Arama sonuçlarınız

1. MegaCrafter

URL ile Resim Üzerine Yazı Yazın! - Image Write App

Sizlere Rust diliyle yaptığım ilginç bir uygulamayı göstericem. Rust diliyle daha önce bir backend yapmamıştım. O yüzden güzel bir tecrübe oldu denebilir. Tabi Rust'ın hala ortaya koyduğu yeni şeyler konusundaki tecrübesizliği de normal backend sistemlerine baya yansıyor gibi. Ve tabi Rust...
  2. MegaCrafter

Portal 2 Topluluk Test Odaları Yayını

Merhaba. Portal 2'de birazcık topluluk test odalarından yaparken arada da yayın yapayım dedim. Gelip bir selam vermek istersiniz belki. Bu kanalda yazılım şeyleri de yapmayı planlıyorum ona da hazırlıklı olun.
  3. MegaCrafter

Portal Kins - Türkçe Skript Eklentisi!

Merhaba. Önceki konuyla beraber kombo olsun diye bunu da açıyorum. Bu bir arkadaşımla beraber yaklaşık 1 buçuk sene önce başlattığımız bir şeydi. O zamanlarda başlamış olan projede güzel bir ilerleme kaydettikten sonra ikimizin de işleri çıktı ve projeyi biraz ortada bıraktık. Önceki...
  4. MegaCrafter

CustomProgram (CPR) - Geliştirme Konusu

Merhaba. Uzun zamandır konu açmıyordum... Wow... Bir zamanlar bu Java bölümüne tek konu açan kişiydim sanırım. Birazcık ilgi kazanması güzel bir şey. Her neyse konuya geçelim. Hem evlerimizde kalmanın hem de Ramazan ayında olmanın verdiği birazcık sıkılmayla bir proje açmak istedim. Bu aslında...
  5. MegaCrafter

[CNF] - Gelişmeler

Merhaba. Belki biliyorsunuzdur. Geçen günlerde ne tip bir oyun yapmam gerektiğiyle ilgili bir konu açmıştım ve konuda da dünya savaşı tipinde bir oyun yapmak çıkmıştı. Benim de zaten başından beri aklımdaki buydu ama sizin de görüşünüzü almak istemiştim. O konuda da söylediğim gibi proje 11...
  6. MegaCrafter

SNB Ne Şekilde Devam Etmeli?

Orijinal Başlık "SNB Devam Etmeli mi" şeklindeydi. Ancak devam etmeye karar verdiğim için şu anda "ne şekilde devam etmeli" sorusuna yanıt arıyorum. Merhaba. Şimdi bu konu biraz garip bu konu olacak ama yine de sormak istedim: Sizce SNB'ye (artık SNS olacak) nasıl devam etmeliyim? Biliyorum...
  7. MegaCrafter

Arkadaşlık Sistemi - Eklenti Halinde!

Merhaba. Geçen hafta @Breakthrough bir skript konusu açtı. Arkadaşlık Sistemi Skripti yapmış. Ben de bayadır eklenti olarak böyle bir sistemi yapmayı istiyordum, ama hiç zamanım olmamıştı. Artık her hafta sonu yeteri kadar vaktim oluyor. Bu yüzden hazır o arkadaşın skriptini görmüşken ben de...
  8. MegaCrafter

[Program] Sayı Hesapları

Merhaba. Bu konuda can sıkıntısından yaptığım bir programı göstereceğim. Aslında pek bir amacı yok. Sadece siz soldaki sayı listesine yeni sayılar ekledikçe bütün sayıların ortalamaları, ebobları ve ekokları sağ tarafta yazıyor. Sadece pozitif sayılar değil aynı zamanda negatif sayılar da...
  9. MegaCrafter

