Arama sonuçlarınız

1. TheRedstoneEngineer

[NASIL]3000TL'ye Toplayacağım Sistem Nasıl?

Merhaba arkadaşlar, Ocak'ta sistem toplayacağım, gerçekten uzun araştırma ve düşünmelerim sonucunda parçası parçasına toplayacağım sistemi kesinleştirdim. Monitör dahil 3000TL (Yaklaşık olarak). Uyum sorunu, darboğaz falan olmayacağını biliyorum, onun dışında parçalar hakkında yorumlarınızı...
  2. TheRedstoneEngineer

Intro Yapmada Gelişimim

Merhabalar, yazın sonlarına doğru animasyona merak salmış ve intro denemelerine başlamıştım. İlk yaptığım introya elbette yorumlar olumsuzdu. Fakat artık geliştim. Çok iyi değilim, hala amatörüm, ancak artık kullanılabilir introlar yaptığımı düşünüyorum. Deneme intro'larında çok özenmedim fakat...
  3. TheRedstoneEngineer

Sistem Anlamsız Yere Kasıyor

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Şu sıralar hiçbir şey yüklememiş olsam da sistem kasmaya başladı. CPU Kullanımı 30%'da, RAM kullanımı da 800mb falan (toplam RAM 2GB yani bayağı boşluk var) sistem takılıyor. Sonuna kadar kullansa anlayacağım, yetmiyor diye fakat kaynak da kullanmıyor. Programların...
  4. TheRedstoneEngineer

Fakir Oyuncular Kanalımıza Bekleriz

Merhaba arkadaşlar ve bugün çok çok utanarak siden bir şey istiyorum. Cidden sıkıldık. Kanalımız 72 video 69 abone. Millete bakıyorum 20 video 100 abone, 50 video 1000 abone falan biz 72 video 69 abone. Burada biraz desteğe ihtiyacımız var. Kanalımızın linki...
  5. TheRedstoneEngineer

Minecraft Gizli Kısayollar

Merhaba arkadaşlar. Youtube'da bakınırken böyle bir video buldum. Bir çoğunu bilsek de bazılarını bilmiyor olabiliriz. Bunun için bu videoyu paylaşmak istedim. Aynısı açıldıysa görmedim, özür dilerim :) Not: Video benim değil, Logdotzip adlı kanalındır. Zaten İngilizce olmasından anlarsınız...
  6. TheRedstoneEngineer

Evi Unuttuk! | Minecraft Survival #1

Merhaba arkadaşlar. Bugün yeni bir seriye başladık. Umarım beğenirsiniz. Videoda hafif kasma var ama az. (Napalım, Immortal'ımız yok ki :( ) Buyrun video iyi seyirler: SES KAYMASI VARMIŞ DÜZELTİLECEK!
  7. TheRedstoneEngineer

Deneme Intro v1

Merhaba arkadaşlar. @ErenBeyazkurt 'a özenip animasyon işine giriştim. Tabi onun gibi olmam için daha çook fırın ekmek yemem gerek :D Neyse deneme için kanalıma bir intro yapayım dedim. Doğru dürüst ders falan izlemedim, deneme yanılmayla buldum çoğunu. Biliyorum, kötü oldu ama bunu yapana kadar...
  8. TheRedstoneEngineer

[ÇÖZÜLDÜ]Minecraft 1.8 Görüntü sorunu

Merhaba arkadaşlar. Eskiden TeamExtreme launcher kullanıyordum, fakat oyunu alınca orjinal launcher'a geçtim. Ancak şöyle bir problem var. 1.8 ve üzeri tüm sürümlerde oluşmakta bu sorun. Launcher'ı, 1.8 sürümlerini falan silip geri yükledim fakat çözülmedi. Sorun şöyle; girdim bi sunucuya...
  9. TheRedstoneEngineer

[SKRIPT]InfoSystem - Bilgilere daha kolay erişin

Merhaba arkadaşlar. Bugün size bir skript tanıtacağım. Henüz amatör olduğum için basit bir skript, bu yüzden çok basit, gereksiz tarzı yorumlar yapmazsanız sevinirim. Videoda skriptin tanıtımı detaylıca yapıldı, her ne kadar arkadaş videoyu trollese de. Herhangi bir Addon gerekmez. Yalnızca...
  10. TheRedstoneEngineer

[ÇÖZÜLDÜ]Güvenlik Sorusu İstemedi

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 saat önce falan sonunda premium minecraft aldım. Eski launcher'dan yedeklerimi, mod - harita vs aldım. O sırada da beklemiş olurum belki sorar dedim ancak güvenlik sorusu sormadı. Neden sormuyor acaba hesabın şifresinden daha yüksek koruma sağlıyor neredeyse. Hiç...
  11. TheRedstoneEngineer

Premium Minecraft Çekilişi

Merhaba arkadaşlar. @INeqative ile ortak kanalımızda minecraft premium çekilişi vardır. Video @INeqative in fakat o forumdan pek anlamadığından :D ben paylaşıyorum. İyi seyirler. Çekilişle ilgili sorunuz olursa bize bu konudan, bana özel mesaj atarak veya @INeqative 'e mesaj atarak...
  12. TheRedstoneEngineer

[ÇÖZÜLDÜ] Skript ile ilgili 2 kolay soru

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi skript öğrencisiyim :D ve bir amacım yok eğlencesine öğreniyorum. Size iki sorum olacak. Lütfen hazırcı demeyin. Çünkü benim sunucum yok zaten, öğrenmek için soruyorum. Küçük bir araştırma yaptım fakat tam olarak ne şekilde arayacağımı bilemediğim için çok...
  13. TheRedstoneEngineer

