1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumu! Gamer.Com.TR

Ara
09
byBluera tarafından 12:48'de yayınlandı
(179 Görüntüleme / 6 Beğeni)
0 Mesaj
rlgamer.png
Rlcs.png
Rocket League Championship Serisi
&
Hakkındaki Özellikleri ve Bütün Sezon Maçları

Merhaba, tekrardan farklı bir Gamer Türkiye-Rocket League konusuna hoş geldiniz. Bu gün çok farklı ve çok uzun bir konu ile beraber karşınızdayım. Bu konuyu anlamak zor olabilir. Tavsiyem aşağıdaki "Önemli" yazan bölümü okuduktan sonra okumaya başlamanız. İyi okumalar dileriz.

Hakkında
Rocket League Championship Serisi, Psyonix'in Twitch ortaklığında kurduğu bir E-Spor yarışma etkinliğidir. Rocket League'nin ulaşılabilecek en üst düzey şampiyona olmasına karşılık, en yüksek para ödüllerini taşır.
Psyonix canlı yayın kanallarında olan etkinliğini daha üst yerlere taşımak için 2 Mart 2016'da Twitch ile anlaşmaya vararak Rocket League Championship(RLCS) serisini kurdu. Ağustos 2016 tarihinde gerçekleşen şampiyona finallerinde tam 55.000$ dolar ödül havuzu bulunmaktaydı. 2. Sezonda ise tam tamına 125.000$ ödül havuzu bulunmaktaydı.
Psyonix, oyundaki kasalardan, yurt dışından gelen paraların birleşimi ile ödül havuzunun 1 milyon dolara kadar çıkabileceğini açıkladı.


Önemli
 • Sezonlardaki bütün maçlar "Takım İsmi (Puan) - (2. Puan) 2. Takım İsmi" şeklinde verilmiştir. Ödül havuzu listesi ile sıralama tablosu listesi farklıdır. Tablolarda verilen numaraların sol tarafı kazanılan maç, sağ tarafı kaybedilen maç sayısıdır.
 • Maçlarda kullanılan takım isimleri kısaltma şeklindedir. Tam isimleri sıralama tablolarında bulunmaktadır.
 • Avrupa ve Amerika oyuncuları önce kendi arasında maç yapmaktadır. En son finallerde ise kazanan takımlar hep beraber oynayarak ana şampiyonu belirler.
 • Maçlarda 3 kere diğer takımı yenen, genel maçı kazanır.
  ...
Ara
06
AdexTR tarafından 17:02'de yayınlandı
(316 Görüntüleme / 9 Beğeni)
0 Mesaj

[​IMG]

Gamer Türkiye - Ana Sayfa İçin Ufak Bir Kullanım Rehberi

Herkese merhabalar! Oyun dünyasının en genç sitesi Gamer Türkiye için ana sayfa kullanım rehberini sizlere sunmak istedik. Bildiğiniz üzere son 5 yılda, ortak bilgiye dayalı konuların açıldığı forumlara alternatif olarak içerik platformları yaygınlaşmaya başladı, bu bağlamda biz de internet dünyasında yaşanan bu kargaşaya kendimizi kaptırarak, ana sayfamızı başta forum üyelerimizin hizmetine ve video oyunlarına ilgi gösteren ülkemizdeki oyuncu kitlesinin hizmetine açma kararını aldık ve özgün metin prensibini baz alarak Gamer Türkiye adresini ilginç içeriklerle donatmanın gururunu yaşamaya başladık. Peki ana sayfamızda neler paylaşılıyor, sistem nasıl işliyor? Ana sayfamızda popüler oyunlar hakkında güncellemeleri, yenilikleri ve sosyal olayları; oyun fiyatlarındaki indirimleri ve fırsatları; henüz yayınlanmamış oyunlar ve filmler hakkında sızdırılan haberleri ve spoilerları; yazılım, donanım, teknoloji ve uzay hakkında ilginç içerikleri; birazcık tarih, birazcık magazin ve birbirinden hoş ödülleri barındıran çekilişleri görebilirsiniz.

