... Bana Sorular Sorun ...

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Başlayalım sormaya :)
1-) Işık hızında giden bir araba farlarını yaktığı anda ne olur?
2-) Tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan?
3-) Işık 300km/sn hız ile ilerlediğine göre karanlık hangi hızla çökmektedir?
4-) Teflona hiçbir şey yapışmadığına göre teflonu tavaya nasıl yapıştırıyorlar?
5-) Hava bu gün 0 dereceyse ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa hava yarın kaç derece olacaktır?
@CowboyBebopTR

Dipnot: Bu sorduklarıma cevap geldikten sonra diğer sorulara geçebilirim.
1) Kendi tahmin cevabıma göre; Araba ışık hızında giderse ve araba farları yakılırsa hiçbir sıkıntı yaşatmaz. Işık hızında far yakılabilir bence.
2) Bir kere yumurta tavuktan asla çıkmaz. Cevabı Tavuk yumurtadan çıkması.
3) Karanlık çökmüyor. Karanlık bir ışık dalgası frekansı değil. Işık çekildiği zaman yerini karanlığa bırakıyor ve karanlık çökmesini ışığın kaçması olarak algılamalıyız. Bu açıdan bakınca söz edilir.
4) Aslında teflon kimyasal olarak baktığımızda hiçbir madde ile tepkimeye girmez, başka bir deyişle kimyasal bağ kurmaz. Teflon eritilerek (erime noktası 327°C dolaylarında) tavanın üzerine püskürtülüyor ve tavanın çukur ve kuytu bölgelerine sıkışması ve oraya mekanik anlamda tutunması sağlanıyor.
5) Soruda "0 derece" verilmiş ve 2 kat soğuk olması istenmiş. "kat" kelimesi çarpma anlamına gelir. 0 ile 2 yi çarparsak (0 x 2). hiçbir şey değişmez sonuç 0 olur.

1) Bir yarışta ikinciyi geçen bir yarış arabası kaçıncı olmuştur?
2) Basketbol maçında 40. sayı barajını geçen bir pivot'un mevkisi değişirse oyun kurucuya ne olur?
3) Yalan söyleyebilen mi yalancıdır, yalan söyleyemeyen mi?
4) Marsta bulunan su ile abdest alınır mı?
5) Eğer mide patlaması mümkünse neden Gastrik asit mideyi delmiyor?
6) Kolanın içinde böcek varsa vejetaryenler et tüketmiş olur mu?
1) Bir yarışta ikinciyi geçen yarış arabası tabi kide 2. olmuştur.
2) Bilgim yok.
3) Yalan yalana eşittir. Yalan yalan olmayana eşit değildir. Cevap Yalan söyleyenin yalancı olması yani Yalan söyleyebilen in yalancı olması.
4) Mars ta gerçekten su bulunmuş. Bence orada abdest alınır. Ben olsaydım mars ta değil kendi dünyamızda ki suları kullanırdım.
5) Bilgim yok
6) Evet kolanın içinde böcek var. Vejetaryenler et tüketmezler.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
1) Kendi tahmin cevabıma göre; Araba ışık hızında giderse ve araba farları yakılırsa hiçbir sıkıntı yaşatmaz. Işık hızında far yakılabilir bence.
3) Karanlık çökmüyor. Karanlık bir ışık dalgası frekansı değil. Işık çekildiği zaman yerini karanlığa bırakıyor ve karanlık çökmesini ışığın kaçması olarak algılamalıyız. Bu açıdan bakınca söz edilir.
4) Aslında teflon kimyasal olarak baktığımızda hiçbir madde ile tepkimeye girmez, başka bir deyişle kimyasal bağ kurmaz. Teflon eritilerek (erime noktası 327°C dolaylarında) tavanın üzerine püskürtülüyor ve tavanın çukur ve kuytu bölgelerine sıkışması ve oraya mekanik anlamda tutunması sağlanıyor.
5) Soruda "0 derece" verilmiş ve 2 kat soğuk olması istenmiş. "kat" kelimesi çarpma anlamına gelir. 0 ile 2 yi çarparsak (0 x 2). hiçbir şey değişmez sonuç 0 olur.

2) Bilgim yok.
3) Yalan yalana eşittir. Yalan yalan olmayana eşit değildir. Cevap Yalan söyleyenin yalancı olması yani Yalan söyleyebilen in yalancı olması.
4) Mars ta gerçekten su bulunmuş. Bence orada abdest alınır. Ben olsaydım mars ta değil kendi dünyamızda ki suları kullanırdım.
5) Bilgim yok
"3) Yalan yalana eşittir. Yalan yalan olmayana eşit değildir. Cevap Yalan söyleyenin yalancı olması yani Yalan söyleyebilen in yalancı olması."
Ama bir insan yalan söylerse yalan söylediğini anlamamış olursun, doğru söylediğini düşünürsün. Yalan söylemeye çalışıp başaramadıysa bu sefer de yalancı olmaz.
"6) Evet kolanın içinde böcek var. Vejetaryenler et tüketmezler."
Kolanın içindeki böcek yalnızca rengini verir, tat ile bir alakası yoktur.
Cevaplar mantıklı fakat yetersiz kalmış ._.

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
O zaman ilk yumurta nasıl oldu?
Şimdi şuda olabilir. Yumurta tavuktan çıkar = Tavuk yumurtlar, Tavuk yumurtadan çıkar = Tavuk doğmuş olur.. Söylediğin soruda 2 si de çıkabilir bence.

