Genel Sohbet ''!'' Sohbeti

Blackixq

Ben artık biraz çöktüm albayım.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhaba,
Bazı sunucular da görmüşsünüzdür, chata mesaj atacakken cümlenin başına ''!'' (ünlem) koyarak genel sohbete mesaj yazarız, bu pluginin adını bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi
Demek istediğim:
!Selamun Aleyküm Arkadaşlar ( yazdığımız da herkes görecek )
Selamun Aleyküm Arkadaşlar ( yazdığımız da sadece etrafımızdaki kişiler görecek )
Teşekkürler.

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
ekleyip test edeyim

Yanımda biri varken ! koymadan yazabiliyorum, yokken ! koymadan yazamıyorum normal mi?
Normal değil, plugin normalde tam istediğin özelliklerde. Sorunu anlamam için kendim denemem gerek ancak şu an denemek için uygun bilgisayarım yok malesef. Konuyu gören arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Blackixq

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Normal değil, plugin normalde tam istediğin özelliklerde. Sorunu anlamam için kendim denemem gerek ancak şu an denemek için uygun bilgisayarım yok malesef. Konuyu gören arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Teşekkürler

Dpelqpleq_

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Yanımda biri varken ! koymadan yazabiliyorum, yokken ! koymadan yazamıyorum normal mi?
Yanında biri yokken yazacağın yazıyı etrafında kimse göremeyeceği için yazdırmıyor olabilir mi? Verdiği hata nedir, ve configi atma şansın var mı?
Mantıklı olanı yanında kimse yokken yanındakilere mesaj attırmaması gibi geliyor.

vicdum

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Çook güzel bir plugin önerebilirim, EssentialsChat. Ayrı bir plugin olarak arama diye söylüyorum yani Essentials.
Kod:
radius: 0
Kısmını kaç yaparsan o kadar yakınındaki oyuncular görebilir.
Herkese gözükmesi için " ! " koyarsın, soru olarak gözükmesi için " ? " koyarsın.

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Çook güzel bir plugin önerebilirim, EssentialsChat. Ayrı bir plugin olarak arama diye söylüyorum yani Essentials.
Kod:
Herkese gözükmesi için " ! " koyarsın, soru olarak gözükmesi için " ? " koyarsın.
Bu daha iyi, bunu kullanmalısın konu sahibi arkadaş.

Blackixq

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Yanında biri yokken yazacağın yazıyı etrafında kimse göremeyeceği için yazdırmıyor olabilir mi? Verdiği hata nedir, ve configi atma şansın var mı?
Mantıklı olanı yanında kimse yokken yanındakilere mesaj attırmaması gibi geliyor.

Bende öyle düşündüm, yanımda kimse yokken yazdırmaz gibi, sorun çözülmüştür.

Kod:

Bu daha iyi, bunu kullanmalısın konu sahibi arkadaş.

Aynen bunu kullanacağım, fakat 2 sorum var:
1- Radius'u kaç yapmamı önerirsiniz?
2- ''!'' Koyup konuşurken Global Chata yazdığımızı anlamak için başına bir tag eklemek istiyorum nasıl yapabilirim? örneğin : [G]

vicdum

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Bende öyle düşündüm, yanımda kimse yokken yazdırmaz gibi, sorun çözülmüştür.

Aynen bunu kullanacağım, fakat 2 sorum var:
1- Radius'u kaç yapmamı önerirsiniz?
2- ''!'' Koyup konuşurken Global Chata yazdığımızı anlamak için başına bir tag eklemek istiyorum nasıl yapabilirim? örneğin : [G]
Ne için Radius kullanmana bağlı olarak, 50 - 100 civarı yapabilirsin.
Diğer sorun için de zaten öyle çıkıyor diye biliyorum ancak çıkmıyorsa essentials'in dil dosyasının içerisinde olmalı, ordan bulabilirsin.

Blackixq

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Diğer sorun için de zaten öyle çıkıyor diye biliyorum ancak çıkmıyorsa essentials'in dil dosyasının içerisinde olmalı, ordan bulabilirsin.

Test ettiğim de bilgilendireceğim.

! ile yazdığım da 1. deki gibi
! koymadan yazdığımda 2. deki gibi
upload_2018-3-25_16-59-19.png

Bunların prefixini nasıl değiştirebilirim?
Essentialsı aktif ettim dediğin gibi

Test ettiğim de bilgilendireceğim.

! ile yazdığım da 1. deki gibi
! koymadan yazdığımda 2. deki gibi
upload_2018-3-25_16-59-19.png

Bunların prefixini nasıl değiştirebilirim?
Essentialsı aktif ettim dediğin gibi

Config de böyle:
Kod:
############################################################
# +------------------------------------------------------+ #
# |                   EssentialsChat                     | #
# +------------------------------------------------------+ #
############################################################

chat:

# If EssentialsChat is installed, this will define how far a player's voice travels, in blocks.  Set to 0 to make all chat global.
  # Note that users with the "essentials.chat.spy" permission will hear everything, regardless of this setting.
  # Users with essentials.chat.shout can override this by prefixing text with an exclamation mark (!)
  # Users with essentials.chat.question can override this by prefixing text with a question mark (?)
  # You can add command costs for shout/question by adding chat-shout and chat-question to the command costs section."
  radius: 75

# Chat formatting can be done in two ways, you can either define a standard format for all chat.
  # Or you can give a group specific chat format, to give some extra variation.
  # If set to the default chat format which "should" be compatible with ichat.
  # For more information of chat formatting, check out the wiki: http://wiki.ess3.net/wiki/Chat_Formatting

format: '{DISPLAYNAME} &f: {MESSAGE}'
  #format: '&7[{GROUP}]&r {DISPLAYNAME}&7:&r {MESSAGE}'

group-formats:
    Oyuncu: '{DISPLAYNAME} &2: &7 {MESSAGE}'

# If you are using group formats make sure to remove the '#' to allow the setting to be read.

SORUN ÇÖZÜLDÜ KONU KİLİT