• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • rabisu

Oyun İncelemeleri

En yeni oyun incelemelerini, mini incelemeleri, ön incelemeleri ve ilk bakış konularını barındıran bölümdür.
Sabit Konular
Hem Film Hem de Oyun: LATE SHIFT Hepinize selamlar. Bugün sizler ile hoşuma giden FMV tarzında bir oyun olan Late Shift'in türküsünü mırıldanacağız. Hatırlarsanız geçmişte bu oyun türü popüler - popüler değil konumundaydı. Bu türde bir kaç yapım bulunuyor bunlardan bir tanesi geçen yıl çıkmış The Bunker'dı. Eğer oyunu oynamadıysanız bu konu sizler için spoiler içerebilir. Ona göre okuyup, okumayacağınıza karar verebilirsiniz. Oyunumuzun konusu zengin insanların arabalarını bıraktığı bir...
Selam. Stardew Valley'i ilk olarak YouTube'da dolaşırken bir yabancı kanalda görmüştüm. Piksel oyunları aşırı sevdiğimden gözüme çok ama çok güzel gözüktü ve istemsizce oyuna ısındım, videoyu izledikten hemen sonra Steam'de istek listeme ekledim oyunu. İstek listeme ekledikten yaklaşık 2 hafta sonra BFChickenGamers videosunu çekmeye başladı ve haliyle izlemeye başladım Türkçe kaynak olduğu için. Daha sonra oyun bir şekilde elime geçti (hediye aldım) ve bende derhal yükledim ve oynamaya...
Selam dostlar! No Man's Sky'ın, sonsuzluk türküsüne hoş geldiniz. Bugün sizlerle Hello Games tarafından geliştirilen, MMORPG türü bir oyun olan, No Man's Sky'ı inceleyeceğiz. Dipnot: İncelemeye geçmeden önce No Man's Sky adlı oyunun detaylarını öğrenebileceğiniz bilgi panosuna bakabilirsiniz. * No Man's Sky Bilgi Panosu * No Man's Sky'ın Sonsuzluğu No Man's Sky gerçekten garip bir oyun. Nedeni ise oyuna başladığınız an hiçbir öğretici bölüm olmaksızın direkt olarak oyunun içinde...
Selam dostlar! Sea of Thieves'in deniz rüzgarına hoş geldiniz. Bugün sizlere Rare tarafından geliştirilen, Microsoft Studios, Microsoft Windows ve Xbox One için yayınlanmış olan, aksiyon-macera oyunu olan Sea of Thieves'i inceleyeceğim. Dipnot: İncelemeye geçmeden önce Sea Of Thieves adlı oyunun detaylarını öğrenebileceğiniz bilgi panosuna bakabilirsiniz. * Sea of Thieves Bilgi Panosu * Gerçek Bir Korsan Oyunu Sea of Thieves'i tek başına oynama gibi bir planınız varsa oyunu...
Selam dostlar! Far Cry 4'ün, rüzgarına hoş geldiniz. Bugün sizlerle Ubisoft Montreal tarafından yapılan(geliştirilen), güzel bir açık dünya oyunu olan Far Cry 4'ü inceleyeceğiz. Dipnot: İncelemeye geçmeden önce Far Cry 4 adlı oyunun detaylarını öğrenebileceğiniz bilgi panosuna bakabilirsiniz. * Far Cry 4 Bilgi Panosu * Savrulan Bayraklar ve Acı Rüzgar Bakıldığı zaman Far Cry 3 ile Far Cry 4'ün mekaniklerinde pek fark göremedim ben. İşin doğrusu böyle olması beni sevindirdi...
Hoş geldiniz, küçük adamların dövüşüne. Bugün sizlere Blue Mammoth Games'in yaptığı, güzel bir MMO dövüş oyunu olan Brawlhalla'yı inceleyeceğiz. Dipnot: İncelemeye geçmeden önce Brawlhalla oyununu öğrenebileceğiniz bilgi panosuna bakabilirsiniz. * Brawlhalla Bilgi Panosu * Küçük ve İri İnsanlar Anneniz mutfakta yemek hazırlarken birden "yemek 10 dakikaya hazır oluyor" diyorsa kalan 10 dakikayı Brawlhalla'da dövüşerek geçirebilirsiniz. Oyun uzaktan bakınca kolay bir dövüş oyununa...