Nasıl kayıt olunur?
Hızlı şekilde kayıt olunabilmesi için kayıt sırasında istenilen bilgileri en aza indirdik. Hatta, ana sayfamıza direk olarak Facebook ya da Twitter hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.
Kayıt ekranı:
Screenshot_2.png

Nasıl içerik eklenir?
Haber oluşturmak için sağ üst kısımdaki "İçerik Ekle" tuşunu kullanabilirsiniz.
gamer türkiye tuş.png

Sitenin haber oluşturma seçeneği gerçekten hızlı ve pratik. Üst menüden ilgili ana kategorileri seçebildiğiniz gibi, "Kategoriler" menüsünden oluşturacağınız içeriğin hangi alt bölümleri alakadar ettiğini de seçebiliyorsunuz. "Kısa açıklama" olarak...
Ara
03
byBluera tarafından 18:58'de yayınlandı
(218 Görüntüleme / 3 Beğeni)
5 Mesaj
rlgamer.png
Rocket League Savaş Arabaları
&
Temel Savaş Arabaları
Merhaba konumuza hoş geldiniz. Bu konuda sizlere Rocket League savaş arabalarından bahsedeceğiz. Ek paket arabaları, kutudan düşen arabalar ve oyunun varsayılan arabaları! İyi okumalar dileriz.

Hakkında
Rocket League oyunu temel olarak 10 adet savaş arabası içerir. Bu araçların 4 tanesi başlangıçta verilirken, kalan araçlar kademe ile açılır.
PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri aynı zamanda konsola özel açılamayan Battle-Cars (PlayStation 4 sürümü için Sweet Tooth; Xbox One sürümü için Hogsticker ve Armadillo) içerir. Bu araçlar kullanıldığı zaman, kazanılan maç sayısını kayıt eder.
Psyonix(Oyunun yapımcısı) oyuna indirilebilir içerik olarak kasalar ve araçlar eklenebilmektedir. Bazı savaş arabaları kasadan çıkarken, bazıları ek paket olarak satın alınabilir.

Yaygın
Oyunda herkesin alabileceği temel araçlardır.

Backfire_body_icon.png Breakout_body_icon_paint.png Gizmo_body_icon.png Hotshot_body_icon.png
Soldan sağa;
Backfire, Breakout, Gizmo, Hotshot, Merc, Octane, Paladin, Road Hog, Venom, X-Devil


Merc_body_icon_paint.png Octane_body_icon_paint.png Paladin_body_icon.png Road_Hog_body_icon_paint.png
Soldan sağa;
Merc, Octane, Paladin, Road Hog

Venom_body_icon_paint.png X-Devil_body_icon_paint.png
Soldan sağa;
Venom, X-Devil


Platform Özel
Platformlara özel olan araçlardır. Bazı araçlar oyun oynayarak açılabiliyor iken, bazıları ise direkt platform oyunu ile birlikte gelmektedir.

[​IMG]...
Ara
03
byBluera tarafından 17:53'de yayınlandı
(160 Görüntüleme / 2 Beğeni)
1 Mesaj
rlgamer.png
G2_Esports.png
Rocket League Profesyonel Takımları
&
G2 (Gamers2) E-Sports

Başka bir Rocket League konusuna daha hepiniz hoş geldiniz. Bu gün G2 E-Sports adlı profesyonel Rocket League takımından bahsedeceğiz. İyi okumalar dileriz.

Hakkında
G2 E-Sports, 2013 Kasım ayında, İspanya Madrid'de, Carlos "ocelote" Rodriguez tarafından kurulan profesyonel bir elektronik oyun organizasyonudur. Aynı zamanda League of Legends, Call of Duty, Counter-Strike: Global Offensive, Heroes of the Storm ve Hearthstone gibi oyunlara da destek vermektedir. 2015 yeniden düzenleme projesinde ismi "Gamers2" dan "G2 E-Sports" olarak değiştirilmiştir.