Yazılım Grubu (Codexia Inc.) AKADEMİ Alımları

Codexia Inc. Nedir? Biz aslında çok büyük bir ekip değiliz. Hatta bu konuyu açtığım zamanda toplam 6 kişilik bir grubuz. Henüz ekip halinde bir iş yapmamış olsak da her birimiz alanımızda orta düzeye ulaşmış durumdayız ve daha da gelişmek istiyoruz. Ekibimiz şimdilik sadece yazılımcılardan...
  10. MegaCrafter

Mini İnceleme - Kona

Merhaba. Bu konuda sizinle beraber Kona oyununu inceleyeceğiz. Hadi başlayalım. Not: Bu bir inceleme ve spoiler yiyebilirsiniz. - Hikaye - Oyunu, bir savaş gazisi olan Carl Faubert olarak oynuyoruz. Askeri hizmetlerinden sonra Carl, hayatına bir özel dedektif olarak devam etmek ister...
  11. MegaCrafter

Mini İnceleme - Remember Me

Merhaba. Bu konuda sizlerle beraber Remember Me oyununu inceleyeceğiz. Hemen uyarayım: Bu konu bazı spoiler'lar içeriyor olabilir. Hemen başlayalım. Öncelikle bu oyun Dontnod Entertainment tarafından yapılmış bir oyundur. Kendilerini aynı zamanda Life Is Strange'i yapan firmadır. - Hikaye -...
  12. MegaCrafter

Masaüstü arka planı aşırı parlaklık sorunu

Merhaba. Benim bilgisayarım ile ilgili küçük bir sorunum var. Bilgisayarımda eğer birden çok masaüstü arka planı yaparsam (değişmeli) arka plan birden aşırı parlaklaşıyor. Daha doğrusu "sonraki masaüstü arka planı" seçeneğini seçtiğim zaman oluyor bu. Bu olay sadece masaüstü için gerçekleşiyor...
  13. MegaCrafter

Şu reklam yerini kaldırın artık!

Merhaba. Artık gerçekten bana kafayı yedirtecek olan bir meseleye el atmak istedim. Bu resimde kırmızı ile işaretlenen reklam yerini görüyor musunuz? Bu reklam yeri yüzünden hiçbir konunun düzeni kalmadı. Resimdeki konuda zaten bunun etkisini görebiliyorsunuz da. İsyanım açıktır. KALDIRIN ŞU...
  14. MegaCrafter

CS GO Oyun Ayarları

Hemen şurada belirteyim de: Konuda belirtilen "freq 60" komutu sadece vsync açık ise ve oyunun masaüstünüzden farklı hızda çalışmasını istiyorsanız işinize yarar. Ayrıca 60 yerine monitörün desteklemediği Hz değerleri yazmanın ekran kartını mezara gönderdiğine dair şeyler de duymuştum.
  15. MegaCrafter

[Büyük Güncelleme] SNB v3.00.7 BETA Versiyonu

Merhaba! Evet geri döndüm. Biliyorum uzun zaman oldu ve yine biliyorum ki kimsenin umurunda değildi bu. Ama ben yine de her versiyonu içimde bir umutla bu foruma atıyorum. Neyse... SNB v3.00.7 versiyonunda gerçekten çok şey eklendi. Aslında sizin göreceğiniz 3-4 şey var, ama işin kod kısmında...
  16. MegaCrafter

SNB v3.00.7 BETA ve Menü Tasarımı İçin Yardım

Merhaba. Bu konuda size SNB v3.00.7 BETA'yı göstericem. Aynı zamanda da menü tasarımları ve renk seçimleri konusunda yardım istiyicem. Öncelikle SNB v3.00.7 BETA için indirme ve virustotal linklerini vereyim. Şimdiki halini bir kontrol edin. İNDİR VİRUSTOTAL Oyunu bu halde göstermeyecektim...
  17. MegaCrafter

