumu bırakıyorum (4 yıllık hikayenin sonu)

Herkes gidiyor, forumu az kullanıyor ancak kimse konu açmıyor. Hala bu "GİDİYORUM BANA İLGİ GÖSTERİN İLGİYE İHTİYACIM VAR" diye bağıran konuların neden açıldığını anlayamadım.
  17. Exo

- Bitcoin Nedir? - Nasıl Kazanılır? - Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? -

GPU Mining öldü, ekran kartıyla kazdığını söyleyen kişiler zarar etmekten başka bir şey yapmıyorlar. ASIC Mining işi ise çok büyük yatırım istiyor, Bitcoin için durum bu. Ancak alt coinlerde mining işi hala kazanç sağlayabiliyor. Cryptocurrency'ler talep - miktar oranına bağlı olarak...
  18. Exo

Arka planda veri tutma

Veri güvenliği açısından Session(Oturum) kullanman en doğrusu olacaktır. Ayrıca çerezler veya lokal saklama yolunu kullandığınız takdirde veri kirliliği olmaması adına ve güvenliğin sağlanması adına bu verilerin temizlenmesi işlemi ile ekstradan uğraşmış olacaksınız. Session ile hem veri...
  19. Exo

Craft_man aramızda dolaşıyor !:!!!:1!

Maşallah derya kuzusu bunlar. Boşuna göle gitmeye gerek yok bizim foruma olta atsak böyle bereketli toplarız bence. :yıkıl:
  20. Exo

Banlanmam hakkında

Herkes rant ve drama peşinde, kurallara uymadığınız takdirde gerekli cezayı almanız en doğrusudur. Bakın forumun iyi noktalara taşınmasını istiyoruz bu konuda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. Günümüzde trend olan konularla ilgili yazılar yazıp bunları forum üzerinde paylaşmak ilerleme açısında...
  21. Exo

Sunucuda "Moderatör" ne işe yarar,nasıl olunur ?

Dil bilgisine önem sadece resmi yazılarda değil her koşulda verilmeli. Yazım kuralları kadar noktalama işaretlerine de gereken önemi vermek sizi bir adım önde tutacaktır. Konu güzelce hazırlanmış ancak katılmadığım bir kaç nokta var. Moderatör olarak adlandırdığımız yetkili bireyler bulunduğu...
  22. Exo

Hangi Irklar tek kaş olur?

Bütün ırklar.
  23. Exo

Rabisu Paypal Hatası | Lütfen Yorumunuzu Bildirin

Burada gözüken olayda bir tarafı suçlamak yanlış olacaktır. Açtığınız destek bildirimlerinde hesabınızda 62 TL olduğunu belirtmişsiniz. Son olarak hesabınızda kalan paranız -17.84 TL olarak gözüküyor. Kişilerden aldığınız ücret 80 TL ise hesabınızda daha önceden hiç paranız olmadığını varsayarak...
  24. Exo

Authme yada php SHA256 kodlamasını md5'e çevirme

SHA-256 tek yönlü çalışan bir özetleme metodudur. Şifrelenmiş verilerin geri dönüşü direkt olarak mümkün değildir.
  25. Exo

Para Gözler...

Öyle bir döneme geldik ki Lapis sistemi bile normalleştirilmeye başlandı. Önceden oyun hakkıyla oynanırdı, şu an Minecraft bir hayatta kalma türevinden çok deathmatch tarzı bir havaya büründü. Üzücü.