Oyuncuları
 • Us.png Kronovi Kaptan.png
 • Us.png Rizzo
 • Ca.png JKnaps
  Eski Oyuncuları
 • Us.png 0ver Zer0
Başarılar
 • 19.11.2017 2'inci Minor CyberPowerPC EGS - Fall 2017 1 : 3 Cloud 9 E-Sports $1,750
 • 12.11.2017 4'üncü Premier RLCS Season 4 - Finals 2 : 3 Cloud 9 E-Sports $11,000
 • 04.11.2017 1'inci Minor The Gauntlet Season 1 4 : 2 Ghost Gaming $1,000
 • 14.10.2017 4'üncü Premier RLCS Season 4 - North America 1 : 4 NRG E-Sports $9,250
 • 23.07.2017 3 - 4'üncü Major DreamHack Atlanta 2017 2 : 4 The Muffin Men $6,000
 • 25.06.2017 1'inci Minor RLCS Summer Series 1 4 : 0 NRG E-Sports $2,500
 • 06.05.2017 5 - 6'ıncı Premier RLCS Season 3 - North America 3 : 4 Denial E-Sports $4,750
 • 03.02.2017 1'inci Monthly ShowDown: Take the Shot...
Ara
03
byBluera tarafından 17:03'de yayınlandı
(131 Görüntüleme / 1 Beğeni)
0 Mesaj
rlgamer.png
c9.png
Rocket League Profesyonel Takımları
&
Cloud 9 E-Sports

Gamer Türkiye'nin Rocket League bölümüne hepiniz hoş geldiniz. Bu konumuzda sizlere, Rocket League'nin profesyonel bir iş çıkartan "Cloud 9 E-Sports" takımından bahsedeceğiz. İçindeki bütün oyuncular hakkında ve başarıları hakkında bilgi vereceğiz.

Hakkında
Cloud 9 veya kısaca C9 takımı şu anda Hearthstone, League of Legends, Smite, Super Smash Bros, Melee ve Wii U, Dota 2, Heroes of the Storm, Halo, Counterstrike, Overwatch ve Rocket League gibi oyunlara destek veren, Kuzey Amerika asıllı spor organizasyonudur. Cloud 9 ilk başta League of Legends Championship serisine katılmak için küçük bir takımdı. Daha sonrasında büyük bir ekip olduklarını fark edince, genel müdür ve ekip sahibi seçtiler. Ekip toplandıktan sonra ise diğer şampiyonluk oyunlarına yayılıp, daha büyük bir ekip olmaya devam ediyorlar.

Oyuncuları

 • Us.png Torment - Kyle Storer
 • Ca.png SquishyMuffinz - Mariano Arruda
 • Us.png Gimmick - Jesus Parra
Başarılar

 • 19.11.2017 1'inci Küçük CyberPowerPC EGS - Fall 2017 3 : 1 G2 E-Sports $2,500
 • 12.11.2017 3'üncü En Önemli RLCS Season 4 - Finals 2 : 4 Method E-Sports $16,000
 • 22.10.2017 1'inci Önemli Northern Arena Rocket League Invitational 4 : 1 PSG E-Sports $12,000
 • 17.10.2017 Kayıp Gösterim PRL: Rival Week Season 2 1 : 2 NRG E-Sports $300
 • 14.10.2017 1'inci En Önemli RLCS Season 4 - North America 4 : 1 Ghost Gaming $17,250
 • 02.09.2017 1'inci-4'üncü Niteleyici RLCS Season 4 - North America...
Kas
26
ruddeTR tarafından 14:03'de yayınlandı
(617 Görüntüleme / 7 Beğeni)
16 Mesaj
[​IMG]
logo.png
Wynncraft: Bir MMORPG Sunucusu
Merhabalar! Bu konu altında, bir süre öncesinde Guiness rekor kitabına "Minecraft'ın en büyük MMORPG tasarımı" dalında giriş yapan Wynncraft'tan bahsedeceğiz.

