1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumu! Gamer.Com.TR

Eki
07
AdexTR tarafından 17:45'de yayınlandı
(5.396 Görüntüleme / 72 Beğeni)
0 Mesaj
banner.png
gamer.png

Herkese merhabalar! Yeni kategorilerimiz için hafta sonu zamanlarında konu hazırlayacak, gönüllü olarak yanımızda yer alacak yeni takım arkadaşları arıyoruz.
Moderatör Başvurusu yapmadan önce bir süre boyunca editörlük yapmış olmanız, başvurunuz için size sağlam bir referans sağlayacaktır.


Aradığımız bazı şartlar nelerdir?
Dil bilgisi kurallarına hakim olmanız.
Sürekli aktif olup düzenli şekilde yazı yazmanız.
Zaman yönetimine sahip olmanız.
Gerektiğinde grup çalışmalarında görev yapabiliyor olmanız.


Nasıl başvurulur?
Aşağıdaki başvuru formunu doldurarak, İçerik Ekibi Başvuruları Bölümü'ne Asistanlık Başvurusu başlıklı bir konu açabilirsiniz.


Doldurulması gereken form:

Eyl
22
Waffleinstein tarafından 17:37'de yayınlandı
(643 Görüntüleme / 13 Beğeni)
24 Mesaj
[​IMG]

226.gif


Gamer Türkiye: CS: GO Ekran Görüntüsü Yarışması
Merhabalar Gamer Türkiye Ailesi! 2017-2018 dönemleri içerisinde de, geçen yıl olduğu gibi yarışmalar, etkinlikler ve çekilişler ile sizlerle olacağız. Bu seneki açılışımızı, ilginç ekran görüntülerinin yarıştığı bir yarışma şeklinde yapmak istedik. Konumuz: "En ilginç CS: GO ekran görüntüleri". Eminim birçoğunuz CS: GO’yu severek oynuyorsunuzdur. Oyun içerisinde yakaladığınız garip, ilgi çekici hatalar veya komik durumlar illa ki vardır.

Yarışmaya katılma şartları çok basit:

 • Yarışmaya katıldığınız ekran görüntüsü, ilk kez sizin tarafınızdan çekilmiş olmalı.
 • Yarışmaya, sadece 1 tane ekran görüntüsü ile katılabilirsiniz.
 • Ekran görüntünüzü hizliresim.com adresine yüklüyorsunuz.
 • Buraya tıklayarak özel mesajdan bizlere ekran görüntünüzün linkini gönderiyorsunuz ve yarışmaya katılmış oluyorsunuz.

Ödüllerimiz ise şu şekilde:

 • Yarışmada birinci gelen üyemiz, 4 aylık sponsor üyelik
 • Yarışmada ikinci gelen üyemiz, 4 aylık özel üyelik
 • Yarışmada üçüncü gelen üyemiz, 2 aylık özel üyelik
kazanacak.

GÜNCELLEME
Yarışmanın son katılım tarihi 29 Eylül 2017 olarak belirlenmiştir, yarışmanın ilk üçü ise 1 Ekim 2017’de açıklanacaktır.

Herkese iyi eğlenceler dileriz!
Gamer Türkiye
Eyl
18
AdexTR tarafından 20:24'de yayınlandı
(526 Görüntüleme / 7 Beğeni)
8 Mesaj
[​IMG]
[​IMG]
minecon_header_img.png


MineCon 2017
MineCon Earth


Minecraft Türkiye'nin güzide sakinlerine yeni bir günden merhabalar! Duyduğumuz bazı şeyler bizlere, "MineCon nedir?" dedirtmeye başladı. Minecraft topluluğundan bizlere bir mesaj var: "Nerede olursanız olun, bir araya gelelim." diyorlar. Bağıra bağıra "Geliyoruzzz!" diyorsanız, sizleri yeni bir müjdeden haberdar edelim. Minecon, yeni bir formatla 18 kasımda kapımıza dayanıyor! Duymuş olabileceğiniz üzere, 2017 Minecon'ın mümkün olduğunca erişilebilir olması için birçok değişikliğe gidilecek; bu değişiklikler tabii ki Minecraft topluluğunun, Minecon'a daha aktif olarak dahil olabilmesi için yapılacak. Minecon organize edilirken, Mojang ekibi ivmeyi artırdı ve çok çalıştı, deyim yerindeyse Minecon için vites yükseltildi, kılıçlar çekildi. Üret, avla, kullan, kazan, eğlen ve heyecanı doruk noktasına çıkar! Minecraft'ın doğası bu değil mi?