"3) Yalan yalana eşittir. Yalan yalan olmayana eşit değildir. Cevap Yalan söyleyenin yalancı olması yani Yalan söyleyebilen in yalancı olması."
Ama bir insan yalan söylerse yalan söylediğini anlamamış olursun, doğru söylediğini düşünürsün. Yalan söylemeye çalışıp başaramadıysa bu sefer de yalancı olmaz.
"6) Evet kolanın içinde böcek var. Vejetaryenler et tüketmezler."
Kolanın içindeki böcek yalnızca rengini verir, tat ile bir alakası yoktur.
Cevaplar mantıklı fakat yetersiz kalmış ._.
3) Doğru yalan söylediğini anlamamış oluruz fakat karşısındaki adam yalan söylemiş olur. Tabi ki de yalan söylemeye çalışıp başaramadıysa yalancı olmaz. Benim söylediğim cevap yanlış değil di zaten?
6) Senin sorduğun soru; "vejetaryenler et tüketmiş olur mu?" Ve bende vejetaryenlerin tanımını baktım ve et tüketilmediği açıklandı.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Şimdi şuda olabilir. Yumurta tavuktan çıkar = Tavuk yumurtlar, Tavuk yumurtadan çıkar = Tavuk doğmuş olur.. Söylediğin soruda 2 si de çıkabilir bence.

3) Doğru yalan söylediğini anlamamış oluruz fakat karşısındaki adam yalan söylemiş olur. Tabi ki de yalan söylemeye çalışıp başaramadıysa yalancı olmaz. Benim söylediğim cevap yanlış değil di zaten?
6) Senin sorduğun soru; "vejetaryenler et tüketmiş olur mu?" Ve bende vejetaryenlerin tanımını baktım ve et tüketilmediği açıklandı.
Ancak böceğin tadını almıyor, sadece renginin katıldığı bir şeyi içiyor. Ondan bahsetmiştim.

Mr1KinG

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bi konuya bakayımda biraz kültürleneyim,aydınlanayım dedim en ilgi çekici soru tavuk mu yumurtadan cıkar yumurta mı tavuktan
Neyse banada gereksiz sorular sorarsanız bende cevap verebilirim
Yumurta sorusu hariç

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

2) Bilgim yok.
5) Bilgim yok
Havanın 0 derece den 2 kat daha soğuk olabilitesi vardır, ancak biz bunu sıcaklığı üzerinden değil, o değeri ısıya çevirip enerjisi üzerinden bulabiliriz.

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Pekâlâ bir sınavdasın ve sana yönerge olarak birazdan gelecek yabancıya inanmamalısın diyorlar ve sınav başlıyor. Yabancı ise gelip sana, "Bir yabancının sözüne asla inanma" diyor. Şayet sözüne güvenip inanmazsan sınavı kaybedersin (çünkü sözüne inanmış olursun), eğer o yabancıya inanmazsan o yabancının sözüne uygun hareket etmiş olup yine inanmış olursun. Ne yapardın ? (Hehehe, sınavı kaybettin dostum !)

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Pekâlâ bir sınavdasın ve sana yönerge olarak birazdan gelecek yabancıya inanmamalısın diyorlar ve sınav başlıyor. Yabancı ise gelip sana, "Bir yabancının sözüne asla inanma" diyor. Şayet sözüne güvenip inanmazsan sınavı kaybedersin (çünkü sözüne inanmış olursun), eğer o yabancıya inanmazsan o yabancının sözüne uygun hareket etmiş olup yine inanmış olursun. Ne yapardın ? (Hehehe, sınavı kaybettin dostum !)
Tamam işte.. bir şey yapmazdım.. Madem "inanmış olurdum." İnanmış olarak kalırdım..

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Evrenimizin sonunun içine çökerek mi yoksa termodinamik kıyamet ile mi gerçekleşmesi daha muhtemel? Bu teorileri de açıklarsan sevinirim. (Maksat sen araştır da bilgi edin.)

Shenkenator

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Evrenimizin sonunun içine çökerek mi yoksa termodinamik kıyamet ile mi gerçekleşmesi daha muhtemel? Bu teorileri de açıklarsan sevinirim. (Maksat sen araştır da bilgi edin.)
Ben bu soruyu tahmin ederek cevaplayabilirim. Bana göre bence "Evrenimizin sonunun içine çökerek"

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Neden böyle düşündün?

Ben bu soruyu tahmin ederek cevaplayabilirim. Bana göre bence "Evrenimizin sonunun içine çökerek"
(İki farklı konuyu cevaplamaya çalışınca baya birbirine girdi şu anda onu düzenlemeye çalışıyorum.)

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bence evrende bizim göremeyeceğimiz kadar uzakta bir gezegen var ve çok büyük. Bu gezegen içe çökecek (yıldız) ve ortaya bir karadelik çıkacak ve karadelikler evrendeki en ağır varlıklarıdır. Bundan sonra uzayda bir yırtık oluşacak ve zamansal sorunlar ortaya çıkacak ve paradoks sorunu oluşacak. Devamını başkası uydursun...

Brius

gidenlerdenmiş
En iyi cevaplar
0
Bu konuyu açmak, nereden aklına geldi? veya bir yerlerden mi esinlendin?