Zombi Uyuşturucusu Flakka Türkiye'ye Girdi!

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

İspanya’nın Barcelona şehrinden İstanbul'un Avcılar ilçesine (bende burada oturuyorum) gönderilen kargodan, kullananı çılgınlık derecesinde saldırganlaştıran hatta adeta bir zombiye çeviren uyuşturucu flakka çıktı.

İspanya'nın Barcelona kentinden Türkiye'ye gönderilen bir kargoyu takibe alan İstanbul Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, Avcılar'da alıcısı Bulut O. görünen kargoyu inceledi. Narkotik köpekleri kargoya tepki verdi. Habertürk’ten Nihat Uludağ’ın haberine göre işyerinde tuzak kuran ekipler, kargoyu almaya gelen özel bir TV kanalında spiker olan Serkan O.'yu gözaltına aldı.

‘YAKINIM GÖNDERDİ'
Kargo açılarak madde test cihazıyla kontrol edildi ancak Türkiye'de daha önce bilinmeyen bir uyuşturucu olduğu anlaşıldı. Laboratuvarda yapılan analizde, maddenin ‘flakka' olarak bilinen, ‘Alpha PVP Hydrochloride' olduğu saptandı.

ABD ve Brezilya başta olmak üzere tüm dünyada yayılmaya başlayan, kullananları adeta yamyama çevirip saldırganlaştıran uyuşturucunun, ilk kez Türkiye'de yakalandığı belirtildi. Özel bir kanalda haber spikerliği yapan Serkan O., “Barcelona'dan bir yakınım kargoyu gönderdi. İçinde ne olduğunu bilmiyordum” dedi ancak tutuklanarak cezaevine gönderildi. Serkan O.'nun söz konusu uyuşturucuyla ilgili haberler sunduğu da öğrenildi. Güvenlik güçleri, uyuşturucunun kaynağını bulmak için araştırmalarını sürdürüyor.

ÖLÜMCÜL TEHLİKE
Rusya menşeili olan sentetik uyuşturucunun ilk olarak ABD'de ortaya çıktığını söyleyen yetkililer, toz ve hap şeklinde kullanılan uyuşturucuyla ilgili uyarıda bulundu. Uyuşturucu kullananların görüntüsünün korku yarattığı ve ölümcül etkisi olduğunu belirten yetkililer, “Maddeyi kullananlar, tanımadıkları kişilere saldırıyor, üstlerini başlarını parçalıyor. Halüsinasyona yol açan madde, kalp krizine neden oluyor” dedi. ABD'de bu uyuşturucuyu kullanan bir kişinin arkadaşının yüzünü yediği de medyada yer aldı.

Flakka Nedir?

Flakka, asıl adı "sentetik katinon" olan ve toplum içerisinde "banyo tuzu" olarak bilinen uyarıcıdır. Amfetamin tarzında uyarıcıların ortaya çıkardığı fiziksel ve psikolojik etkileri bulunan Flakka, euphoric uyarıcıların yeni versiyonları arasında yer almaktadır.

Uyuşturucu, beyindeki insan olma özelliğini, "ben" durumunu yok edip, hayvani iç güdüleri ortaya çıkarıyor.Kalp atışı aşırı artıyor, duygular çok güçleniyor, kişi kendini bir süper kahraman gibi hissediyor. İlaç, kişinin ruh halini düzenleyen hormonları baskı altına alıyor ve kalıcı hasarlara, kalp yetmezliğine hatta tek kullanımda bile ölüme sebep olabiliyor. Bazı vakalarda kişilerin zihinsel faaliyetlerini kalıcı olarak kaybettiği görülmüş.

Banyo tuzu olarak bilinen türe göre farklı bileşenler içerdiği için daha güçlü bir etkiye sahip olan Flakka, bu etkisini ilk 15 dakika içerisinde gösterebilmektedir.

Ortalama 4 ila 8 saat arası devam eden Flakka, bedene girdiği andan itibaren halisünasyonlar ve saldırganlık hissiyatını ortaya çıkarmaktadır.

Flakka kullanımının Delirium denen ve nadir olarak görülen aşırı güçlü yan etkide kaygı, halüsinasyonlar, disoryantasyon, yüksek vücut ısısı, ağrıya / acıya duyarsızlık ve hiper-saldırganlık görülüyor.