Minecon ayağınıza geldi! Creeper desenli halınıza overlo... Ha!? Her neyse boş verin. Söylemek istediğimiz şu; Dünya'nın her köşesinden ulaşılabilecek muhteşem 90 dakikalık bir gösteri Minecon kapsamında yayınlanacak. Bu bağlamda Minecon'ı bacaklarınızı uzatıp evinizin en rahat köşesinde izleyebilir, çayınızı höpürdete höpürdete içebilir, hatta evinize arkadaşlarınızı çağırıp Minecon'ı izlerken onlarla eğlenebilirsiniz. Bu arada unutmadan söyleyelim; ABD'nin ve Kanada'nın belirli bölgelerinde Minecraftçılara özel partiler düzenlenecek. ABD'de, Kanada'da veya bu partilerin yapılacak olduğu başka bir yerde yaşıyorsanız ve "Ev beni sıkar." diyorsanız, dışarı çıkın ve sonbahar yağmurlarında ıslanmayı göze alarak özel partilerden birinde kafadar Minecraftçılarla tanışın!

Yakınınızdaki eğlenceyi...
Eyl
16
AdexTR tarafından 22:56'de yayınlandı
(212 Görüntüleme / 6 Beğeni)
2 Mesaj
[​IMG]
[​IMG]
stacks_image_274.png


MineCon 2017 & MineCon Earth

Selamlar!
Sizlere "MineCon nedir?" desek ne derdiniz? MineCon biletlerinin tükenmesinden mi korkuyorsunuz? Yine bitti mi biletler? Kaba patronunuz mesai saatleriniz sebebiyle MineCon 2017'ye katılmanıza izin vermiyor mu? Dandik haritalar sebebiyle konferans binasına nasıl ulaşacağınızı bilemiyor musunuz? Yoksa uluslararası yolculuk yapmaktan mı korkuyorsunuz? MineCon, biz Minecraft kitlesi için, tarihinde bir ilk yaşayarak birçok yeniliğe gidiyor; MineCon 2017'den itibaren konferans, MineCon Earth olarak yeni formatına bürünüyor. Bu anlamda, hayranlık yaratacak düzeyde hayrete düşüren interaktif bir canlı yayın şovu bizleri bekliyor olacak! Dünya'nın her köşesinden bu yayına ulaşabileceksiniz, tabii internetiniz varsa. :(

MineCon 2017 -yani yeni adıyla MineCon Earth- kapsamında, Minecraft geliştiricilerinin ve Minecraft topluluğunun buluşturulması hedefleniyor ve şahısların birbirlerine bir şeyler aktarmaları bekleniyor. Peki soruyoruz, enderman desenli tişörtünüzü giyerek kendi evinizde MineCon'a katılmak ister misiniz? MineCon Earth ile biletleri unutun! Sadece tıklayın ve ücretsiz izleyin! Ayrıca unutmamanızda fayda var, ABD'nin birçok eyaletindeki sinemalarda MineCon Earth'ü dev ekranlardan izleyebilirsiniz. Mojang, MineCon şovlarını hayatınızda görmediğiniz kadar eğlenceli hale getirmeyi planlıyor. Her yıl gerçekleşen ve git gide sıradanlaşan MineCon'ın aksine bu yıl, MineCon 2017'de yeni tanışacağınız oyuncularla birlikte belirli kutlama etkinliklerine katılabileceksiniz. "Minecraft Resmi Topluluk Etkinlikleri" adı altında takım haline getirilmiş 3 projeden bahsedilecek; Minefaire, Minevention ve Blockfest. Bu takım, Minecraft için özgün etkinliklerin düzenlenmesinde ciddi roller...
Eyl
16
ruddeTR tarafından 02:30'de yayınlandı
(150 Görüntüleme / 6 Beğeni)
2 Mesaj
[​IMG]
copy_of_minecon_earth_20_web-8c0a93db-6454-41df-8b6d-9a4e358c904b.png
Merhabalar! Bu konu altında MineCon 2018'de olabilecekler hakkında tahminde bulunacağım ve olacaklardan bahsedeceğim.

MineCon
Mojang, 2017 ve 2018'de çok özel topluluk buluşmaları yapacağını iddaa etmekte. Oyun içi Realms topluluk buluşmaları olacağını tahmin etmekteyim, Minecraft topluluğunu krallıklarda görmemiz mümkün olabilir! Klasiklerin olacağı da malum; Yayıncı, oyuncu buluşmaları, bir yığın cosplay gösterileri ve 2017'de düzenlenecek üç etkinlik gibi. Bunların dışında oyun hızlı bir şekilde geliştirilmekte. Oyunun geleceğiyle ilgili bir hayli duyuru görebiliriz. Bildiğiniz üzere MineCon için biletler kaldırıldı fakat düzenlenecek olan bazı etkinlikler mevcut. Düzenlenen MineCon etkinlikleri için bilet alabileceğiniz en güvenli adres spoilerda bıraktığım Minecraft'ın kendi sitesine ait olan sayfadır.
minecraft.net/en-us/minecon/

Pelerinlerden ne haber?
Pelerinler, MineCon etkinliğinin MINECON EARTH olarak değiştirilmesinin üzerine yeni tasarlanan logoyu barındıracağını düşünüyorum (başlığa eklenen logo); bu sefer Enderman tasarımlı veya piston tasarımlı pelerinlerden daha çok Mojangla ilgili bir logo tasarımı olacağını düşünüyorum. Her zamanki gibi pelerinler gelenlere dağıtılacak. Twitch üzerinden çekilişler olacağını düşünmüyorum; çünkü pelerin kodları için de gelen bir o kadar insan olacak.

MineCon 2018, ileri bir zamanda olacağı için şu anda keskin tahminler yapmak güç; zaman geçtikçe yeni tahminleri ve paylaşılan planları, spoilerları sizlere aktaracağız! Eğer sizin de tahminleriniz varsa konuya yorum olarak yazın lütfen.
İyi forumlar!
Eyl
16
ruddeTR tarafından 02:04'de yayınlandı
(368 Görüntüleme / 8 Beğeni)
8 Mesaj
[​IMG]
eaaa61a30adbe9139dcfb1b37adbfbcf2e34bd41.jpeg


GameX 2017
Merhabalar! Bu konu altında sizlere GameX organizasyonundan bahsedeceğim.

GameX nedir?
Fuar organizasyonudur. Teknoloji ve oyun fuarları düzenler, genelde bu turnuvalar İstanbul'da organize edilmektedir. Bu organizasyon, 2000 yıllarından beri faaliyet göstermektedir. Her yıl fuarlar düzenlemekte ve birçok alanda ödüller dağıtılmaktadır. Bu konuda GameX 2017 fuarı hakkında aklınıza takılabilecek sorular ile alakalı bilgiler vereceğim. Tam da bu zamanlarda GameX fuarları düzenlenmekte, fuar henüz dün başladı! Eğer gitmeyi düşünüyorsanız çok az zamanınız var, elinizi çabuk tutmalısınız!

GameX 2017
Bu oyun fuarında tam olarak ne oluyor?
Yayıncılar ve oyuncular bir araya geliyor. Bir yığın dijital oyun kodları, hediye bakiyeler dağıtılıyor. Cosplayler yapılıyor; çeşitli oyun turnuvaları düzenleniyor. Bunların yanı sıra farklı çeşitli aktiviteler düzenleniyor ve 8 kategoride, direk olarak halk oylaması ile kazananları belirlenecek olan GameX ödülleri veriliyor.
Screenshot_1.png

Nerede düzenleniyor ve girişlerin ücreti ne kadar?
Bu yıl GameX oyun fuarı 14-17 Eylül arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenleniyor! Girişler gün başına 10TL'dir, 4 günlük Kombine bilet alırsanız da 10TL indirimli geliyor (30TL).

Screenshot_2.png
GameX S.S.S
Yaş sınırı var mı?
12 yaş altındaysanız velinizle beraber gelmek zorundasınız. Eğer 12 yaş üstüyseniz tek başınıza da girebilirsiniz.

Cosplay yapmam için herhangi bir izin almam gerekir mi?...​
Eyl
02
Reinhard tarafından 22:34'de yayınlandı
(667 Görüntüleme / 18 Beğeni)
0 Mesaj
[​IMG]
Merhaba Değerli Gamer Türkiye Üyeleri!
Yönetim olarak, forumu güncel tutmak ve forumun kalitesini artırmak adına yenilikler yapmak istemekteyiz. Yapılacak yeniliklere kendimiz karar vermek yerine forumun var olmasını sağlayan siz kıymetli üyelerimize danışmaya karar verdik. Açmış olduğumuz form aracılığı ile sizlerle bu konuda daha sağlıklı iletişim kurabileceğimiz düşünmekteyiz. Görüşleriniz bir arada toplanıp, değerlendirilip istekleriniz doğrultusunda düzenlemeler yapmaya çalışacağız. En baştan cevaplarınızın size negatif bir etkisi olmayacağını ve cevaplarınızın gizli kalacağını hatırlatmak isteriz.
Forma ulaşmak için buraya tıklayın.
Gamer Türkiye yönetimi iyi forumlar diler!

Ağustos
16
ByTheEfsane_ tarafından 16:16'de yayınlandı
(403 Görüntüleme / 6 Beğeni)
11 Mesaj
gamer.png

Merhabalar Gamer Türkiye Ailesi!

Bildiğiniz üzere Gamer.Com.Tr olarak son çekilişimizde bir kişiye "Drone", beş kişiye "Kupa" hediye ediyoruz. Bu tür çekilişler sizin katkılarınız ile devam edecektir. Ve bir konuda sizin fikrinizi istiyoruz; Diğer çekilişimizde size ödülümüz ne olmalı?

Eğer bir sonraki çekilişimizde sizlere vereceğimiz hediyenin ne olduğuna karar vermek isterseniz SİTEMİZDEN ankete katılabilirsiniz.

[​IMG]

Başlıksız-1.png

Ayrıca şu an düzenlediğimiz Drone ödüllü çekilişimize BU ADRESTEKİLERİ yaparak katılabilirsiniz. Drone ve kupa kazanan üyelerimiz 10 Eylül'de açıklanacaktır. Son katılım tarihi 10 Eylül 2017.

860-0-6f046530bae02292a41a4a8a676e25b9.jpg

Başlıksız-1.png
Tem
15
admiraldus tarafından 20:20'de yayınlandı
(728 Görüntüleme / 4 Beğeni)
29 Mesaj
[​IMG]

[​IMG]


Felaket Getiren Bir Salgın: TOM CLANCY'S THE DIVISION


Ofisime hoş geldiniz. Mevzuya geçmeden önce soğuk limonatanızın yanınızda olup, olmadığına dikkat edin. Eğer yanınızda değilse gidip alabilirsiniz ama yanınızda ise mevzuya geçelim. Bugün masaya yatıracağımız oyun Tom Clancy's The Division olacak. Hatırlarsanız Tom Clancy's Rainbow: Six Siege'yi incelemiştim. Bugün ise Tom Clancy's The Division'ı inceliyoruz.

96oVA0.jpg


HİKAYE VE ATMOSFER
Oyunumuzun konusu Amerika'da Kara Cuma günü paradan yayılan bir virüs ile insanlığın yok olmaya doğru gidişi. Bu salgın yüzünden işler felakete doğru sürükleniyor polisler, devlet hiçbir şey yapamıyor ve son çare olarak The Division ekibi çağrılıyor.

Tom Clancy's The Division'a Brooklyn bölgesinde başlıyoruz. Öncesinde benim burada çok hoşuma giden bir şey var. Karakter özelleştirme kısmı. Oyuna başladığınızda polis aracının camında yansımanız çıkıyor ve burada çok güzel bir şekilde karakterinizi özelleştiriyorsunuz. Bu özellik beni büyüledi.

Oyundaki atmosfere biraz değinecek olursak o atmosfer gerçekten oyuna yansıtılmış. Yerlerde çöpler var, o yıkım, o çaresizlik ve o umutsuzluk sokaklarda geziyor. Ucu ucuna hayatta kalan insanlar, açlık ve susuzluktan ölenler hepsi gözler önüne serilmiş. Bir zamanlar gülüp, eğlenilen sokaklarda şimdi umutsuzluk rüzgarları esiyor. Hal böyle olunca erzakları, silahları ve ilaçları çalan çetelerle de baş etmemiz kaçınılmaz oluyor.

DivisionKEYART.jpg

GRAFİKLER, HARİTA VE EŞYALAR

Oyunda zaman zaman çok bina yüzünden harita küçükmüş gibi gözükebiliyor fakat harita gayet yeterli büyüklükte ve iyi şekilde modellenmiş. Bazı oyunlarda oyuna ilk...
Haz
30
ByTheEfsane_ tarafından 11:43'de yayınlandı
(555 Görüntüleme / 11 Beğeni)
6 Mesaj
[​IMG]

Herkese Selamlar Gamer.com.tr Ailesi.

Bazı arkadaşlar "İnceleme" başlığı altında konuları açıyor. Bazıları gerçekten güzel olurken bazıları İNCELEME BİLE OLMUYOR!

Bu yüzden bugün sizlere İnceleme denilen şeyin ne olduğunu, ne olmadığını, nasıl yazıldığını ve inceliklerini deneyimleri katarak size aktaracağım.

İLK OLARAK "İNCELEME" NEDİR?


Evet... İnceleme ile oyunları, müzikleri, filmleri, dizileri, teknolojik aletleri ve yüzlercesini inceleyebilirsiniz. Ancak incelemek var... Oyunun sistem gereksinimlerini yazıp oyunu oynamadan sadece fragmanına bakıp "Grafikler müthiş ya, adamın jetpack'i var!" diye yazmak var. Dikkat edelim yanılmayalım.

"İNCELEME" NASIL YAZILIR?

İlk önce bir ürün hakkında inceleme yapacaksanız ilk önce o ürünü dikkatlice inceleyin.

Oyunu oynarken bunları yapın:
 • Bir oyunu incelerken hikayesini dikkatlice dinleyin, ayrıntıları kaçırırsanız veya aklınızda soru işaretleri varsa bir kaynaktan bilgi almaya çalışın. Karakterlerle tanışın kaynaşın.
 • Sadece ana görevleri değil yan görevleri de takip etmeye çalışın. Hepsini yapmasanızda olur ancak konunun etkileyiciliğini arttırır.
 • Oyunun oynanış mekaniklerini tam olarak çözemeye çalışın. İmkanınız varsa farklı kontrol cihazlarında oyunu oynamayı deneyin (Hayır CS:GO'yu Yarış Seti ile oynayın demiyorum. Örneğin Witcher 3'ü hem klavye+fare hem de kontrolcü cihazı ile oynayın ve oyunun konsollara mı yoksa bilgisayarı mı daha uyumlu olduğunu belirtin. Böylece oyunun satın almak isteyen kişilerin aklında bir fikir olur.).
 • Oyunun grafiklerini ve grafiksel detayları güzel güzel inceleyin. Eğer imkanınız varsa oyunu farklı çözünürlüklerde farklı grafik ayalarında deneyin ve farkları yazın.
 • Oyunun her modunu, her zorlukta oynamayı deneyin....