Arama sonuçlarınız

1. MegaCrafter

Outlast 2 hikayesi

Oyunda tam olarak anlaşılmayan bütün hikayeyi de şöyle özet geçelim: Walrider denilen şey, bir sürü nano partikülün birleşip oluşturduğu büyük bir güç. Bu da tabii ki onu çıplak gözle görülmez yapan ve fiziksel gücünü bu kadar yüksek kılan şey. Murkoff böyle bir makine geliştiriyor ancak bunu...
  2. MegaCrafter

URL ile Resim Üzerine Yazı Yazın! - Image Write App

Sizlere Rust diliyle yaptığım ilginç bir uygulamayı göstericem. Rust diliyle daha önce bir backend yapmamıştım. O yüzden güzel bir tecrübe oldu denebilir. Tabi Rust'ın hala ortaya koyduğu yeni şeyler konusundaki tecrübesizliği de normal backend sistemlerine baya yansıyor gibi. Ve tabi Rust...
  3. MegaCrafter

Çocuğunuz Eşcinsel Olduğunu Söylese Tepkiniz Ne Olurdu?

Konuda daha önceden de yazdığım şeyleri tekrar yazmam gerektiğini düşünüyorum. Öncelikle ben "eş cinselleri dövelim öldürelim yakalım" diye bir şey söylemiyorum ve böyle bir düşüncem asla olamaz. Birine zarar vermiyorsa bizim de ona zarar verme hakkımız olamaz. Benim tek söylediğim şey eş...
  4. MegaCrafter

Yardım Biosumda AHCI yapamadım yardımcı olabilir misiniz?

https://forums.tomshardware.com/threads/whats-the-difference-between-extra-6gb-sata-controller-and-on-chip-ata-devices-as-listed-in-my-bios.2262330/ Şurada sorduğun sorunun aynısı sorulmuş. Belki yardımcı olur.
  5. MegaCrafter

unity zıplama yardım edermsnz

start() metodunda S büyük olmalı. Yani Start() metodu olmalı. İsmi doğru olmadığı için başlangıçta çalışmıyor ve fizik_karakter değişkeni eşitlenmiyor. Bu yüzden de Update() metodunda fizik_karakter.velocity dediğinde fizik_karakter null olduğu için velocity değerine erişemiyorsun.
  6. MegaCrafter

Hwid Ban

Gördüğüm programlar aşağıdaki gösterdiğim kayıt defteri (regedit) bölümüne girip HwProfileGuid değerini değiştiriyorlar. İşe yarayıp yaramadığını bilmiyorum ama çoğu böyle yapıyor. Diğerlerinin de kodlarını bulamadım.
  7. MegaCrafter

İslam ülkesi olmayan ülkenin bayrağında İslam sembolü bulunması (islamic crescent) ve marşında da kendisine "Hakk'a tapan millet" denmesi... hmmm....
  8. MegaCrafter

Lütfen bu duruma "doğuştan geliyor" veya "tercihtir" demeyelim artık. Kim ne dediyse tamamen tahmindir çünkü şu ana kadar bu konuyla alakalı neyden kaynaklandığına dair hiçbir kesin buluş yok. Ancak kesin olan tek şey bunda çevresel etkenlerin etkili olduğu. Erkek de olsanız kız da olsanız bir...
  9. MegaCrafter

LGS nasıl geçti? Düşünceleriniz neler?

Ben de bunu söylüyorum zaten. Bizim zamanımızda hep sandığımız sorular geliyordu ve 2000 tane full yapan çıkıyordu. LGS'den önceki sınavlarda hiçbir ölçme yoktu ki. Halinize şükretmeniz gereken yerde bu sınava laf etmeniz çok ilginç kaçıyor. Eğitim sistemi fazla ezberci diyip duruyoruz. Sonunda...
  10. MegaCrafter

LGS nasıl geçti? Düşünceleriniz neler?

Açıkçası LGS'nin yaptığı şey gerçekten çok hoş. Matematik soruları vs. zor değil. Mantık isteyen sorular. Sadece matematik bilgisiyle yapamayacağınız, mantık yürütmeyi bilmeniz gereken sorular soruluyor matematikte. Ben bunu LGS'den öncesinde babamın işi sayesinde görmüştüm. Yeni LGS sistemini...
  11. MegaCrafter

Anime Anime karakterleri nası oluşturuluyor

Nasıl oluşturuluyor derken ilk tasarımlarını mı soruyorsun? Ya da karakterlerinin nasıl oluştuğunu ya da hareketlerin nasıl çizildiğini falan?
  12. MegaCrafter

Valorant Vanguard Nedir?

Riot Games dediğimiz şirket "bir olayı yok ama iyi reklam yapıyor" tanımının hayat bulmuş hali diyebiliriz. Valorant gibi, Vanguard gibi şeyleri gerçekten iyi pazarlıyorlar. Herkes VAC sistemine çok laf eder. İyi çalışmadığını söyler. Riot ise bundan faydalanıp oyuncu sayısının azlığından ve...
  13. MegaCrafter

Neden herke"z" gergin?