Anlayana Helal Olsun

Merhaba. Bu konuda güzel bir şey hazırladım. Aslında bu bir Java kodu. Ancak içinde bir olay var. Zaten baktığınızda bir olay olduğunu anlamak zor değil, ama olayın ne olduğunu bulabilene gerçekten helal olsun.
  18. MegaCrafter

(Video) Java Dersleri - Bölüm 1

Bayadır söyleyip durduğum Java dersleri sonunda geldi. Tabii ki kendi stilimden ödün vermiyorum hala :D Bu derslerin amacı program yapımında işe yarayabilecek ve az bilinen şeyler göstermektir. Değerlendirmenizi ona göre yapın. Direk videoya geçelim. Daha fazla anlatacağım bir şey yok :D...
  19. MegaCrafter

BitGame Kodlama - Bölüm 1

Merhaba. Bu konuda BitGame Kodlama serisinin ilk videosunu göstericem. Oyunun ne olacağı ile ilgili mantıklı açıklamayı videonun başında yaptım. Eğer yeterli olmadıysa lütfen söyleyin, ikinci videoda biraz daha düzenli anlatmaya çalışayım. Video: Videoda sesim kötü çıkıyor olabilir, çünkü...
  20. MegaCrafter

Gelin ağlayalım ;(

Merhaba. Bugün aklıma değişik bir fikir geldi. Birçok kişinin çocukluk bilinçaltından hatırlayacağı bir şeyi getirdim size. Tarçın ve arkadaşları! Sadece giriş müziğinde bile özlemden ağlayabilirsiniz yani. Neyse uzatmadan soğana geçelim. (Not: Konuda yapılan espriden dolayı herkesten özür...
  21. MegaCrafter

SNB Kodlama #1 (Video)

Merhaba. Bu konuda size biraz aceleye gelmiş şekilde çektiğim SNB Kodlama #1 videosunu göstericem. Kanal ve SNB ile ilgili biraz bilgi verdim sadece. Ama emin olun gelecekte daha iyi videolar ortaya çıkacak. Burada fazla şey söylemek istemiyorum. Bu video konusuyla ilgili her şeyi kanalda...
  22. MegaCrafter

1000. Mesajımı Herkes Görsün :D

İşte sonunda o ana geldim. 2 yıllık forum geçmişimin (bir ara kesintiye uğramış olsa da) güzel bir sonucu bu. 1000. Mesajımı herkesin gözü önünde atmak istedim :D Hem 2 yılda hala tam olarak gözleyemediğim bir konuyu gözlemliyicem. Acaba konular mesaj olarak sayılıyor mu? Eğer sayılmıyorsa 1000...
  23. MegaCrafter

SNB v3.00 BETA Versiyonları

Merhaba. Aslında bu oyunun ilk BETA versiyonu çok daha önce çıkmalıydı. Ama bazı teknik sıkıntılar yüzünden ertelenmesi gerekti. Normalde oyunun menüleri o zaman yapılmıştı. Ancak ben menüleri Swing ile yapıp oyunu da Canvas ile yapmak istemiştim. Sonradan fark ettim ki o şekilde olmuyormuş...
  24. MegaCrafter

Dilek Bozmaca

Merhaba. Sadece küçük bir oyun oynayalım istedim. Oyunun olayı yukarıdaki kişinin dilediği şeyin sonucunda olabilecek kötü bir şeyi söyleyip kendi dileğinizi yazmanız. Yukarıdaki kişinini "balıkların uçabilmesini istiyorum" dilediğini düşünerek bir örnek vereyim: Balıklara kanat takıldı ve...
  25. MegaCrafter

[Deney] Matematik Sorusu

Merhaba. Bu konuda size küçük bir deney yapıcam. Aslında mantık basit. Sadece küçük bir matematik sorusu sorucam ve sizler de nasıl bulduğunuzu düzgün bir dille anlatarak cevap vereceksiniz. Bu deneyin amacı forumun kuracağı mantıkları görerek eğlenmektir :D Soruya geçeyim. Eğer soruyu bir test...