Pre ve PayPal soruları

Merhaba arkadaşlar. Sonunda babamdan izin kopardım ve haftasonu pre almayı planlıyorum. Ama aklımda birkaç soru var. Minecraft'ın fiyatı 19.95€ . Ben PayPal'a € cinsinden 19.95 TL mi yatıracağım yoksa 19.95€ 'nun karşılığının biraz fazlası olan 60TL de yatırsam olur mu? PayPal mı daha avantajlı...
  14. TheRedstoneEngineer

Ev Yapımı Tuzak

(Yine arkadaşın fan sesi :/ ) Merhaba arkadaşlar. Aklıma fikir gelmeyince, dedim ki biraz da komut bloğu kullanmayayım, ne yapabilirim. Sonra dedim ki tuzak yapayım. Ama baştan şunu söyledim kesinlikle kendini yenileyen bir tuzak olacak. Neyse videoya geçelim. İcat benimdir, (Ç)alıntı yapmayınız.
  15. TheRedstoneEngineer

Harita Yapımı Detayları #2

Merhaba arkadaşlar. Bugün harita yapımı detaylarının 2. bölümü ile karşınızdayım.
  16. TheRedstoneEngineer

Logitech g300 nasıl?

Arkadaşlar mouse'ımun scroll tuşu bazen ters falan çalışıyodu, içini açıp temizliycektik fakat, baktım mouse elimde de rahat değil, yeni bir mouse alayım dedim. İlk olarak Everest SGM-X7 düşündüm fakat sonra bunu buldum. Logitech G300 bütçem maksimum 65-70 TL buysa 60TL zaten. Logitech olunca...
  17. TheRedstoneEngineer

Vanillada Uçuran Fişekler - Tek Komut Bloğu

(Arkadaşın fan sesi... Adobe Soundbooth bile silemedi :/ ) Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere yepyeni bir icadım var. Hani server lobilerinde olur ya, sağ tıklarsınız ve havaya fırlarsınız, işte o fişek. Buyrun: Kod: /summon FallingSand - -2 -...
  18. TheRedstoneEngineer

Harita Yapımı Detayları

Merhaba arkadaşlar. Bugün yeni bir seri ile karşınızdayım. Bu sefer redstone icadı değil harita yapımı ile ilgili. Neyse lafı uzatmadan videoya geçelim. (Şifre sistemini göstermeyi unutmuşum ondan :D Ama sonraki videoda koyacağım :P )
  19. TheRedstoneEngineer

[Çözüldü]TexturePack Skin Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz veya bilmediğiniz gibi :D bir texture pack hazırlıyorum. Ve yine bildiğiniz üzere 1.7 ile 1.8'in skin sistemleri farklı, bu yüzden 1.7 uyumlu koysam 1.8de oynanmıyor, 1.8 koysam 1.7'de oynanmıyor. Ancak birçok texture pack te böyle bir problem yok. Acaba nasıl...
  20. TheRedstoneEngineer

Minecraft Survival Games - İhanet

Merhaba arkadaşlar. Hunger Games oynadık buyrun. Ben Utku, @INeqative de Cem. Buyrun: Umarım eğlenmişsinizdir.
  21. TheRedstoneEngineer

Bu pisliğe ne yapılabilir?

Arkadaşlar şu an cidden çok sinirliyim. Bizim kanalla aynı ada sahip, tamam, bir şey demedik ama kanalımızın introsunu çalmış bakın videosu: Tek videosu var zaten. O ElcrosGraphic benim arkadaşım bize intro yaptı ve kullanıyoduk. Kanalımız 22 videoluk ve bir kaç ilk videomuz dışında hep de...
  22. TheRedstoneEngineer

Eline Meşale Alınca Aydınlanmak - Tek Komut Bloğu

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Hani Dynamic Lights adında bir mod var ya elinize meşale alınca etrafınızı aydınlatır, ona benzer bir icat. Buyrun video: Kod: /summon FallingSand - -2 -...
  23. TheRedstoneEngineer

Skripte Basladim

Merhabalar. Yalnızca redstone ile eğlenemediğimi farkettim yeni şeyler ararken skripte başladım. Temel skriptleri yazabiliyorum işte girince mesaj gelmesi gibi. Nasıl bir yol izlemeliyim neler tavsiye edersiniz? İngilizcem iyi olduğu için kolay çözebileceğimi düşünüyorum zaten event'lar direk...
  24. TheRedstoneEngineer

[1.8]Gelişmiş Tuzaklı Sandıklar - Tek Komut Bloğu

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere yeni bir icadım var. Normal Tuzaklı Sandıkta ucu kırmızı olduğundan oyuncular anlayabiliyorlar ve onu açmıyolar. Ama bu sistemle herhangi bir sandığı açtığı anda haşırt olacak :D Kod: Video: İcat kesinlikle benimdir, (Ç)alıntı yapmayınız.
  25. TheRedstoneEngineer

[1.8]Yapılabilecek En Basit Şifreli Kapı

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere yeni bir icadım var. Eskiden şifreli kapıların sistemini kurmak yaklaşık 1 saat falan sürerdi. Ama artık bu şekilde çok kolay yapılabiliyor. Aslında şifreli değil anahtarlı oldu ama neyse :) Multiplayer'a uyumludur, server'da kullanabilirsiniz diyeceğim de...