APİ nedir ?

Penguenn

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhaba beyler forumunuza bu gün katıldım weble uğraşıyorum mc'deki bilgileri websiteye çekmem için api diye bir şey varmış bilginiz varmı, nasıl kullanılır, php ile kullanılabiliyormu yardım edermisiniz ?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
API birşeyi daha kolay yapabilmen için yapılmış, belli şeylerin birleştirildiği ve daha kolay kullanman için önüne sunulduğu kütüphane diye biliyorum. MC'deki bilgileri webe çekmenin bissürü yolu var; MySQL olsun, WebSend gibi pluginler olsun, daha vardır.

Penguenn

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
API birşeyi daha kolay yapabilmen için yapılmış, belli şeylerin birleştirildiği ve daha kolay kullanman için önüne sunulduğu kütüphane diye biliyorum. MC'deki bilgileri webe çekmenin bissürü yolu var; MySQL olsun, WebSend gibi pluginler olsun, daha vardır.
Api hakkında bilginiz varsa anlatırmısınız zamanınız bolsa ?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Api hakkında bilginiz varsa anlatırmısınız zamanınız bolsa ?

API sadece bir ad. Bahsettiğim işini kolaylaştıran kütüphanelere verilen ad. Yani bir programlama dili veyahut MC'deki bilgileri web'e çekmeni sağlayan bir şey değil. (Sağlayabilir fakat bunun adı örneğin MCtoWebSiteAPI gibi bir şey olur.)

Google tanımı:

"Programlamada "uygulama programlama arayüzü" (API), yazılım uygulamaları inşa etmek için takip edilen rutinler, uygulanan protokoller ve kullanılan araçlar bütünüdür. API bir yazılımın işleyişi, girdileri, çıktıları ve altında yatan türleri açısından bunu ifade eder."

Penguenn

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Baya Uğraşıcam bu konu üzerine ama dediğine göre mysql ile uyumlu pluginlerle de yapabilirim diyosun yani okadar sorunyok :D teşkkür ederim
API sadece bir ad. Bahsettiğim işini kolaylaştıran kütüphanelere verilen ad. Yani bir programlama dili veyahut MC'deki bilgileri web'e çekmeni sağlayan bir şey değil. (Sağlayabilir fakat bunun adı örneğin MCtoWebSiteAPI gibi bir şey olur.)

Google tanımı:

"Programlamada "uygulama programlama arayüzü" (API), yazılım uygulamaları inşa etmek için takip edilen rutinler, uygulanan protokoller ve kullanılan araçlar bütünüdür. API bir yazılımın işleyişi, girdileri, çıktıları ve altında yatan türleri açısından bunu ifade eder."