Bir Sunucudan Neler Beklemeliyiz, Sunucu Sahipleri Nasıl Bir Yol İzlemeli ?

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0
Bir Sunucudan Neler Beklemeliyiz, Sunucu Sahipleri Nasıl Bir Yol İzlemeli ?
Merhaba, bu günlerde pek çok sunucu sahibi, emeklerinin karşılığını alamamaktan şikayetçi, oyuncular ise düzgün bir sunucu bulamamaktan. Bu konuyu açarak, hem sunucu sahibi hem de oyuncu gözünden birbirimizi bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Oyuncular, bir sunucudan ne bekler, ne beklemeli ?
Maalesef Türkiye'deki kitleye bağlı olarak, yeniliğe açık olmayan bir yol izliyoruz sunucularda. Bizlere değişik, farklı sistemler denilerek; kasa, köylü takas gibi klişelikleri bize sunan sunucuları istemiyoruz. Kolay yoldan kazanılan her şey, sizi oyundan ve sunucudan bir süre sonra soğutur. Bu yüzden edit eşyaların abartıldığı, ekonominin sadece lapis kazılarak (bunu da ilk defa Türkiye de görüyoruz) sağlanıldığı sunucular tercih edilmemelidir.

Sunucu sahipleri oyunculardan ne beklemeli, sunucusunu nasıl ileri taşımalı ?
Sunucu sahiplerinin çoğu, sadece kendisinin sunucu açarken emek harcadığını düşünerek hareket etmektedir. Buna en büyük örnek olarak da başka sunucularda reklam atan sunucuları verebiliriz. Bir tek siz emek verip sunucu açmıyorsunuz, birçok kişi gerek zamanından gerek de parasından fedakarlık ederek sunucu açıyor. Bu tarz karaktersizlik belirtisi olan reklamları yapamak, sunucunuza güvenmediğinizi gösterir.

Aynı şekilde sunucunuza gereken emeği verdiğinizi düşünüyorsanız;

-Açıkları kapatın, oyuncular hatalarla boğuşmak istemez.
-Farklı, eşsiz gibi kelimeleri sadece konu başlığınızda kullanmayın, sunucunuza da yansıtın. (Unutmayın; lapiste elmas olması, edit kazmalar, köylü takası, sunucu coini gibi şeyler eşsiz kelimesini haketmez.)
-Konu düzenine, tasarımlara önem verin. Sunucuya yansıttığınız emeği; reklamlara, duyurulara da yansıtın, kalitenizi belli edin.
-Yetkili alımlarında seçici davranın, özellikle hoşgörülü ve sabırlı insanlar, oyuncularla daha iyi ilişkiler kurarlar.

Diğer Şeyler Hakkında
  • Her sunucu birbiriyle aynı olmaz, bir sunucuda gördüğünüzü başka sunucuda göremezseniz ya da bir sunucuda olmayan şeyleri başka bir sunucuda görürseniz sunucu sahiplerini suçlamayın, aksine bir farklılık yarattığı için takdir edilmesi gerekir.
  • Sürekli bir sunucu türüne bağlı kalarak klişeleşmeyin, sunucunuzun tutması ve emeklerinizin karşılığını almanız için daha önce görülmeyen, sunucudaki kitleye hitap eden şeyleri tercih edin.
  • Sıkıntılarınızı, sunucu yetkililerinin gösterdiği yoldan çözmeyi deneyin, taşkınlık yapmayın. Sunucuda geçireceğiniz zamanın kaliteli ve eğlenceli olmasını istiyorsanız sunucunun kendine has kurallarına mutlaka uymalısınız.
  • Sunucu hakkında eleştiri yapmaktan ve eleştiri almaktan çekinmeyin, diğer sunuculara göz gezdirerek fikir sahibi olun. Eleştiriler doğrultusunda, sunucunuzdaki kitleye en uygun tercihleri yapabilirsiniz.

Onemli Not: Sunucuda yetkili olmaktan çok, sunucuda eğlenceli vakit geçirmek daha değerlidir. Bu yüzden güzel zaman geçirmeye bakın.

