Silinmesini istiyorum, teşekkürler.

ShadowPlayer

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Oyunu oynamadan hiçbir emek sarf etmeden bütün başarımları almak mı?
Tabikide evet!
Idle serverlerde idle yapan afk adamları öldürüp puanlarını arttırıp diğer oyunculara hava atmak mı?
Kesinlikle evet!

Guena

Steam Kâşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyunu oynamadan hiçbir emek sarf etmeden bütün başarımları almak mı?
Tabikide evet!
Idle serverlerde idle yapan afk adamları öldürüp puanlarını arttırıp diğer oyunculara hava atmak mı?
Kesinlikle evet!

Bu da bir bakış açısı, kimisi oyun için harcama yapabilecek durumda değildir ve bu şekilde yüzünü güldürmek ister, kimisi içinse bir takıntıdır bu şekilde çözüm bulmak ister. Fikrini paylaştığın için teşekkürler. Ama abartmayalım bu sadece başarım. HİLE DEĞİL !

Ek olarak; Sistem kendi kendine başarımları topluyor, afk olan kimseyi öldürmüş olmuyorsun sunucu içinde, girip kontrol etmeden böyle söylemen yanlış. Hava atma durumuna gelirsek böyle çocuksu bir durum da söz konusu ki iyi akıl etmişsin saol, ama kimse bu kadar kısa sürede bu kadar başarımın yapılacağını zannetmiyordur eminim. Lütfen.

(Puan kelimesi için de bir görüş belirtmek isterdim ama bu bahsettiğin puan ne oluyor tam olarak ? Oyun hakkında bilgin olduğundan ve rehberi okuduğundan bile şüpheliyim...)

Son düzenleme:

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyunda yeniyken başarımlardan silah almak için diğer oyuncularla yardımlaşırdım.
Sonra buna benzer bir şey kullandım eşyaları aldım.
Biraz biraz gelişip birçok şey elde ettikten sonra oyunun eski tadını alamamaya başladım ve sıkıldım.
Sonra tüm başarımlarımı sildim ve tekrardan hepsini uğraşarak yapmaya başladım.
Şimdi oyunu daha farklı bir perspektiften oynuyorum.

Güzel bir konu olmuş. Çok açıklayıcı ve akıcı emek verilmiş. Beğendim.

Guena

Steam Kâşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyunda yeniyken başarımlardan silah almak için diğer oyuncularla yardımlaşırdım.
Sonra buna benzer bir şey kullandım eşyaları aldım.
Biraz biraz gelişip birçok şey elde ettikten sonra oyunun eski tadını alamamaya başladım ve sıkıldım.
Sonra tüm başarımlarımı sildim ve tekrardan hepsini uğraşarak yapmaya başladım.
Şimdi oyunu daha farklı bir perspektiften oynuyorum.

Güzel bir konu olmuş. Çok açıklayıcı ve akıcı emek verilmiş. Beğendim.

Silmek derken, o nasıl oluyor ? Yeni bir hesap üzerinden mi oynamaya karar verdin ?
Bende her ne kadar deneme amaçlı bir kısım başarıları yapmış olsam'da şu an pişmanım ve dediğin gibi "Silmek" mümkünse rehberi çok ayrı bir boyuta taşıyacak bir bilgi bu...

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Silmek derken, o nasıl oluyor ? Yeni bir hesap üzerinden mi oynamaya karar verdin ?
Bende her ne kadar deneme amaçlı bir kısım başarıları yapmış olsam'da şu an pişmanım ve dediğin gibi "Silmek" mümkünse rehberi çok ayrı bir boyuta taşıyacak bir bilgi bu...
Ben başarımlarımı sunucudan açmadım. Onun yerine Steam Achivement Manager adlı bir program sayesiyle aldım. Bu manager ile oyunda oynadığım saati bile sıfırladım. Team Fortress 2 haricinde birçok oyunda da başarım alabiliyorsun. Genelde TF2 için Poker Night oyunları gibi TF2 için eşya vaad eden oyunların başarımlarını manager ile açarak eşya almada kullanılıyor.

Ancak managerı kullandığın zaman banlanma riskinde oluyor. Gerçekten birisi bu programı kullandığı için banlandı mı bilmiyorum ama bu tarz söylentiler var.

Son düzenleme:

Guena

Steam Kâşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben başarımlarımı sunucudan açmadım. Onun yerine steam Achivement Manager adlı bir program sayesiyle aldım. Bu manager ile oyunda oynadığım saati bile sıfırladım. Team Fortress 2 haricinde birçok oyunda da başarım alabiliyorsun. Genelde TF2 için Poker Night oyunları gibi TF2 için eşya vaad eden oyunların başarımlarını manager ile açarak eşya almada kullanılıyor.