Wynncraft Nedir?
Vanilla tabanlı bir MMORPG sunucusudur. Rekorundan da anlaşılabileceği gibi görüp görebileceğiniz en büyük yapıları ve çok detaylı sistemleri içerir. Belki de tüm oyunlara kıyasla en büyük MMORPG yapıtı diyebiliriz. Oyunda Wynn ve Gavel olarak iki büyük kıta vardır. Eskiden azami 75 seviyeye çıkılabiliyordu, geçtiğimiz sene azami seviye 100'e yükseltildi. Ayrıca çok büyük bir görev sistemine ve detayları hakkında bir wiki sayfasına sahipler. Oyunda 4 sınıf vardır (Assassin, Archer, Mage ve Warrior).

Sınıfların Özellikleri
Assassin, ani hasar veren sınıftır. Spin Attack(Hızlı vuruş), Vanish(Kamuflaj), Multihits(Çoklu saldırı), Smoke Bomb(Zehirli Gaz) olmak üzere dört yeteneği vardır. Assassin, bıçakları kullanır ve yakın dövüş ustasıdır.
Archer, yetenek hasarı yüksek bir sınıftır. Arrow Storm(Ok yağmuru), Escape(Yüksek zıplama, hız), Bomb Arrow(Patlayan ok), Arrow Shield(Ok kalkanı) olmak üzere dört yeteneği vardır. Uzak mesafede Patlayan oklarla hızlı kasılabilme yeteneğine sahiptir. Düellolarda ise ok kalkanı ve yakın mesafeye geçince ok yağmuru ile düşmana hızlı hasar verebilir.
Warrior, yarı tank özelliğe sahip yakın dövüş sınıfıdır. Bash(Darbe), Charge(Atlama), Uppercut(Alttan vuruş), War Scream(Savaş Çığlığı, dayanıklık) olmak üzere dört yeteneği vardır. Ayrıca War Scream yeteneği son seviyede aynı zamanda Güçlendirme özelliği de verir. Yarı tank olma özelliği ile yakın mesafeye gelince yüksek hasarlar verebilme özelliğine sahiptir. Mızrak kullanırlar.
Mage, yetenek hasarı yüksek bir sınıftır. Healing(İyileştirme), Teleport(Işınlanma), Meteore(Meteor Yağmuru), Ice...
Kas
10
ByTheEfsane_ tarafından 10:01'de yayınlandı
(393 Görüntüleme / 20 Beğeni)
13 Mesaj
1881-1938.png

10 Kasım 1938, saat 09.05, bir memleketi yoktan var eden, Ulu Önderimiz, Mustafa Kemal Atatürk hayata gözlerini yumdu. Milyonlar bu ölüm haberiyle yasa boğuldu. 79 yıl geçti... Ancak Atamızın kaybının acısı hiçbir zaman dinmedi.

Hayatını ülkesine ve ülkesinin bağımsızlık mücadelesine adadı Mustafa Kemal, memleketin bağımsızlığı ve birliği hiç kaybolmasın diye, Türk Milleti özgür kalsın diye gece gündüz uğraştı. Ocak 1938'de kendisine koyulan Şiroz teşhisi bile memleketi için çalışmalarını engellemedi, aklında olan Hatay'ı ana vatana bağlaması uğraşlarından ayıramadı. Doktorlar kendisini uyardı, ancak son günlerini tüm hayatında olduğu gibi milletine harcadı.

Deniz havasına kendisine iyi geldiği için bir süre Savarona'da kaldı, ancak hastalığı ağırlaşınca İstanbul'a, Dolmabahçe Sarayı'na nakledildi. 5 Eylül 1938'de vasiyetini yazdırdı ve tüm servetini Tarihe, TTK, ve Dile, TDK, bağışladı. Malesef Kasım ayını başlarında durumu daha da kötü olmuştu. Doktorları ve Türk Milleti'nin Duaları, Atamızın hep yanındaydı. Ve 10 Kasım...

