Eleştirel Yorum Yapabilecek?

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Selamlar ve hepinize iyi günler dilerim. Arkadaşlar 1 Yılı az aşkın Youtube'a düzenli/düzensiz videolar atıyorum. Ancak şimdiye kadar nerdeyse hiçbir konumda eleştirel bir yorum almadım. Aldıklarımı da bana mantıklı gelen ve yapabileceklerimi denedim. Beğenildiği takdir de kanalda tuttuk.
  • Her türlü yapıcı eleştiriye açığım.
  • Sadece kanal için değil. Forum üzerinde açtığım konuları da eleştirebilirsiniz.
  • Yazım dilime laf edebilirsiniz. Ben razıyım. Bilmiyorum, kabullenince Adminlerimiz gene de uyarı veriyorlar mı.
  • Eleştirilerinizi yumşatmanıza gerek yok, olduğu gibi aksederseniz sevinirim.
Forumun çoğunun zaten açtığım konuları gördüğünü varsayıyorum. Dolayısıyla reklam gibi anlaşılmazsa sevinirim.
Kanal: www.youtube.com/mahmutkocas
Forum Konularından ikisi,
Tanıtım olarak açılan : https://forum.gamer.com.tr/konu/yeni-bir-kanal-doguyor-mu.354964/
Video reklamı olarak açılan : https://forum.gamer.com.tr/konu/tasi-bizi-mewtwo-baba-pixelmon.382093/ [ Reklam olarak açılan konuların genel tasarımları aynı, yazıları da video içeriğini özet geçiyor]

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Daha iyi seçenekler varken neden sadece Minecraft videoları çekiyorsun ki?

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Tam olarak bakmadım ama videolarını iyi anlaştığın bir kişi ile çeksen daha güzel olur.
Çoğu başarılı olan Youtube veye Twitch yayıncısının yanındaki insanların bu başarıda daha fazla katkı sağladığını düşünüyorum.
Başlıklar daha dikkat çekici ve daha az kelimeden oluşsun.
Ara ara izleyici çekmek için bilgilendirici videolarda koyabilirsin. Sonuçta bir sürü Minecraft kanalı var.
Youtube önerilenlerine çıkmak zor olsa gerek.
Şu adamın videolarından reklam için tüyo alabilirsin.
https://www.youtube.com/channel/UC8Z2oYLszEoTYpWxEdrqjCg
Video resimleri çok karışık daha sade olursa güzel olur diye düşünüyorum.

Ekran Görüntüsü (18).png

Hüseyin09123

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İlk başta şu an 1.674 abone olmanı kutluyorum. Fakat bazı kişilerin dediği üzerede niye sadece minecraft videoları görüyorum ?Ayrıca pixelmon gibi serileri yapman hoşuma gitti fakat bir yerden sonra bitecekdir bunlarda bazı seriler hatta bitmiş bile olabilir görmediklerim.Ama gördüğüme göre 1 hafta 3 video bazı haftalar 1 video felan atıyorsun bunları düzene sokarak ister her gün 2 video yada hergün 1 video olmadı her hafta 1 video çekebilirsin fakat hakkını vererek çekersen ister 1 aydan 1 aya çek beğenilirsin.

Eğer minecrafttan başka bir oyun çekeceksen vede yardımcı arıyorsan destek verebilirim.

SüperAhmet

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
acilen aga demeyi bırakmalısın

Minecraft harici videolar da çeksen güzel olur.

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Daha iyi seçenekler varken neden sadece Minecraft videoları çekiyorsun ki?
Eğlendiğim şeylerin videosunu çekmek istiyorum. Minecraft videolarındanda eğlendiğim için Minecraft videoları çekiyorum ve kitlesi birçok oyuna göre çok daha yüksek.
LoL'ün kitlesi daha geniş ancak LoL kulvarında video çekecek kadar ne iyi oynuyorum ne de edit yapabiliyorum :/
Bu oyunlar dışında eğlenebileceğim oyunlar varsa önerilerinize açığım :/