Ancak managerı kullandığın zaman banlanma riskinde oluyor. Gerçekten birisi bu programı kullandığı için banlandı mı bilmiyorum ama bu tarz söylentiler var.

Teşekkürler ve aynı zamanda üzgünüm. 3.Parti program ile kesinlikle bir şey yapılamaz. Eğer konu steam'se ki Discord yüzünden bile acı çekenleri gördüm. Zaten başarım programlarının olmasına rağmen bu sunucuların varlığının sebebi riski olabildiğince azaltmak. Riskin yok edildiğinin yine söylenememesinin sebebi ise steam'ın bu konu ile ilgili bir açıklaması yada uyarısı olmamasından. Yoksa tabi ki 3.parti programlar kullanmak açık bir davetiye olur. Kısa ve özetle; 3.Parti programların her daim ceza getirisi riski vardır. (steam Abonelik Sözleşmesi Gereği - 4.Madde) Ama sunucular için böyle bir uyarı veya açıklama yoktur. 3.Parti programlar genel anlamda işe yarıyorlar fakat sunucular ise sadece bağzı oyunlarda, bulunan "açık"lar sayesinde tekil şahıslar tarafından kullanıma sunulan alternatiflerdir. Artık steam bu ihtimali düşünmedi mi ? Yoksa kayda değer bir şey olduğunu düşünmediği için mi göz ardı etti ? Bilemeyiz. Fakat henüz sunuculardan kazanılan oyun içi başarımlar,eşyalar,yetenekler ile ilgili bir uyarı yada ceza alan birine rastlamadım. Bu başarım konusu kısmen bot hükmüne de geçse sözleşmede yazılım adı altında geçen "bot"lar kasıt edilmiş. İlerde bir değişiklik olmazsa 3.Parti uygulama kullanmadan ne yaparsan yap korkmana gerek olmadığını söyleyebilirim. Korkulacak tek şey "Tüm Hakları Saklıdır" politikası adı altında onca milyon steam kullanıcısının arasından seni bir görevlinin bulması ve edebiyat yaparak yada farklı bir bahane ile sana kısıtlı bir süreliğine "Oyun Banı" vermesi olacaktır ki o da belirli bir süre sonra silinir (Sistemden silinir, zaten kalıcı olmayan oyun yasaklamaları profilde gözükmez. Ayrıca itiraz hakkın var.) ve oyunu oynamaya aynen devam edebilirsin. Ki böyle bir ihtimalin bla bla blaa...

Yasaklamlarla ilgili detaylı bilgi için: Kalıcı Yasaklamalar

Son düzenleme:

altugg21

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
2014 te bu hileyi yapmıştım tabi ozaman lar vacın ne olduğu hakkında bir bilgim yoktu 2015 te bir oyun haber sitesinde vac affı ile ilgili bir haber vardı haberde ban yiyenlerin af edileceği söyleniyordu bu aftan bende etkilenmiş olabilirmiyim yoksa bir görevli farkedip insafınamı kalırım?

Guena

Steam Kâşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
2014 te bu hileyi yapmıştım tabi ozaman lar vacın ne olduğu hakkında bir bilgim yoktu 2015 te bir oyun haber sitesinde vac affı ile ilgili bir haber vardı haberde ban yiyenlerin af edileceği söyleniyordu bu aftan bende etkilenmiş olabilirmiyim yoksa bir görevli farkedip insafınamı kalırım?

İlk olarak o ban affı o zamana kadar olan banlar için geçerliydi. 2. olarak da üstte yazdığım gibi çok çok düşük bir ihtimal ki yakalansan bile bir yetkili ancak oyun ban'ı verebilir ki bu da kalıcı değil zaten.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hileyi yapmadan achivement eşyalarını veren sunuculara giderek bir tek komut ile eşyaları edinebilirsin.

ProfeniX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Steam Achievement Manager'i oyunda olmadan ve çevrimdışı bir şekilde çalıştırın.Yine aynı sonucu alacaksınız,envanteriniz dolu olmasın itemler boşa gider :/ Ben bunu 2 yıl önce yaptım ve VAC ban yemedim.

Guena

Steam Kâşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Steam Achievement Manager'i oyunda olmadan ve çevrimdışı bir şekilde çalıştırın.Yine aynı sonucu alacaksınız,envanteriniz dolu olmasın itemler boşa gider :/ Ben bunu 2 yıl önce yaptım ve VAC ban yemedim.

Her hangi bir uygulama kullanımı direkt olarak yasak olduğu için sunucu üzerinden başarımları toplamak daha güvenli olacaktır.

İmpossibles

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Farklı oyunlar için de benzer rehberler bekliyoruz eline sağlık.