Kendi iyiliğiniz için, sadece uyuşturucudan değil tehlikelerden de korunmak amacıyla ASLA TANIMADIĞINIZ İNSANLARDAN HİÇBİR ŞEY ALMAYIN!

Kaynaklar
Sözcü
Hürriyet
Onedio
Mynet
Diken.com.tr

Son düzenleme:

Balsamic35

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konunu görünce yabancı kaynaklardan biraz araştırma yaptım. Abartıldığı gibi insanları zombiye çevirmiyor bu uyuşturucu. İnternette zombi virüsü adıyla dolaşan videoların hepsi 3-4 tane cama kafa atan manyağı koymuş. Youtube üzerinden daha derin bir araştırmaya girdiğimde bu uyuşturucunun diğer benzer ağır uyuşturucular gibi bilinç kaybı ve ne yaptığını bilmeden hareket etme gibi şeyler yaptığını fark ettim. İnsanları agresif saldırgan bir hale mi getiriyor yoksa biri kendisini kızdırırsa aşırı tepkili hareketler mi sergiliyor emin değilim. Umarım çok fazla satışı olmaz. (Bu arada böyle agresif hareketlere sebebiyet veren çok sayıda uyuşturucu var. Galiba sadece bu aşırı derecede abartılmış ''çılgın zombi uyuşturucusu'' gibi tanımlanmış)

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konunu görünce yabancı kaynaklardan biraz araştırma yaptım. Abartıldığı gibi insanları zombiye çevirmiyor bu uyuşturucu. İnternette zombi virüsü adıyla dolaşan videoların hepsi 3-4 tane cama kafa atan manyağı koymuş. Youtube üzerinden daha derin bir araştırmaya girdiğimde bu uyuşturucunun diğer benzer ağır uyuşturucular gibi bilinç kaybı ve ne yaptığını bilmeden hareket etme gibi şeyler yaptığını fark ettim. İnsanları agresif saldırgan bir hale mi getiriyor yoksa biri kendisini kızdırırsa aşırı tepkili hareketler mi sergiliyor emin değilim. Umarım çok fazla satışı olmaz. (Bu arada böyle agresif hareketlere sebebiyet veren çok sayıda uyuşturucu var. Galiba sadece bu aşırı derecede abartılmış ''çılgın zombi uyuşturucusu'' gibi tanımlanmış)

Ah, tabii ki de öyle. Zaten zombi virüsü denilmesinin bir amacı da o alışılagelmiş zombi davranışlarından kaynaklanmakta. Bilimsel olarak da daha zombi gibi et yiyip yemedikleri de kanıtlanmadı. Umalım da kanıtlanmasın.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Hep merak etmişimdir. Bir insan neden uyuşturucu alır ve kullanır?
Bilgilendirme için teşekkürler.

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dostum kaynaklar yerine alıntı konu diyebilirdin çünkü hepsi alıntı bunun dışında bilgilendiren site güzel söylemiş :)
Birden fazla siteye girdiğim için aynı dahi olsa paylaşmak istedim, böyle daha iyi olduğunu düşünüyorum :) Eğer sondaki sözden bahsediyorsan o söz bana ait, herhangi bir site tarafından yazılmadı :)

ByErenThe

Yalnızlık tek kelime, söylenişi ne kadar kolay.
En iyi cevaplar
0
Gençlerimizi böyle zehirlemeleri çok kötü,bizim gençliğimizde bunlara kanmamalı Hz. Peygamber ne güzel söylemiş ''Müslüman kurnaz olmalıdır''

Sqyad

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Toplanın Gamerler! Ve The walking deadçiler o an geldi.

HÜCÜMMMM!!

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gençlerimizi böyle zehirlemeleri çok kötü,bizim gençliğimizde bunlara kanmamalı Hz. Peygamber ne güzel söylemiş ''Müslüman kurnaz olmalıdır''

Kesinlikle katılıyorum, ancak şimdiki gençliğin düzelmesi için çok çalışılması gerek.

KeremTokgz

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dışardan öyle gözüküyor da kim bilir içen neler görüyor, hissediyor.

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dışardan öyle gözüküyor da kim bilir içen neler görüyor, hissediyor.
Dopamin hormonunu aşırı fazla salgıladığı için kişinin hisleri, duyguları, davranışları vs. feci derecede etkileniyor. Benim düşünceme göre kişinin iradesi gidiyor ve yaptıklarının farkında olamıyor.