Saat 9'u 5 geçerken, Ulu Önder, Dolmabahça Sarayı'nda hayata gözlerini yumdu. Sadece yurt değil, tüm dünya bu ölüm haberi ile yasa boğulmuştu.

Atamızın naaşı, 16 Kasım 1938'de Dolmabahçe Sarayı'ndaki katafalka koyuldu. Halk, son kez atası ile buluştu. Üç gün üç gece gözleri yaşlı olan halk Atatürk'e olan bağlılığını gösterdi. Mustafa Kemal Atatürk'ün cenaze namazı 19 Kasım 1938'de Dolmabahçe Sarayı'nda kılındı. On iki generalim omuzları üstünde tabut sarayın dış kapısına çıkarıldı ve top arabasına yerleştirilerek, milletin gözyaşları arasında Gülhane Parkı'na götürüldü.
10Kasım2.png

Ağlayalım Atatürk'e - Aşık Veysel
Ağlayalım Atatürk’e
Bütün dünya kan ağladı
Süleyman olmuştu mülke
Geldi ecel, can ağladı

Doğu batı cenup şimal
Aman tanrı bu nasıl hal
Atatürk’e erdi zeval
Memur mebusan ağladı

Atatürk’ün eserleri
Söyleyecek bundan geri
Bütün...
Kas
08
ruddeTR tarafından 19:27'de yayınlandı
(383 Görüntüleme / 7 Beğeni)
8 Mesaj
[​IMG]

Screenshot_1.png

Minecraft 1.13 İndir, Snapshot 17w45a - Teknik Bir Güncelleme

Herkese merhabalar! Kısa bir süre önce gelen 17w43b snapshotundan sonra bugün yeni bir snapshot yayımlandı. Bu snapshot, birçok hata düzeltmesini ve yeni at modellemelerini içeriyor.
Değişiklikler
» Yeni at modellemeleri eklendi!
» Mac OS sürümünde bulunan çökme hataları ve çeşitli hatalar düzeltildi.
» Tüm komutlar baştan yazıldı.
» Yeni GUI ölçeklendirme ayarları eklendi.
Hata Düzeltmeleri
17w45a aşağıda listelenen hata düzeltmelerini içerir:

» MC-121281 - Yaratıcı mod ve sunucu pencelerinde fare kaydırmayı tekerlek ile yapamıyorduk, düzeltildi.
» MC-121282 - Çoklu oyuncu seçeneğinde sunucu ikonlarının gözükmemesi
» MC-121283 - Sualtında ve lavın içinde overlay gözükmemesi
» MC-121284 - Kaynak paketi ve dünya klasörü düğmelerinin yanlış işlemesi
» MC-121288 - Cinematic Camera ayarının uygun şekilde işlememesi
» MC-121302 - "Direct Connect" butonunun kendi kendine gidip gelmesi
» MC-121314 - Video ayarlarında, "FS Resolution" ayarının ekrandan taşması
» MC-121328 - Hatalı GUI ölçeklendirmeleri
»...
Kas
03
AdexTR tarafından 22:52'de yayınlandı
(944 Görüntüleme / 21 Beğeni)
22 Mesaj
mcturk.png
indir.png

Minecraft Skin Arama Sitemiz Hizmete Açılıyor

Forumun değerli sakinlerine yürekten selamlar! Bildiğiniz üzere Minecraft'ın Türkiye'deki topluluğu gün geçtikçe yeni üyeler kazanmakta. Topluluğun her daim bir adım daha önde olması gerektiği fikrini merkezimize yerleştirmişken; ülkemizdeki birçok Minecraft oyuncusunun sık sık ziyaret edebileceği, birbirinden güzel Minecraft Skinleri'ni arayabileceğimiz, beğendiğimiz herhangi bir Minecraft Skini'ni kolayca hesabımıza ekleyebilmemizi sağlayan, istediğimiz skini indirebilmemize fırsat tanıyan, skinleri 3 boyutlu olarak gözlemleyebilmemize olanak sağlayan, aradığımız hesabın ünik numaralarını (UUID) hatasız şekilde biz topluluk üyelerine sunan dev bir hizmetin henüz kullanıma sunulduğunu gururla duyuruyoruz.