Hoş geldiniz, Far Cry 5'in kıyamet gününe. Bugün sizlere Ubisoft'un yaptığı, bana göre en güzellerinden olan açık dünya oyunu Far Cry 5'i inceleyeceğim. Dipnot: İncelemeye geçmeden önce hazırladığım bilgi panosuna bakarsanız oyunun detaylarını öğrenebilirsiniz. * Far Cry 5 Bilgi Panosu * Kıyamet Günü! Şimdi siz diyorsunuz ki: "Kıyamet falan mı olacak oyunda?" hayır arkadaşlar bu oyun bilim-kurgu oyunu değil. Far Cry 5'in yapımcıları bu konuyu çok farklı bir açıdan bizlere...
Hoş geldiniz, Stardew Valley'in güzel huzuruna. Bugün sizlere Eric "ConcernedApe"Barone'un yaptığı, güzel bir piksel oyunu olan Stardew Valley'i inceleyeceğim. Dipnot: İncelemeye başlamadan önce Stardew Valley için hazırladığım bilgi panosuna bakarak oyunun detaylarını öğrenebilirsiniz. * Stardew Valley Bilgi Panosu * Bir Tutam Huzur ve Bir Tutam Çiftlik Şehirde normal bir hayat yaşıyorsunuz ve size birden bir posta geliyor postada şu yazıyor: "Dedenizin Stardew Valley vadisindeki...
GİRMEDEN ÖNCE İncelemede bol bol -fazlaca ağır- spoilerlar var, eğer oyunu oynamadıysanız KESİNLİKLE okumayın, böyle bir oyunu kesinlikle kendiniz deneyimleyin. God of War serisi sizin için ne ifade eder bilmem ama benim için hiçbir anlamı yok(tu). Elimde PS2 ve PS3 bulunmasına rağmen bu ilgimi çekmeyen seriye hiç bulaşmadım... aslında PS3'de biraz oynamayı denedim ama bana hitap etmediği için bıraktım. Ancak biliyordum yıllardır bu seriyi ve insanlara ne ifade ettiğini. Ancak önümde...
Sony bu yılı God of War gibi bir isimle açtı ve hepimizin ağzı açık kaldı. Ve bu sadece başlangıçtı. Sony'nin bu yıl çıkaracağı büyük toplar daha bitmemişti. God of War üzerinden bir ay geçti ve bir büyük özel oyun daha piyasaya sürüldü, peki Quantic Dream bu oyununda nasıl bir iş çıkarmış? GİRMEDEN ÖNCE İncelemede bol bol spoiler var, eğer oyunu oynamadıysanız KESİNLİKLE okumayın, böyle bir oyunu kesinlikle kendiniz deneyimleyin. - Detroit: Become Human İncelemesi - Bu oyun için...
Destiny'nin ilk oyunun demosu bile beni kendisinden uzaklaştırmıştı. Bir oyun nasıl bu kadar sıkıcı olabilirdi? Niye hikaye görevleri bu kadar kötüydü? Bu sorular aklımı hala kurcalıyor. Özellikle Bungie denilen firma ile ilk tanışmamın bu oyunla olması kesinlikle çok iyi bir eksiydi (Evet Halo oynamadım, her zaman CoD serisinin Sci-fi skini geçirilmiş hali gibi geldi. Ha bu değil ki sevenlerine saygım yok, istediğiniz oyunu sevin arkadaşlar!). İlk oyundaki bir kaç saatiniz böyle olunca...
Machine Games çok köklü bir firma değil, ama yaptıkları 1-2 iş bile onları piyasada hatrı sayılır firmalar arasında tutuyor. Peki Machine Games, yeni oyunlarında nasıl bir performans sergilemiş? - Wolfenstein 2: The New Colossus İncelemesi - DİKKAT: Bu inceleme spoiler içerir, oyunun mekaniklerini anlatmam için hikayeyi anlatmam gerek. Ancak her detayı anlatmayacağım. İsterseniz sadece puan kısmına bakıp geçin... The New Order kesinlikle örnek bir FPS oyunuydu. Oynanış harikaydı, hikaye...