Legoas

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Haklısın çayrın :D seni çok seviyoruz galp at <3

bluestorm02

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yararlıda gelişmek için sadece Lapis koyman yetiyor. :D

ILieWorldI

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Dediklerini tamamen katılıyorum ancak şunları eklemek isterim bütün çamur oyuncu kitlesine atılıyor bu durumda.. Türkiyenin en iyi faction sunucusu bile yaptığı tek yenilik lapisi ve hammaddeyi kaldırmaktı peki bunu kaldırınca alışkanlık kazanmış oyuncularda bir boşluk uyandıracak peki neye harcayacak vaktini? Farklılık olsun diye gelir sunucuya oyuncu ekle 2 tane ekonomi plugini kendi yazdigindan açıkları kapat güzel harita al sana sunucu olmaz böyle bir şey. Oyuncu kitlesinin böyle olması sunucu sahiplerinin yenilik getirmemesi daha yeni yeni görmeye başlıyoruz farklı konseptteki sunucuları tanitim konularına baktığımızda gayet de sayfalarca oyuncu yorumu geliyor. Uzattım ama kısacası ekonomi plugini ekleyip lapis kaldırıp en iyi sunucu benim diyerek olmaz bu işler ..

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Dediklerini tamamen katılıyorum ancak şunları eklemek isterim bütün çamur oyuncu kitlesine atılıyor bu durumda.. Türkiyenin en iyi faction sunucusu bile yaptığı tek yenilik lapisi ve hammaddeyi kaldırmaktı peki bunu kaldırınca alışkanlık kazanmış oyuncularda bir boşluk uyandıracak peki neye harcayacak vaktini? Farklılık olsun diye gelir sunucuya oyuncu ekle 2 tane ekonomi plugini kendi yazdigindan açıkları kapat güzel harita al sana sunucu olmaz böyle bir şey. Oyuncu kitlesinin böyle olması sunucu sahiplerinin yenilik getirmemesi daha yeni yeni görmeye başlıyoruz farklı konseptteki sunucuları tanitim konularına baktığımızda gayet de sayfalarca oyuncu yorumu geliyor. Uzattım ama kısacası ekonomi plugini ekleyip lapis kaldırıp en iyi sunucu benim diyerek olmaz bu işler ..
Bütün çamur oyuncu kitlesine atılmamış lütfen daha dikkatli okuyun. Yazılan her şeye tamamen katılıyorum fakat lapis sistemi sadece ülkemizde bulunan bir sistem değil ecnebiler yıllardır prison sunucular açıyor bizimkilerin onlarınkilerden tek farkı rank atlayarak daha üst hammaddelere erişilinemiyor olunması. (Bazı sunucularda bu da var) Bu sunucuları "Factions" olarak görmemek lazım.

ILieWorldI

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bütün çamur oyuncu kitlesine atılmamış lütfen daha dikkatli okuyun. Yazılan her şeye tamamen katılıyorum fakat lapis sistemi sadece ülkemizde bulunan bir sistem değil ecnebiler yıllardır prison sunucular açıyor bizimkilerin onlarınkilerden tek farkı rank atlayarak daha üst hammaddelere erişilinemiyor olunması. (Bazı sunucularda bu da var) Bu sunucuları "Factions" olarak görmemek lazım.
Anladım, ben faction açısından ele aldım konuyu .. ^_^

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0
Türkiye'de şu an faction sunucu yok, faction adı altında açılan op-prison tarzı sunucular var ; oyun içindeki tüm zamanlar madende geçiyor.

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
"Acemiler için güzel anlatım."

Boş bir konu demek yerine kendinizi geliştirebilir ve farklı bir boyuta sunucunuzu taşıyabilirsiniz.

"Moderatörlere Çeviri; Yeni başlayanlar için güzel anlatım."

AkrepTR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

Ben Aslında bunu çok düşündüm ve bi sistem buldum bi oyundaki sistemi minecrafta niye uygulamayım dedim Kervan sistemi Kervan çekerek para kaanabilceklerini ve lapis kazmaktan daha eğlenceli ve daha aman harcıycaklarını düşündüm fikrinizi alabilrmiyim