MrHappy

belki de bundan, artık hüznü ve acıyı paylaşıyoruz
En iyi cevaplar
0

Battlefield3.png

Battlefield 3 Türkçe Yama

Herkese merhaba,
Türkiye'nin eğitim sistemi ortada, bunu dil olarak düşünürsek; dil eğitimi diğer eğitimlerden daha alt seviyede kalıyor. Dolayısıyla insanlar kitap, müzik, film ve oyunlarda kendi diline başvuruyor. Sadece sınavlar için çalıştıran eğitim sistemimiz, öğrencilerin kendileri bir şey yapmadıkları sürece yabancı dil konusunda geri kalmalarını sağlıyor. Türkiye'deki 10 çocuktan 8'inin İngilizcesi yeterli seviyede değil. Ortalama 15 milyon çocuk (12-18) olduğunu var sayarsak 12 milyonu dilden yoksun, 3 milyonu yeterli seviyede kalıyor. Peki 12 milyon çocuk; nasıl müzik dinleyecek, kitap okuyacak, film izleyip oyun oynayacak?

Dil yoksunluğuna karşı çevirmenlik mesleği geliyor. Çevirmenler müzik sözlerini, kitapların her sayfalarını çevirebiliyorlar. Filmlere altyazı ve dublaj ekleyip oyunların Türkçe oynanabilmesini sağlıyorlar. Oyun cephesinde, Türklere saygısı olmayan oyun firmalarının Lehçe diline dahi destek verirken Türkçe'yi umursamaması da büyük bir sorunumuz. Bunu Türk oyuncularının çoğunluğunun korsan oyuna yönelmesine veriyoruz.

Bu yazımda Battlefield 3 oyununu nasıl Türkçe diline çevirebileceğinizi adım adım anlatacağım.
Çeviri işlemi için oyunceviri.com'a teşekkür ederiz.

Menü ve Görevler: %100 çevrildi.
Diyaloglar: %100 çevrildi.

yadi.sk/d/ydXRJr-yhvwC8
virustotal.com/tr/url/3be1e1ef9a23b28674375c1cf16df1d8d39a9812f80b2cf9df3616665942776e/analysis/1500122377/

Adım Adım Uygulama

1- Öncelikle oyun seçeneklerinden seslendirme dilini İngilizce olarak seçiyoruz.
2- Kurulum yaparken el ile kurulum yolunu seçerek, oyunun kurulmuş olduğu konumdaki bf3.exe adlı dosyayı gösteriyoruz.
3- Varsayılan dizin Program Files\Origin Games\Battlefield3 'tür. Oyun hangi dizinde ise oraya yönlendiriniz.
4- Oyununuz güncel değil ise Versiyon 1.0'a göre, güncel ise Versiyon 2.0'a göre kurulum yapıyoruz.
5- Ve oyun Türkçe oynanışa hazır!

NOT: Kuruluma başlamadan önce oyunu kapatmalısınız. Eğer oyun dili değişmezse, dil seçim kısmından değiştirmelisiniz.

Yamadan Görseller

fb0db5f8-a77e-4691-908e-069c3f09bed6.jpg

2292705b-4fee-4945-980d-3523878f2de7.jpg

battlefield-3-turkce-yama-5254.jpg

Bunları Biliyor Muydunuz?

- Battlefield 3, Battlefield serisinin 11. oyunu. 3. oyun gibi gözüküyor değil mi? Ona bakılırsa Battlefield 1 geçen sene çıktı, geçmişe dönüş söz konusu.
- Battlefield 3 2011 yılında çıkışını yapmıştır, grafiklere bakarsak 2013 ve 2014 oyunlarından farksız olduğunu görebiliriz.
- Battlefield 3 için diğer oyunlarda çalışan ekip sayısının 2 katı kadar kişi çalıştı.
- Oyun 2011 yapımı olmasına rağmen, senaryo 2014 yılında geçiyor. O zamanların gelecek düşünceleri, şimdiki ile alakasız değil mi?

Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi forumlar.

Resurft

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yararlı, faydalı bir konu olmuş, Başarıların devamını dilerim.

Rookies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Türkçe cümlelerde sıkıntı yok gibi görünüyor.Başarılı çeviri Faydalı bir paylaşım.

Veba_

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Klasik buglardan devrik cümle yanlış çeviri olmadığını düşünüyorum tebrikler.

hazbaz

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Kolay gelsin tek bir şey soracağım o da şudur ki; Orijinal oyuna yükleme yaparsam sorun olur mu?