Tam olarak bakmadım ama videolarını iyi anlaştığın bir kişi ile çeksen daha güzel olur.
Çoğu başarılı olan Youtube veye Twitch yayıncısının yanındaki insanların bu başarıda daha fazla katkı sağladığını düşünüyorum.
Başlıklar daha dikkat çekici ve daha az kelimeden oluşsun.
Ara ara izleyici çekmek için bilgilendirici videolarda koyabilirsin. Sonuçta bir sürü Minecraft kanalı var.
Youtube önerilenlerine çıkmak zor olsa gerek.
Şu adamın videolarından reklam için tüyo alabilirsin.
https://www.youtube.com/channel/UC8Z2oYLszEoTYpWxEdrqjCg
Video resimleri çok karışık daha sade olursa güzel olur diye düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 60193
Eskiden iyi anlaştığım ve beraber Minecraft oynadığım insanlar şu an ya farklı oyunlar oynuyorlar ya da pek oyun oynamıyorlar. Beraber video çekebileceğim insan bulamadım. :/
"Çoğu başarılı olan Youtube veye Twitch yayıncısının yanındaki insanların bu başarıda daha fazla katkı sağladığını düşünüyorum."
Kesinlikle katılıyorum.
"Başlıklar daha dikkat çekici ve daha az kelimeden oluşsun."
Başlıkları nasıl koyacağım konusunu tam olarak çözemedim. Başlıkları uzun koymamın nedenlerinden biri, Youtube aramada kullanılan kelimeler başlıkta varsa daha fazla ön plana çıkarıyor diye düşünüyordum.
"Ara ara izleyici çekmek için bilgilendirici videolarda koyabilirsin. Sonuçta bir sürü Minecraft kanalı var."
Mantıklı söyledin, bir önerin var mı? şu an aklıma "Mod nasıl kurulur?" gibi bir video aklıma geldi.
"Youtube önerilenlerine çıkmak zor olsa gerek."
Evet, baya zor. Bu yüzden çok fazla araştırma yaptım ve farklı seriler deneyerek, diğerlerine göre en çok izlenenin ve en çok eğlendiğim videoların serilerini yapıyorum. Şuanlık bulabildiklerimden sadece Pixelmon var.
"Şu adamın videolarından reklam için tüyo alabilirsin.
https://www.youtube.com/channel/UC8Z2oYLszEoTYpWxEdrqjCg"

İnceliyorum :) Teşekkürler :)
"Video resimleri çok karışık daha sade olursa güzel olur diye düşünüyorum."
Acaba bunun içinde örnek gösterebileceğin bir kanal var mı? :)

Değerli Fikirlerin için Teşekkür ederim :)

İlk başta şu an 1.674 abone olmanı kutluyorum. Fakat bazı kişilerin dediği üzerede niye sadece minecraft videoları görüyorum ?Ayrıca pixelmon gibi serileri yapman hoşuma gitti fakat bir yerden sonra bitecekdir bunlarda bazı seriler hatta bitmiş bile olabilir görmediklerim.Ama gördüğüme göre 1 hafta 3 video bazı haftalar 1 video felan atıyorsun bunları düzene sokarak ister her gün 2 video yada hergün 1 video olmadı her hafta 1 video çekebilirsin fakat hakkını vererek çekersen ister 1 aydan 1 aya çek beğenilirsin.

Eğer minecrafttan başka bir oyun çekeceksen vede yardımcı arıyorsan destek verebilirim.
Destek vermek istemen bir destekti :) Çok teşekkürler :)
@Atomy de benzer bir soruyu kısaltarak sormuştu, cevabım şu şekildeydi.
Eğlendiğim şeylerin videosunu çekmek istiyorum. Minecraft videolarındanda eğlendiğim için Minecraft videoları çekiyorum ve kitlesi birçok oyuna göre çok daha yüksek.
LoL'ün kitlesi daha geniş ancak LoL kulvarında video çekecek kadar ne iyi oynuyorum ne de edit yapabiliyorum :/
Aynı zamanda kanalda farklı serilerde bulunuyordu. CS:GO Ninja Defuse, Funny Moments, Paladins gibi. Ancak pek izlenmedikleri için çekmeyi bıraktım :/

