Minecraftta Ekran Kartını Değiştiremiyorum

alemoyuncu1

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Beyler benim pc laptop pc de 2 ekran kartı var biri intel biri nvidia ben mcye girince intel ekran kartını kullanıyo oyunda kasmalar oluyo nvidia ekran kartı ayarlarından denedim.Herşeyi nvidia ile çalıştırıyo ama mcyi açıyorum F3 basıyorum hala intel kullanıyo gösteriyo bi türlü nvidia ekran kartını kullanamıyorum mcde nasıl ayarlıcağımı bilen varmı ?

xEndlessV2

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başlatın arama kısma Aygıt Yöneticisi yaz,o uygulamayı aç,ardından görüntü bağdaştırıcılarına bas.Orda 2 tane ekran kartı gösterir.
Bende 2 tane olmadığı için gerisini söylemeyemiycem,varsayılan olarak ata vs vs. seçenekleri olabilir.Benden bu kadar,diğer arkadaşlar umarım daha çok yardımcı olur.

J3yEreN

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhaba benimde bilgisayarımda çift ekran kartı var ve yapçağın şey:
öncelikle minecrafta sağ tık yap orda grafik işlemciyle çalıştır yazar ordan yüksek performanslı nvidia ekran kartını kullan yazıyor ona tıklarsan nvidia ekran kartın ile oyunu açacaktır. (Windows 10 İçin )
Eyer windows 7 kullanıyosan :
Ana ekrana sağ tık yap nvidia denetim masasından,
3D ayarların yönetilmesine tıkla.Program Ayarları De.Ordan Ekle Kısmından Minecraf'ın exe dosyasını seç ,Seçtikten sonra Hemen Altaki 2.Kısımdan Ekran kartını Seç .
Bu şekilde Çözebilirsin.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Başlatın arama kısma Aygıt Yöneticisi yaz,o uygulamayı aç,ardından görüntü bağdaştırıcılarına bas.Orda 2 tane ekran kartı gösterir.
Bende 2 tane olmadığı için gerisini söylemeyemiycem,varsayılan olarak ata vs vs. seçenekleri olabilir.Benden bu kadar,diğer arkadaşlar umarım daha çok yardımcı olur.
Alakası yok. Lütfen bilmiyorsanız yorum atmayın. Nvidia ekran kartın için varsayılan grafik işlemciyi seçmek istersen:
  1. Masaüstüne sağ tıklayarak veya denetim masasından Nvidia Control Panel (Nvidia Denetim Masası) uygulamasını aç
  2. Sol taraftaki menüden "3D Ayarlarının Yönetilmesi" ni seç
  3. İstersen "Genel Ayarlar" altındaki "Tercih edilen grafik işlemci:" kısmından tüm uygulamalar için seçilen işlemciyi belirle
  4. İstersen de "Program Ayarları" altından "javaw.exe" yani java için Nvidia ekran kartını seç. (Launcher'ı seçmemelisin javayı seçmelisin üstteki yorumlarda belirtilen "minecraft.exe" olayı yanlıştır.)

alemoyuncu1

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Alakası yok. Lütfen bilmiyorsanız yorum atmayın. Nvidia ekran kartın için varsayılan grafik işlemciyi seçmek istersen:
  1. Masaüstüne sağ tıklayarak veya denetim masasından Nvidia Control Panel (Nvidia Denetim Masası) uygulamasını aç
  2. Sol taraftaki menüden "3D Ayarlarının Yönetilmesi" ni seç
  3. İstersen "Genel Ayarlar" altındaki "Tercih edilen grafik işlemci:" kısmından tüm uygulamalar için seçilen işlemciyi belirle
  4. İstersen de "Program Ayarları" altından "javaw.exe" yani java için Nvidia ekran kartını seç. (Launcher'ı seçmemelisin javayı seçmelisin üstteki yorumlarda belirtilen "minecraft.exe" olayı yanlıştır.)
hepsini denedim yine olmadı :(

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
driverlar güncel pcye yeni format attırdım ve birtek mc de olmuyo
Nasıl bir sorun var çözemedim kusura bakma. Daha önce hiç bu tarz bir şeyle karşılaşmadım ya tüm oyunlarda bu sorun olur yada hiç birinde olmaz. Kolay kolay çözüm bulabileceğini sanmıyorum beynim yandı...

Procon1337

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Önce Minecrafta gir, sonra kapat. Nvidia denetim masasını aç, 3D kısmından "Programlara özel ayarlar" tarzı bir yer olacak oraya gel ve "Program ekle" de.
Orada en son kullanılan javayı seç, sonra tercih edilen grafik işlemcisini yüksek performanslı nvidia seç.
Sağ alttan uygula de ve oyunu aç :)

alemoyuncu1

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Önce Minecrafta gir, sonra kapat. Nvidia denetim masasını aç, 3D kısmından "Programlara özel ayarlar" tarzı bir yer olacak oraya gel ve "Program ekle" de.
Orada en son kullanılan javayı seç, sonra tercih edilen grafik işlemcisini yüksek performanslı nvidia seç.
Sağ alttan uygula de ve oyunu aç :)
zaten denemiştim olmadı :)