Merhaba arkadaşlar. Ben bugün size bir oyun tanıtcam. Star conflict.Bu oyunu War Thunderin yapımcıları yapmış.Oyun Tps ve uzayda geçmekte Oyun Online oynanabiliyor malesef :( ama ginede KESINLIKLE OYUNDA HACK YAPILMIYOR.Yani hack diye bi kelime yok oyunda :)Size anlatabileceklerim bunlar!. Oyunda tahmini olarak 2 dil seçeneği var İngilizce ve Rusca. +Oyunun kötü yanları -Kanser edebilir(Bağımlı olabilirsiniz. Benim gibi :D) -Trade sistemi Rus kaynıyor xD -2 Dil seçeneği var.İngilizce...
DOOM İnceleme Ne kadar kan, o kadar eğlence! 93... Neden cümleme bir yıl ile başlıyorum? 93 yılı FPS severler için 1800'de Volta'nın pili icat etmesi kadar önemli bir yıl. FPS (First Person Shooter) oyun türünün kurucusu kabul edilen DOOM oyunu, tam da 93 yılında piyasaya sürüldü. 24 yılda hangi FPS oyununu gördüysek, esini DOOM'dur diyebiliriz. Ve Quake de buna dahil. Abilerimiz, babalarımız, amcalarımız bu oyunlarla büyüdüler. Bilgisayarın az evde olduğu o yıllarda aynı evde onlarca...
Nathan Drake olmadan bir Uncharted serisinin olamayacağını söyleye söyleye dilimizde tüy bitse de, Kayıp Miras gerçekten etkileyici şeyler başardı... Soğukların gelmesiyle birlikte bizi o doğasıyla ısıtacak Kayıp Miras'a merhaba demeyi unutmayın..! Unutmayın demiş iken, sobanız açık, kestaneniz hazır mı? _ Film Gibi Bir Hikaye... Kayıp Miras'ta, Drake yerine Chloe ve Nadine ana karakterler olmuş durumda. Biz Chloe'yi yönetiyoruz, eski oyunlardan hatırlarsınız. Nadine ise, bize Uncharted...
Öyle Olacağını Kim Bilebilirdi: HEAVY RAIN Düşünün. Yatağınızdan mutlu şekilde uyanıyorsunuz. Güzel bir aileniz, güzel bir işiniz var dahası bugün oğlunuzun doğum günü. Fakat o gün oğlunuzun öleceğini düşünmediniz, düşünemezsiniz bile. Dikkatsizlik ve oğlunuzun şımarıklığı yüzünden araba çarpması sonucu oğlunuzun ölmesi ve hayatınızın tepe taklak olmasını... İşte bugün sizler ile muhteşem bir hikayesi ve çıktığı zamana göre olağanüstü grafikleri ile Heavy Rain'in türküsünü söylüyorum...
Bir Orta Çağ Klasiği: WAR IN THE NORTH Çok etkilenmediğim bir oyunun şarkısını mırıldanıyorum bugün. Snowblind Studios adlı Şirketin geliştirdiği en kaliteli oyunun bu olduğunu düşünüyorum. Oyunun başlangıcını ve bitişini çok güzel ayarlamışlar. Orta-Çağ seven kadim dostlarımın seveceği başlangıç ve bitiş... NOSTALJİK BAŞLANGIÇ Gri Büyücü Gandalf oyunun başlangıcında Sauron'un planlarını anlatıyor ve Yüzük Kardeşliğinden bahsediyor. Gondor ve Rohan'ın yalnız kaldığından Sauron'un...
Telltale genel olarak sevilen bir firma ancak artık bazı kesimler aynı mantıkla tekrar tekrar oyun yapmanın iyi olmadığını, bazıları ise bekledikleri The Wolf Among Us ve Tales from the Borderlands gibi yapımların ikinci sezonu yerine Minecraft gibi oyunların devamının geldiğini söylüyor. Evet ben de MC : SM Sezon 2'nin ilk duyurusunda bir ufak baygınlık geçirmiştim ancak yine de oynadım.. .Ve peki 2. Sezonun başlangıcı nasıl? - "Hero in Residence" İncelemesi - İlk sezona göre gerçekten...
Merhaba. Bu konuda sizlerle beraber Remember Me oyununu inceleyeceğiz. Hemen uyarayım: Bu konu bazı spoiler'lar içeriyor olabilir. Hemen başlayalım. Öncelikle bu oyun Dontnod Entertainment tarafından yapılmış bir oyundur. Kendilerini aynı zamanda Life Is Strange'i yapan firmadır. - Hikaye - Hikayeyi kısaca özet geçelim: Oyun 2084 yılında geçiyor. M3MORIZE adındaki bir şirket, insanların hafızalarını değiştirebilen ve başka insanlara aktarabilen bir teknoloji geliştirmiş. Ancak bu işin...
Merhaba. Bu konuda sizinle beraber Kona oyununu inceleyeceğiz. Hadi başlayalım. Not: Bu bir inceleme ve spoiler yiyebilirsiniz. - Hikaye - Oyunu, bir savaş gazisi olan Carl Faubert olarak oynuyoruz. Askeri hizmetlerinden sonra Carl, hayatına bir özel dedektif olarak devam etmek ister. Askeriyedeki yeteneklerini ve insanları bir "Yaşam Dergisi" gibi okuma yeteneğini kullanarak, para ödeyenler için olayları çözmektedir. Bu sefer, Carl'ın bir müşterisi için Kuzey Kanada'daki kırsal Atamipek...
Bir Can Bin Gelişme: PREY Hoş geldiniz yeni bir incelemeye. Bugün sizlerle PREY'in türküsünü söyleyeceğiz çünkü bu oyun Arkane Studios'un en iyilerinden biri. Oyunun konusu, harita tasarımları bu oyunu son zamanlarda çıkan oyunların arasında en iyilerinden yaptı. PREY bize sürükleyici bir hikaye sunuyor. Bizim zamanımız ile PREY'in zamanında çok farklılıklar var. Çünkü gerçek hayatta suikast nedeniyle ölen bir insanın ölmemesi üzerine çok çarpıcı değişiklikler yaşanıyor Dünya'mızda. Biraz...
Hoşgeldiniz, Uncharted'ın son türküsüne. Birbirinden güzel anlara şahit olduğumuz Uncharted'da son maceramıza adım atıyoruz artık. Playstation 4'de kavuştuğumuz Uncharted 4, belki kalbimizde bir boşluk bırakacak, veya tatlı bir hüzün ile elveda diyecek bize... Haydi biraz daha üzülmeden oyunumuzu son kez kaleme alalım. Kim bilir, belki bir gün bir sürpriz yaşanır ve Uncharted 5'i alırız kalemimize... Ha..? Dipnot : Bilgi panosunu okursanız, tuhaf ve güzel bilgilerden tutun, diğer tüm...
Oyun hakkında onlarca konuşma döndü bitti ben hala yeni inceleme yapıyorum! NALET EĞİTİM SİSTEMİ.... İlk 10 saat incelememi 23 Mart'da yayınlamıştım ve genel olarak beğenmiştim. Elbet bazı şeyleri değişeceğini biliyordum ve... Evet baya bir değişiklik var. Peki bunlara bakmaya ne dersiniz? - MASS EFFECT: ANDROMEDA İNCELEMESİ - 72 Saat boyunca neler yaşadım? Bir bakalım... - Oynanış, Mekanikler ve Çoklu Oyuncu - İlk incelememde bahsettiğim şeylerden tekrar bahsetmem gerek... Oynanış...
Hayat baya zor! Uzun bir süredir foruma giremiyordum hatta bazen bilgisayarın kokusunu zor alıyordum ve... O zamanlarda onlardan biri. Sınavlar geliyor, hala bitirilmemiş projelerim var ve onlarca ödev birikti. Ayrıca Superonline mükemmel kaliteli bir internet sağlayıcısı (0.08 Mbps)... Bunları anlatmamın sebebi yoktu... İşte MASS EFFECT: ANDROMEDA! - İLK 10 SAAT İNCELEMESİ - Oyun hakkında denilmeyen kalmadı! Yok "b*k gibi yüz animasyonları var" dediler, oyun bug yuvası dediler... Ancak...
" Bugün sana ismini söyleyeceğim. Ama... Bakalım tanrıça onu tekrar söyleyecek mi? " Kıyamet sonrası senaryolar veya yerle bir olmuş dünya tarzı... Çok kolay gibi dursa da aslında çok zor bir temadır. Oyuna iyi yansıtmanız gerekir. Bu tarz birçok oyuncunun hatta film yapımcılarının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Hal böyle olduğu için hem oyun sektöründe hem de beyaz perde de bu tür yapımlar görüyoruz. İşte bugün oyun sektöründen Horizon Zero Dawn'ın türküsünü söyleyeceğiz. Horizon...
Savaşmak yerine düzgünce anlaşmayı bir türlü beceremedi şu insanlar. Kimisi hayatta kalmak için, kimisi en üstün olmak için öldürüyor. Neden her zaman öldürüyorlar, başka yol yok mu? İşte bu savaşlarda kendini ve ailesini korumaya çalışan yürekli, masum bir insanın türküsünü dinleyeceğimiz Valiant Hearts : The Great War incelememize hoşgeldiniz! SAKİN BİR HAYAT SÜRERKEN Valiant Hearts, 1914 - 1918 yılları arasında geçen I. Dünya savaşını konu alan bir oyun. Kurgu kısmında, gerçek...
DİPNOT : ÇOK SPOİLER İÇEREK EĞER OYUNU OYNAMADIYSANIZ İLK OYNAYIN. Neden bir oyun yıllarca beklenir? Çünkü o oyun The Last Guardian'dır... Belki de en efsane oyunlardan olacak The Last Guardian, tam arşivin tozlu sayfalarında kaldı derken bir den karşımıza çıktı tüm ululuğuyla... The Last Guardian'ın ilk fragmanı 2009 yılında E3'te gösterildi. Çıkacak, ahanda çıktı diyecek iken bir baktık ki yıl olmuş 2016 oyun anca çıktı. Aslında 2009'da gösterilen fragmandan sonra bir de 2015'te E3...
Ertelenmesi üzen oyunlardan birini bugün kaleme alıyoruz. Driveclub... UYARI! : Çayımızı alıyoruz, akabinde okumaya devam ediyoruz! Oyunda ki en göze çarpan şeylerden biri Türkçe dil seçeneği olması. Açıkçası çoğu yarış oyununda ben Türkçe dil görmedim. Oyunda ki çeviriler gerçekten güzel hazırlanmış ve oyuna ilk girdiğinizde size menü içi verilen öğretici çok hoş olmuş ve gerçekten açıklayıcı. Daha sonra menüde gezerken "Şu şöyle miydi, bu böyle miydi? Neredeydi şu seçenek?" gibi...
Yarış severleri duyalım, parmak kaldırın! Sizleri bir oyunla tanıştıracağım ama ilk önce biraz sizi merak içine sokmak için biraz lafı dolandırmak istiyorum. Arabalar dediğimiz zaman aklımıza ne gelir, gösterişli ve süslü arabalar mı, yoksa sadece sempatik arabalar veya efsaneleri mi hatırlarsınız? Arabalar... Sizi her yere taşır ve taşırken mutlu eder fakat benzin bittiği zaman ödetir parayı. İstemeden ödersiniz, "Gidiyor işte gönlümün efendisi. Sevdiceğim, paracığım..." şu an ki araba ile...
/ * * BİR BAŞYAPIT TO THE MOON ve ONUN SOYUNDAN FINDING PARADISE * * \ Bu oyun inanılmaz! Indie oyunlardan biri olan To The Moon gerçekten senaryo olarak bir başyapıt. Eğer her şeyin grafik olmadığını düşünen senaryo aşıkları varsa bu oyunu denemeliler. Müthiş zevk alacaksınız! Bu güne kadar beni etkileyen oyunların en başındadır. Kimi zaman senaryosu, kimi zaman duygusallığı ve kimi zaman ise esprileri ile sizi bir anda güldürebilecek ve ağlatabilecek tek oyundur. Oyunu hiç...