Cidden forumun şu anki halinden sen "tarafsız ve yapıcı eleştiri" mi bekliyorsun? Ama bu konuyu açtığını kimse görmesin. Bahsettiğin kişiler aynı zamanda yaptıkları şeye de "eleştiri" adını veriyor çünkü. "Eleştiri kaldıramıyorsan koyma skripti kardeşim" tarzı cevaplar görmek çok olası yani.
  14. MegaCrafter

İnception Dolandırıcılığı | Sakın Ürün Almayın!!

İnsanları anlamak cidden çok güç. Basitçe belirtilmiş olaylarda tarafsız ve açık yorumlar yapmaktansa herkes kişisel hakaretlere girmeye başlıyor. (Tek bir mesajımda "boş konuşma" denildi yani.) Karşınıza çıkan herkesten nefret etmeniz için bir sebep yok. Yorumlarda "birinin bilgisizliğinden...
  15. MegaCrafter

İstediğiniz şeyi karşılıyorsa ve bir hatası yoksa bu dediğinizin fiyatla ilgisi olmamalı. Skripti yaptırdığınız kişiden önceden referans isteyebilirdiniz. Performansı konusunda bir problem varsa bu da bir hatadır ve satıcı tabii ki bunu düzeltmelidir.
  16. MegaCrafter

Olayın tam halini yorumlardan anlamak çok zor olduğu için görebildiğim her duruma uygun bir yorum yapmaya çalışacağım. Tam da bu olaya örnek verilecek 2 klasik hikaye vardır. Birini özetlersek şöyle: Bir fabrikada bir arıza çıkıyor ve arızayı düzeltmek için ünlü bir mühendis çağrılıyor...
  17. MegaCrafter

Yardım [Yardım] JavaScript Uygulaması ile bir ağdaki portu kullanarak belirli bir uygulama açıp kapama

Tam olarak kast ettiğin şeyi anlayamadım. Sitenin olduğu makineyle aynı makinede mi programı açmak istiyorsun yoksa siteye giren kişinin bilgisayarında mı? Siteye giren kişinin bilgisayarında yapmak istiyorsan o yaptığın uygulamanın içerisinde bir heartbeat request'i göndertebilirsin. Sitede o...
  18. MegaCrafter

Portal Kins - Türkçe Skript Eklentisi!

Birazcık mantık: Laf atmayı istesem 1.5 senedir niye açmıyordum acaba... Ya da konuyu açınca niye kimsenin ismini vermedim... Ya da niye tartışma konusu gelene kadar hiçbir yerde duyurmadım bile... Peki şimdi kimin amacı laf atmak acaba... Ortalamanın altında bir insanın bile basitçe...
  19. MegaCrafter

İnfumia Ekibi Anlaşacak Hosting Arıyor!

Çok geç olmuş galiba ama hosting firması da sponsorlar da bulunalı baya oluyor.
  20. MegaCrafter

Hesabı açıp attığı ilk mesaj bu olan biri... Hmm... Ve birkaç gün önceki mesaj silinme olayını da iyi biliyor... Nerden gelmiş olabilir ki? Amacımızın insanların bunu sevmesi olmadığını konuda çok açık bir şekilde belirttim. Skript gibi oluşturulma tarihi bundan 9 yıl öncesine dayanan, geniş...
  21. MegaCrafter

Portal 2 Topluluk Test Odaları Yayını

Merhaba. Portal 2'de birazcık topluluk test odalarından yaparken arada da yayın yapayım dedim. Gelip bir selam vermek istersiniz belki. Bu kanalda yazılım şeyleri de yapmayı planlıyorum ona da hazırlıklı olun.
  22. MegaCrafter

Yani eleştiri, başka bir konuda tartıştık diye "beni çıldırtmak amacıyla" laf atmak için yazılan bir şeyse eleştiriye kapalı biri olduğum söylenebilir. Hem olay sadece benle ilgili olsa senin de tanıdığın kişilikler forumdan direkt yasaklanmazlardı sanırım. Mesela şu an sen de aynı şeyi...
  23. MegaCrafter

Bu güzel ve yapıcı eleştirinize teşekkür ediyorum. (Bunlara yapıcı eleştiri demeyince kızıyorlar da.)
  24. MegaCrafter

Bu mesajı görmüştüm ama arada kaynamış özür diliyorum ve şimdi cevap veriyorum: Dediğim gibi proje ortada kalmıştı ve item verme sistemi son demlerdi. O sırada Kazuro ile bir belirsizlik yaşamıştık. Bir itemin tanımı, expression'un kendisi mi olmalı yoksa effect'e mi dahil olmalı şeklinde. Ben...