https://mcskinara.gamer.com.tr adresinden kendi Minecraft kullanıcı adınızı aratabilirsiniz, aramayı unutmayın lütfen, sistemin sorunsuz çalıştığından emin olmak istiyoruz. Aslında proje henüz tamamlanmadı, her ne kadar kullanıcıların hizmetine açık da olsa ufak tefek bazı eksikler mevcut buna rağmen duyuru yapma konusunda cidden sabırsızlandık; sık sorulan sorular sayfası oluşturulacak ve sayfa tasarımı yapılacak. Hali hazırda topluluğumuz tarafından paylaşılan Minecraft Skinleri'ne forum üzerinden ulaşabilir, ilgili alt bölümü kullanarak gönüllü forum üyelerinden size özel Minecraft Skin'i tasarlaması ricasında bulunabilirsiniz. Buna rağmen "Ben bu çalışmaları beğenmedim, aradığım burada yok!" diyorsanız, skinlerden oluşan devasa bir havuzda kendiniz için uygun bir skini büyük ihtimalle bulabilirsiniz.

Gider ayak şu adresimizi de hatırlatmış olalım; sunucularınızı Minecraft serverlarının...
Kas
01
Pluginsel tarafından 18:43'de yayınlandı
(869 Görüntüleme / 4 Beğeni)
37 Mesaj
gamer.png
new.jpg

Minecrafta Yeni Gelecek Olan Mob Oylaması! - Minecon Earth 2017

Heyecan verici bir konu ile daha karşınızdayız!

Hepimiz biliyoruz ki şimdiye kadar Minecraft'a yeni gelecek güncellemeler için ne eklenecek diye hiçbir zaman oylama yapmamıştık veya Mojang/Microsoft şirketi bizim seçmemize izin vermemişti. Bunun sebebi Mojang/Microsoft şirketinin bu tarz bir karar hakkında oylama yapma düşüncesini akıllarına getirmemiş olmasıydı.
Ama durun... Yanlış bir haber mi gördük yoksa? Hayır yanlış değil!
Bu yıl, Minecon Earth yani Minecon 2017'de Mojang/Microsoft şirketi ilk defa Minecraft'a yeni gelecek olan MOB'un oylamasını yapacak! Bu oylamaya hepimiz davetliyiz. Minecon'a gidemeyecekseniz bile söylenilen haberlere göre, yine de canlı yayın üzerinden oylama yapabileceksiniz. Yeni gelecek olan MOB'un oylaması A, B, C ve D şeklinde olacaktır. Yani oylama da toplam 4 adet MOB olacaktır ve bunlardan sadece 1 tanesi seçilecektir. En çok oylamayı alan MOB, oylamayı kazanacak ve Minecraftın gelecek güncellemelerinde oyuna dahil olacaktır. Oylamada olacak 4 MOB'un detayları hakkında Minecon'dan önce Jeb'in bizi bilgilendirmesi beklenmektedir.
Yeni gelecek olan MOB'un nasıl olacağını elbette hepimiz merak ediyoruz. Yukardaki resimde oylamada olacak 4 MOB'un çizimleri bulunmaktadır. Her ne kadar o çizimler aklımıza bin adet soru getiriyor olsa da bu mobların ne olduğunu ve neye yarayacaklarını hepimiz Minecon esnasında veya Minecon'dan önce göreceğiz. Tabii şunu da unutmayalım, yeni gelecek olan MOB'un oylamasına katılacaksanız iyi düşünün ve ona göre oy verin çünkü içlerinden sadece 1 tanesi seçilecek ve diğer 3'ü sonsuza kadar kaybolacak!


Video:

Minecon Earth yani Minecon 2017 bu yıl 18 Kasım tarihinde yapılacaktır. Minecon Earth hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz....