1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumu! Gamer.Com.TR

Ağustos
16
ByTheEfsane_ tarafından 16:16'de yayınlandı
(140 Görüntüleme / 4 Beğeni)
5 Mesaj
gamer.png

Merhabalar Gamer Türkiye Ailesi!

Bildiğiniz üzere Gamer.Com.Tr olarak son çekilişimizde bir kişiye "Drone", beş kişiye "Kupa" hediye ediyoruz. Bu tür çekilişler sizin katkılarınız ile devam edecektir. Ve bir konuda sizin fikrinizi istiyoruz; Diğer çekilişimizde size ödülümüz ne olmalı?

Eğer bir sonraki çekilişimizde sizlere vereceğimiz hediyenin ne olduğuna karar vermek isterseniz SİTEMİZDEN ankete katılabilirsiniz.

[​IMG]

Başlıksız-1.png

Ayrıca şu an düzenlediğimiz Drone ödüllü çekilişimize BU ADRESTEKİLERİ yaparak katılabilirsiniz. Drone ve kupa kazanan üyelerimiz 30 Ağustos'da açıklanacaktır. Son katılım tarihi 30 Ağustos 2017.

860-0-6f046530bae02292a41a4a8a676e25b9.jpg

Başlıksız-1.png
Tem
18
AdexTR tarafından 17:45'de yayınlandı
(4.766 Görüntüleme / 68 Beğeni)
0 Mesaj
banner.png
gamer.png

Herkese merhabalar!
Yeni kategorilerimiz için hafta sonu zamanlarında konu hazırlayacak, gönüllü olarak yanımızda yer alacak yeni takım arkadaşları arıyoruz.

Not: Moderatör Başvurusu yapmadan önce bir süre boyunca yazarlık yapmış olmanız, başvurunuz için size sağlam bir referans sağlayacaktır.


Aradığımız bazı şartlar nelerdir?
Dil bilgisi kurallarına hakim olmanız.
Sürekli aktif olup düzenli şekilde yazı yazmanız.
Zaman yönetimine sahip olmanız.
Gerektiğinde grup çalışmalarında görev yapabiliyor olmanız.


Nasıl başvurulur?
Aşağıdaki başvuru formunu doldurarak, Forum Destek Bölümü 'ne Yazarlık Başvurusu başlıklı bir konu açabilirsiniz.


Örnek form:

Tem
15
admiraldus tarafından 20:20'de yayınlandı
(398 Görüntüleme / 3 Beğeni)
25 Mesaj
[​IMG]

[​IMG]


Felaket Getiren Bir Salgın: TOM CLANCY'S THE DIVISION


Ofisime hoş geldiniz. Mevzuya geçmeden önce soğuk limonatanızın yanınızda olup, olmadığına dikkat edin. Eğer yanınızda değilse gidip alabilirsiniz ama yanınızda ise mevzuya geçelim. Bugün masaya yatıracağımız oyun Tom Clancy's The Division olacak. Hatırlarsanız Tom Clancy's Rainbow: Six Siege'yi incelemiştim. Bugün ise Tom Clancy's The Division'ı inceliyoruz.

96oVA0.jpg


HİKAYE VE ATMOSFER
Oyunumuzun konusu Amerika'da Kara Cuma günü paradan yayılan bir virüs ile insanlığın yok olmaya doğru gidişi. Bu salgın yüzünden işler felakete doğru sürükleniyor polisler, devlet hiçbir şey yapamıyor ve son çare olarak The Division ekibi çağrılıyor.

Tom Clancy's The Division'a Brooklyn bölgesinde başlıyoruz. Öncesinde benim burada çok hoşuma giden bir şey var. Karakter özelleştirme kısmı. Oyuna başladığınızda polis aracının camında yansımanız çıkıyor ve burada çok güzel bir şekilde karakterinizi özelleştiriyorsunuz. Bu özellik beni büyüledi.

Oyundaki atmosfere biraz değinecek olursak o atmosfer gerçekten oyuna yansıtılmış. Yerlerde çöpler var, o yıkım, o çaresizlik ve o umutsuzluk sokaklarda geziyor. Ucu ucuna hayatta kalan insanlar, açlık ve susuzluktan ölenler hepsi gözler önüne serilmiş. Bir zamanlar gülüp, eğlenilen sokaklarda şimdi umutsuzluk rüzgarları esiyor. Hal böyle olunca erzakları, silahları ve ilaçları çalan çetelerle de baş etmemiz kaçınılmaz oluyor.

DivisionKEYART.jpg

GRAFİKLER, HARİTA VE EŞYALAR

Oyunda zaman zaman çok bina yüzünden harita küçükmüş gibi gözükebiliyor fakat harita gayet yeterli büyüklükte ve iyi şekilde modellenmiş. Bazı oyunlarda oyuna ilk...
Haz
30
ByTheEfsane_ tarafından 11:43'de yayınlandı
(373 Görüntüleme / 11 Beğeni)
6 Mesaj
[​IMG]

Herkese Selamlar Gamer.com.tr Ailesi.

Bazı arkadaşlar "İnceleme" başlığı altında konuları açıyor. Bazıları gerçekten güzel olurken bazıları İNCELEME BİLE OLMUYOR!

Bu yüzden bugün sizlere İnceleme denilen şeyin ne olduğunu, ne olmadığını, nasıl yazıldığını ve inceliklerini deneyimleri katarak size aktaracağım.

İLK OLARAK "İNCELEME" NEDİR?


Evet... İnceleme ile oyunları, müzikleri, filmleri, dizileri, teknolojik aletleri ve yüzlercesini inceleyebilirsiniz. Ancak incelemek var... Oyunun sistem gereksinimlerini yazıp oyunu oynamadan sadece fragmanına bakıp "Grafikler müthiş ya, adamın jetpack'i var!" diye yazmak var. Dikkat edelim yanılmayalım.

"İNCELEME" NASIL YAZILIR?

İlk önce bir ürün hakkında inceleme yapacaksanız ilk önce o ürünü dikkatlice inceleyin.

Oyunu oynarken bunları yapın:
  • Bir oyunu incelerken hikayesini dikkatlice dinleyin, ayrıntıları kaçırırsanız veya aklınızda soru işaretleri varsa bir kaynaktan bilgi almaya çalışın. Karakterlerle tanışın kaynaşın.
  • Sadece ana görevleri değil yan görevleri de takip etmeye çalışın. Hepsini yapmasanızda olur ancak konunun etkileyiciliğini arttırır.
  • Oyunun oynanış mekaniklerini tam olarak çözemeye çalışın. İmkanınız varsa farklı kontrol cihazlarında oyunu oynamayı deneyin (Hayır CS:GO'yu Yarış Seti ile oynayın demiyorum. Örneğin Witcher 3'ü hem klavye+fare hem de kontrolcü cihazı ile oynayın ve oyunun konsollara mı yoksa bilgisayarı mı daha uyumlu olduğunu belirtin. Böylece oyunun satın almak isteyen kişilerin aklında bir fikir olur.).
  • Oyunun grafiklerini ve grafiksel detayları güzel güzel inceleyin. Eğer imkanınız varsa oyunu farklı çözünürlüklerde farklı grafik ayalarında deneyin ve farkları yazın.
  • Oyunun her modunu, her zorlukta oynamayı deneyin....
Haz
24
AdexTR tarafından 22:39'de yayınlandı
(1.111 Görüntüleme / 17 Beğeni)
27 Mesaj
banner.png
[​IMG]

hb.png


Kural Güncellemeleri v.1.1

Merhabalar! Forumu daha iyi bir yere taşıyabilmek için yeni bir güncelleme daha yapıyoruz. Bu güncellemede kurallar ve uyarılar hakkında karşımıza çıkacak bazı yeni uygulamalar bulunuyor. Güncellemedeki değişiklikler şu şekilde:


1) Herobrine Kaldırılmadı!
Bildiğiniz üzere Herobrine ile ilgili konular çok uzun süre önce yasaklanmıştı; yeni güncellemeyle 10. maddedeki Herobrine ile ilgili kısım kaldırıldı. Herobrine'ın gerçekliği tam olarak ispatlanmasa da, Minecraft Topluluğu'nun bu tarz engellerden arınması gerektiğini düşünüyoruz.

10- Kandırma (trolling): Kasten üyeleri şaşırtmak, kandırmak amacıyla içeriklerin gönderilmesi yasaktır. Üyelerin sorunlarına üyeleri yanlış yönlendirecek cevaplar vermek de bu kurala dahildir. Ek olarak Herobrine ile ilgili konularda bu kurala dahildir.


2) Daha Çok Bilgilendirme!
Bazı kurallar forum düzenini koruma amacını taşırken, bazı kurallar üyeleri bazı olumsuzluklardan korumayı amaçlıyor. Üyeleri olumsuz durumlardan koruyan kurallar için bu başlık altında herhangi bir düzenleme getirilmedi. Aşağıdaki kurallar sık tekrarlanan ve çok fazla zararlı olmayan ihlaller için daha önceden yayınlamış kurallardan bazılarıdır. Aşağıdaki listede bulunan bu kurallar için artık sizlere verilecek 2. uyarılar puansız olacak. Aşağıdaki kurallar sebebiyle daha önceden 1 adet bilgilendirme uyarısına sahipseniz, yeni sisteme göre aşağıdaki kuralların ihlali durumunda alacağınız 2. uyarı, aynen bilgilendirme uyarısı gibi puansız olacak. Fakat 3. uyarı ve sonrası için puanlı uyarı uygulaması devam edecek. Bu...
Haz
18
Crowley07 tarafından 00:21'de yayınlandı
(290 Görüntüleme / 25 Beğeni)
0 Mesaj
[​IMG]

Saygıdeğer üyelerimiz,

Son zamanlarda forumumuzda kendini yönetici olarak tanıtan şahıslar türemiş bulunmakta, bu tip şahıslara itibar etmeyiniz, görevlilerimiz kendilerini kolayca ayırt edilebilecek şekilde renklendirilmiş kullanıcı adı ve çeşitli materyallere sahiptir, lütfen resmi olduğundan şüphe duyduğunuz şahısları bize bildirin; hiçbir zaman forum yönetimi sizden şifrenizi veya herhangi bir kişisel bilginizi talep etmez, lütfen özel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.

Saygılarımızla

Gamer.com.tr Yönetimi
Haz
12
AdexTR tarafından 14:50'de yayınlandı
(1.184 Görüntüleme / 14 Beğeni)
34 Mesaj
[​IMG]
[​IMG]
E3 Konferansı'ndan Yeni Minecraft Güncellemesi

Yeni havadislerle karşınızdayız, tekrar merhabalar. Bildiğiniz üzere, Electronic Entertainment Expo 2017 Konferansı için Microsoft'un sırası 12 haziran günü olarak belirlenmişti. Bu bağlamda bugün hem Xbox hem de Minecraft hakkında bazı yeniliklerden bahsedildi, konferansın Minecraft açısından üç konu başlığı üstünde döndüğünü söyleyebiliriz: Her platform için tek bir oyun, fantastik grafikler ve oyun içi Minecraft sunucuları.

Bu yılın Electronic Entertainment Expo konferansında Minecraft'ın konsol, mobil ve Windows 10 sürümlerini tek bir sürümde birleştirmek için getireceği yeni Minecraft Güncellemesi: "Birlikte Daha İyi" (Better Together Update) hakkında bazı planlar paylaşıldı. Oyunun tek bir sürümde birleştirilmesi planı her ne kadar ani de olsa, "vınnnn" sesi çıkaran bu hızlı kararın yanında başka yeniliklerden de bahsedildi. Yeni güncelleme ile gelecek olan çapraz platform desteği sayesinde farklı platformlarda oynayan Minecraft'çılar ilk kez beraber oynama fırsatı bulacaklar. Ayrıca başka bir yenilik olarak, oyunun başlama ekranından, çok oyunculu sunuculara ulaşabileceğinizi de söylemiş olalım.

Minecraft Güncellemesi: "Birlikte Daha İyi"

Mojang'a ve bizlere göre, takım çalışmasını baz alan dev bir oyun tek bir cihazla sınırlandırılmamalı. Bu anlayışa paralel olarak, çapraz platform desteği Minecraft "Birlikte Daha İyi" Güncellemesi ile oyuncular arasındaki engelleri kaldırmak amacıyla bu yaz yayınlanacak. Xbox One, Nintendo Switch, mobil ve VR cihazlarında kullanacağınız sürümlerden, bundan sonra direk olarak "Minecraft" ifadesiyle bahsedilecek; bu yeni sürüm, Minecraft Bilgisayar sürümlerinden (Bir süredir...
Haz
09
AdexTR tarafından 15:40'de yayınlandı
(560 Görüntüleme / 13 Beğeni)
18 Mesaj

ahmtbnnr.png
mcturk.png
p_-iJFQAReCoW3WysEI0vQ.png

Yeni Yayın: Minecraft Keşif Rehberi'nden Temel İpuçları

Keşfedilmemiş diyarlardan selamlar!
Aşağıya bakın! Eğer bakmazsanız, Minecraft Keşif Rehberi'nden alınmış seçkin alıntıları da göremezsiniz. Bu arada, konu ile bağlantılı başka bir detayı da söylemeyi unutmayalım; Minecraft Creative Rehberi ve Minecraft Keşif Rehberi 30 Mayıs'ta ABD'de, 1 Haziran'da ise Birleşik Krallık'ta piyasaya sürüldü, bu da demek oluyor ki yakın bir zamanda Minecraft Creative Rehberi'ni ve Minecraft Keşif Rehberi'ni ülkemizdeki kitapçıların raflarında görebiliriz. Buna rağmen "ben sabırsızım" diyorsanız, kitabın İngilizce halini, Minecraft Creative Rehberi için bu bağlantıdan; Minecraft Keşif Rehberi için ise bu bağlantıdan sipariş edebilirsiniz.

Sizlere soruyoruz! Kaynakları toplamak için zamana karşı yarışırken, yaklaşan gecenin ardındaki Minecraft canavarlarının sizi korkutmasına izin mi vereceksiniz? Bu rehber, spawnlandığınız andan itibaren ilk 2 Minecraft günü boyunca hayatta kalmanıza adım adım yardımcı olacak. (Tabii okursanız.)

Minecraft Keşif Rehberi'nden Birkaç İpucu:
  • Spawnlandığınız koordinatı bir kenara not edin veya spawnlandığınız yerin kenarına uzun bir toprak direk inşaa edin.
  • Ahşap elde etmek için bir miktar ağaç yumruklayın, ilk aşamada 20 blok odun yeterli olacaktır.
  • Odunları, envanterinizde bulunan crafting bölümünden ahşaplara çevirin.
  • 4 ahşap bloktan crafting masası yapın ve yere koyun.

Screenshot_7.png ...
Haz
07
AdexTR tarafından 23:27'de yayınlandı
(2.632 Görüntüleme / 19 Beğeni)
129 Mesaj

ahmtbnnr.png
mcturk.png
crmg.png

Minecraft 1.12 Bilgisayar Sürümü

Gökkuşağının ucundan merhabalar! Minecraft Güncellemeleri'ne, Minecraft Haberleri'ne bir süre ara vermiştim, şimdi tekrar karşınızdayım! Zerdeçal sarısı, şerbet kızılı, buz mavisi, zümrüt yeşili, tarçın kahverengisi, yumurta beyazı, sümbül lilası ve daha nicesi... "Renklerin Dünyası" adındaki, Minecraft 1.12 Bilgisayar Sürümü güncellemesi henüz yayınlandı!

Mojang bu güncelleme ile Minecraft'taki tüm renkli bloklarda; başta yünlerde, flamalarda, terakotalarda, shulker kutucuklarında, yataklarda ve beton bloklarında olmak üzere sizlere taze bir nefes, yeni bir bakış getirecek. Bu renklilik, özenle inşaa ettiğiniz yapılar için, yeni yeni moda seçeneklerini sizlere sunar nitelikte olacak.

Mojang, Minecraft Topluluk'una yeni bloklarla neler yapılabileceğini göstermeleri için ricada bulundu. Sonuçlar göz kamaştırıcı yapıları bizlere gösterirken, Mojang içlerinden birkaç yapıyı Minecraft 1.12 Sürümü fragmanına yerleştirdi.

Minecraft 1.12 için fragman:Minecraft 1.12: Renklerin Dünyası Güncellemesi, aynı zamanda Tarif Kitabı ve İlerleme Sistemi (kazanım sisteminin (achievement) yerini alacak olan yeni sistem, advancement sistemi) ile de karşımıza çıkmakta. Bunlar, zorlu Minecraft macerasında sizlere yol göstermeye çalışacak. Minecraft 1.12 yenilikleri, ilginç macera haritaları ve mini game haritaları yapmak için topluluktaki üreticiler tarafından kullanılabilir.

Aha? Unutmadan papağanlar diyoruz! Minecraft Türkiye olarak, Minecraft 1.12 Güncellemesi ile gelen papağanların şerefine, :papağan: emojisini ekledik. :papağan: yazısını kullanarak emojiyi kullanabilirsiniz.
Minecraft 1.12: Renklerin Dünyası Güncellemesi için kayda...
Haz
03
NeutronRasee tarafından 20:59'de yayınlandı
(3.194 Görüntüleme / 33 Beğeni)
4 Mesaj


[​IMG]

[​IMG]

Merhaba forum üyeleri ve misafirler. Son günlerde özellikle oyuncuların yaratıcı sunuculardan yoksun kalması ve güzel olan sunucuların ön plana çıkmaması nedeniyle yenilenmiş olarak sunucu ödüllerini sizlere sunuyoruz. Her hafta forumda dikkat çeken, olumlu yorum alan ve örnek şekilde tanıtılan üyelerin sunucularına gizli ziyaretlerde bulunacağız. Sunucu ödülleri yönetim ekibimizin oluşturduğu sisteme göre verilecektir. Sunucunuzun değerlendirilmesini istiyorsanız buraya tıklayıp, sunucu tanıtım konunuzun linkini yazarak talepte bulunabilirsiniz.

Değerlendirmeler Toplam 100 Puan Üstünden Yapılacak.
20 Puan / Forum Tanıtım Konunuzun Kalitesi
30 Puan / Sunucunuzun Özgünlüğü ve Oyunlarının Kalitesi
10 Puan / Süreklilik (Sunucunuzun Açık Olduğu Süre)
15 Puan / Harita ve Yapıların Kalitesi
25 Puan / Oynanabilirlik (Sunucunuz Sıkıcı mı? Yoksa Kendisine Bağlayıcı mı?)


4 Kişiden oluşan yönetim sunucunuza bu konularda puan verecek! Habersiz olarak gelip sunucunuzu ziyaret edeceğiz ve Pazar günleri gezdiğimiz sunuculardan puanlama listesi yayınlayacağız.

60 Puan ve Üstü
[​IMG]
Altın Sunucu Sahibine Verilecek Ayrıcalıklar:
...