Tam-Otomatik Blaze Öldürme Sistemi

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

Heyy,tüm herkese merhabalar!Bugün tam-otomatik olan blaze öldürme sistemini inceleyeceğiz.Aslında sistem size iki seçenek sunmaktadır.Bunlar:
  • Kapanıp açılabilen bir blaze öldürme sistemi.
  • Sizin elinizde olmayıp sürekli çalışan blaze öldürme sistemi.
Sistemin mantığı aklınızda az buz canlandıysa direk sisteme geçelim.
Sistemde ilk önce klasik bir spawner sistemi kuruyoruz.

Sonraysa alt kısma aynı şu şekilde bir yer yapıyoruz.

Aslında isteyen kişiler sistemi burada bitirebilir.Ama eğer kapanıp açılabilir istiyorsanız rehbere devam etmeniz gerekmektedir.Şimdiyse yapışkan pistonları yerleştiriyoruz.Tabii bunu aynı şekilde diğer tarafa da uygulayacaksınız.

Şimdiyse bunları bir şaltere bağlamanız gerekecek.Onun içinse aynı şu şekilde yapıyoruz.

Son kısımda ise bunları tek şaltere bağlayıp sandık sistemi kurmamız gerekecek.

İsteyenler için sistemin bitmiş hali.

Sistemimiz bitmiş bulunmakta.Ek olarak sistem kesinlikle denenmiş,hatası bulunmamaktadır.Tüm forum üyelerine bu konuda bana eşlik ettikleri için teşekkürler.
İyi Forumlar!

DreamerBoy

'Cause I love how it feels when I break the chains
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tekrardan yararlı ve basit bir sistem. Benim düşüncem ile otomatik, kapanıp açılma özelliği bulunmayan sistem SkyBlock sunucuları için, kapanıp açılma özelliği bulunan ise Hayatta Kalma sunucusu oyuncuları için ideal. Bir sonraki sisteminde yahut bir başka sisteminde komut blokları kullanacak mısın?

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sistemi daraltabileceğini düşünüyorum fazla büyük. Anladığım kadarıyla blazelerin doğmasını engellemiyo bu sistem sadece düşmelerini engelliyo :/

DreamerBoy

'Cause I love how it feels when I break the chains
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sistemi daraltabileceğini düşünüyorum fazla büyük. Anladığım kadarıyla blazelerin doğmasını engellemiyo bu sistem sadece düşmelerini engelliyo :/

Amacı blazeleri etraftan silmek değil. Bildiğiniz üzere Skyblock yahut Hayatta kalma sunucularında kasılmak önemli. Bu yüzden blaze çubuğu kazanmak için yapılmış bir sistem diyebiliriz.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Amacı blazeleri etraftan silmek değil. Bildiğiniz üzere Skyblock yahut Hayatta kalma sunucularında kasılmak önemli. Bu yüzden blaze çubuğu kazanmak için yapılmış bir sistem diyebiliriz.
Demek istediğim sistemi kapattığında blazelerin doğması engellenmiyor sunucuyuda düşünmek lazım :D

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Demek istediğim sistemi kapattığında blazelerin doğması engellenmiyor sunucuyuda düşünmek lazım :D
Sunucuyu düşünmememin sebebi girdiğim çoğu sunucu zaten moblara kill çekiyor.O yüzdendir ki sunucuyu düşünmedim.

Tekrardan yararlı ve basit bir sistem. Benim düşüncem ile otomatik, kapanıp açılma özelliği bulunmayan sistem SkyBlock sunucuları için, kapanıp açılma özelliği bulunan ise Hayatta Kalma sunucusu oyuncuları için ideal. Bir sonraki sisteminde yahut bir başka sisteminde komut blokları kullanacak mısın?
Skywarsta ve hayatta kalmada komut bloğu bulan kişiler olursa kullanabilirim.

Cranky

Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
En iyi cevaplar
21
Diğerleri gibi başarılı bir tuzak olmuş, eline sağlık. :)