Minecraft'ta fizik kuralları?

MrPoteyto

Is the excellence? Ok..
En iyi cevaplar
0
Hepinize merhaba değerli forum kullanıcıları! Bu konumuzda sizlere farklı bir şey anlatmaya ve sormaya geldim. Sizce Minecraft'ta fizik kuralları tam işliyor mu? Bu soru biraz tartışmalıdır ancak bana göre pek de iyi işlememekte. Minecraft haberlerinde yeni 1.14 güncellemesini takip etmekteyim ve bugün yine gezinirken yeni bir haber gördüm. Artık Minecraft'ta su, çit gibi bazı tam küp olmayan bloklardan sızacakmış. Bence gayet iyi bir özellik geliyor. Ancak yerçekimi hariç bundan daha fazlası gelmesi gerekli daha gerçekçi olabilmesi için.

Başta sorduğum soruyu tekrar soruyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz ve daha farklı fizik kuralları da gelmeli midir?

Cevaplarınızı bekliyorum :)

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
Bence işlemiyor. Bkz: Yüksek bir yerden suya düşünce canın gram gitmemesi ve ölmemen.
Gerçek hayatta yüksek bir yerden suya düşsen en iyi ihtimal bacağın kırılır fakat daha yüksek bir yerse beton etkisi yaratacağından ölürsün.

MrPoteyto

Is the excellence? Ok..
En iyi cevaplar
0
Bence işlemiyor. Bkz: Yüksek bir yerden suya düşünce canın gram gitmemesi ve ölmemen.
Gerçek hayatta yüksek bir yerden suya düşsen en iyi ihtimal bacağın kırılır fakat daha yüksek bir yerse beton etkisi yaratacağından ölürsün.
Evet katılıyorum dostum :D

Cranky

Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
En iyi cevaplar
21
Bazı kuralları işlesede bazı kuralları işlemiyor maalesef. Bence fizik kurallarını düzenleyen bir mod yapabilirler.:)

delete_clem

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraft ta böyle bir mod vardı. Her şeyi gerçekçi yapıyordu. 1.14 de ki o haberi bende gördüm, güncellemeyi orta düzeyde bekliyorum.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aslında minecraft'ın eski versiyonlarında sığı sulara düşünce yine canımız gidiyordu, hatta ölebiliyorduk. Ama bu oyuncuları rahatsız ettiği için kaldırıldı.

Fizik kurallarının tam olmamasının 2 sebebi var: Birincisi eğlence. Bazen eğlenceyi gerçekçiliğe tercih etmeniz gerekir. Zaten oyunları gerçek hayattan ayırıp sizi eğlendiren yanı da budur. Oyunlar size kendi kurallarını koydukları yeni dünyalar verirler ve siz bu yüzden zevk alırsınız.

İkincisi de teknik sıkıntılar. Bunu zaten biliyorsunuz. Her zaman oyunu yaptığınız şekil, bütün fizik kurallarına uyumlu olmayabilir. Minecraft'ın durumunda düşünürsek, bütün oyun küplerden yapılmış, dolayısıyla çit ve su birer küp. İki küp aynı alanı dolduramayacağı için su, çitin içinden geçemiyor. He tabii ki yapılması zor bir şey değil. Burada da yine eğlence kısmı devreye giriyor. Oyuncular bu durumu kabulleniyorsa düzeltmenin pek bir anlamı yok.

He, ben fizik daha iyi olmasın demiyorum. Ama minecraft'ı biz 5-6 yıldır böyle kabullendik. Bazen elmas çoğaltma buglarıyla, bazen de steve'in vurulunca çıkardığı o "AĞ, UĞ" sesleriyle. O yüzden bunun kafaya takılması gereken bir şey olduğunu düşünmüyorum sadece.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Bence suyu koyduğumuzda orada suyun kalması ve oradan etrafa dağılması çok saçma. Suyu koyunca dağılıp toprak tarafından emilmesi gerekir ama minecraft bir oyun ve tüm oyunlarda olduğu gibi mantığı az. Bence fizik kurallarına dikkat edilmesi gerekmiyor oyunlarda ve bu eğlence katıyor

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
her oyunun kendine ozgu fizik kurallari var :lol:

Dpelqpleq_

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Fizik kuralları tabii ki de tam işlemiyor, ki gta 5 gibi bir oyunda bile tam işleyemeyen fizik kurallarının Minecraft gibi küplerden oluşan bir oyunda tam işlemesini beklemek imkansız. Ama her oyunun kendine has bir aurası olduğu için, Minecraft'tan gerçekçi bir deneyim bekleyemeyiz. Çünkü oyunun tüm akısını bozar. Bir anda Farmville oynuyor gibi bulabiliriz kendimizi. Oyunun genel yapısı küplerden oluşuyor zaten, bunu fiziğe uyarlasak küp olayı olmaz. En basit örnek; Kazdığın kumları kürek kürek alıp yana atarsın.

serhat163

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bence çok normal bir şey.
Diğer tüm oyunlarda bu tür bilinen hatalar var ve bunlar oyunu daha oynanabilir hale getiriyor.
Mesela gerçek hayatta kim olursa olsun 1 mermi insanı ayakta duramayacak hale getirir ve yere yıkar.
Fakat birçok savaş oyununda 5-6 mermide ölürsünüz.
Yani anlatmaya çalıştığım şey bu tür hataların bilerek yapılması ve oyunu daha oynanabilir bir hale getirmesi.

GravityTR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Aslında Bu Dediğini Modlar Ve Pluginler Yapabiliyor. Bunu Dışında Çakıl,Kum Vs. Bloklar Düşüyor Fakat Toprak Düşmüyor.

Mount44

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çakıl ve toprakların düşmesi mesela. Starbound'daki gibi olabilir. Yere düşmek yerine etrafa dağılmak ve çevredeki blokları da sarması. Deprem olması.. Gerçekten harika olurdu. Madene girerken destek kurmak yavaş yavaş gelişmek ve gerçekçi buildler. Sonra bir bakmışsın roleplay sunucusu için map yapmışsın. lol

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Çakıl ve toprakların düşmesi mesela. Starbound'daki gibi olabilir. Yere düşmek yerine etrafa dağılmak ve çevredeki blokları da sarması. Deprem olması.. Gerçekten harika olurdu. Madene girerken destek kurmak yavaş yavaş gelişmek ve gerçekçi buildler. Sonra bir bakmışsın roleplay sunucusu için map yapmışsın. lol
Starbound mu <3

RuzonTR

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

Minecraft'ın olayı bu, bu sebeple güzel.
Eğer gerçekçi olursa kemik kitle gider.

Has Minecraft ve Realist Minecraft en fazla Leman ile Leman Kültür kadar alakalı olabilir.

Yani bir de uygunsuzlaşabilir, çocukları olumsuz etkileyebilir, şiddet içerebilir, zaten şimdiki hali bile ülkemizde sakat iken...