"... Ama gördüğüme göre 1 hafta 3 video bazı haftalar 1 video ...."
Vizelerim, ailevi meseleler falan olduğu zaman pek video atamıyorum :/ Şu aralar vizelerim yeni bitti, bu yüzden 1.5 haftadır elimden geldiğince hergün bir video atmaya çalışıyorum. Aynı zamanda yayın yapmaya da özen gösteriyorum.

acilen aga demeyi bırakmalısın

Minecraft harici videolar da çeksen güzel olur.
Aga demem irrite edici falansa, dilime dolanmış bırakmaya çalışırım. :/

"Minecraft harici videolar da çeksen güzel olur."
Acaba önerin var mı? Yani izleyecek bir kitlesi olan "LoL" dışında bir oyun. Diğer arkadaşlar da benzer bir soru sormuş verdiğim cevap şu şekildeydi,

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1

Barış Özcanın yaptığı gibi video içinden ilgi çekecek bir görüntü ve sade anlaşılır video içeriğinin yazı olarak yaz.
https://www.youtube.com/user/b31416/videos
Yada Pintipanda gibi oynadığın oyun ile ilgili hoş bir görüntü bulup yada çekip tüm seri için o görüntüyü kullan.
https://www.youtube.com/user/TalentedMrReplay/videos

Yani demek istediğim Thug life yaptıktan sonra çıkan karman çorman doritos v.b şeyler oluyor ya onun gibi olmasın.

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali

Barış Özcanın yaptığı gibi video içinden ilgi çekecek bir görüntü ve sade anlaşılır video içeriğinin yazı olarak yaz.
https://www.youtube.com/user/b31416/videos
Yada Pintipanda gibi oynadığın oyun ile ilgili hoş bir görüntü bulup yada çekip tüm seri için o görüntüyü kullan.
https://www.youtube.com/user/TalentedMrReplay/videos

Yani demek istediğim Thug life yaptıktan sonra çıkan karman çorman doritos v.b şeyler oluyor ya onun gibi olmasın.
Anladım teşekkürler :) Bir denerim :)

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Türkiye pixelmon seven kaç kişi vardır ki ? Bence alternatif oyunları denemelisin. İlgi çekici oyunları veya modları deneyebilirsin.

Seriye sadık kalarak kaliteli bir kanal ortaya çıkartabilirsin. Ama abone sayın milyonlara çıksın istiyorsan kaliteyi boş verip eğlencelik 10 dakikalık oyun videoları çekip oyunu gerçekten oynamak yerine komiklik yapmalısın.

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Kötü eleştiri de harikayımdır. Her türlü konuyu baltalama yeteneğine sahibim. şaka bi yana, Kanalında eleştiri almamanın sebebi güzel konuşuyor olman. Videoyu aktif tutabiliyorsun. Video başlıklarını daha düzenli tut belirli değişkenler getirebilecek gibi.

Minecraft hayatta kalma bölüm #1 - Seri final bölümü mü.
Minecraft hayatta kalma bölüm #2 - blok kırmayı öğrendik
Minecraft hayatta kalma bölüm #3 - ender dragon'u öldürdük.

Dünyadaki her 2 insandan 1'i Youtube üyesi. Kitlenin sevdiği türde videolar çekme (öyle mi yapıyorsun bilmiyorum.) sevdiğin türde oyunlar çek bir kitle topladıktan sonra kitlenin sevdiği videolara geçersin aksi takdirde her zaman sevmediğin videolar çekeceksin ve 3-5 ay sonra kanalı bırakacaksın. İzleyicilerini discord sunucusuna çağır, Sosyal ağlarını paylaş. İzleyicilerin metro beklerken instagram'a baksın ve senin paylaşımlarını görsün ki izleyicilerin günlük yaşımında yer al böylece dönüş metrosunda senin videolarını izlerken bekleyebilirler. Belirli kitleye ulaştığında işler değişecek. Artık düzenli videolar çekmen gerekecek izleyiciler ne zaman gelmeleri gerektiklerini bilmeliler.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
En kolay abone nasıl kasılır?
-Eylenceli biri olun.
-Minecraft çekin (xD)
-MULTIPLAYER.
-Arkadaşınızla, Fanlarınızla çekin.
Uydurma zamanı.
1 abonede mc çekilişi