Minecraft Köyleri

Ataberkia

En iyi cevaplar
0

$.png

MİNECRAFT KÖYLERİ
Selamlar, bu konumda Minecraft Köylerinden bahsedeceğim.

Hiç Minecraft'da köy gördünüz mü? Evet, şu kazıkçı köylülerin evleri. Bu köyler, klasik Minecraft dünyasında bulunur ve kuleler, tarlalar, birkaç küçük ev ve birkaç büyük evden oluşur. Evlerin içinde, yağmalanabilir sandıklar vardır. Köylüler, oyuncuya saldırmaz.

Köy Türleri ve Biyomları
Minecraft'da köyler 4 farklı biyomda olabilir. Ve bu biyomlardaki köylerin hepsinde kullanılan bloklar farklıdır. İşte bu biyomlar ve sırasıyla görüntüleri:
$.png

1- Düzlük Ova (Meşe odunu malzemeleri, kırıktaş malzemeleri ve çakıl kullanılır)
2- Çöl (Kum malzemeleri, meşe kapısı ve kırıktaş malzemeleri kullanılır)
3- Tayga (Ladin odunu malzemeleri, kırıktaş malzemeleri ve çakıl kullanılır)
4- Geniş Çayırlar (Akasya odunu malzemeleri, kırıktaş malzemeleri ve çakıl kullanılır)

Köylerde Doğan Moblar

Demir Golem
Köylüleri zombilerden korur. Oyuncuya, o saldırmadıkça saldırmaz.
$ (1).png

Köylü
Köylerin yerlisidir. Sağ tıklandığında takas menüsü açılır. (Genelde kazıklarlar :kaş:)
$ (2).png

Köylü Zombi
Köylerde doğan zombi türüdür. Köylülere ve oyunculara diğer zombiler gibi saldırır.
$ (3).png

Evlerin İçindeki Sandıklardan Çıkabilecek Eşyalar
Evlerin içindeki sandıklardan; en az 3, en fazla 8 eşya çıkar. İşte çıkabilecek eşyalar:

Elma
Çıkma Olasılığı: %61.6
1-3 adet

Ekmek
Çıkma Olasılığı: %61.6
1-3 adet

Demir
Çıkma Olasılığı: %46.1
1-5 adet

Meşe Fidanı
Çıkma Olasılığı: %26
3-7 adet

Obsidyen
3-7 adet

Altın
1-3 adet

Demir Eşyalar (Demir set, demir kazma, demir balta)
1 adet

Elmas
Çıkma Olasılığı: %16.3
1-3 adet

Eyer
Çıkma Olasılığı: %16.3
1 adet

At zırhları
Çıkma Olasılığı: %5.7
1 adet

Umarım hazırladığım "Minecraft Köyleri" konusu sizin için yararlı olmuştur. İyi forumlar!

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Pek bir önemi yoktu normal Minecraft'ta ama Pixelmon modu özelleştirmişti baya PokeCenter PokeMarket gibi birçok önemli yerler eklemişlerdi şahsen ben Pixelmon oynarken köy bulup de PokeCenter'a yerleşmeye çalışıyordum. (Gerçi Pixelmon şimdi R.I.P .s) Minecraft'ta aslında bu köylere önem verebilir yani pek de bir özelliği görünmüyor. İnce bir tasarımı var sadece.

DeathPearl

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Demir golem çıkması için şart varmı?Ben pek demir golem bulamadım

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Demir golem çıkması için şart varmı?Ben pek demir golem bulamadım
Köyde en az 10 tane köylü bulunması gerekiyor çünkü her 10 köylü başına sadece 1 tane Demir Golem kendiliğinden oluşabiliyor.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Köyde en az 10 tane köylü bulunması gerekiyor çünkü her 10 köylü başına sadece 1 tane Demir Golem kendiliğinden oluşabiliyor.
Çok kapı bulunan bir köy olması da gerekiyor diye biliyorum.

AdexTR

Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali

DeathPearl

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

Evet ama ben 1.7.10 sürümünde modlu oynuyordum.Bir köy buldum.10 tane demirci 7 kasap vs. baya köylü vardı evler de fazla ama hiçbir şekilde demir golem yoktu.Muhtemelen modlar işi karıştırmış olabilir

AdexTR

Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Evet ama ben 1.7.10 sürümünde modlu oynuyordum.Bir köy buldum.10 tane demirci 7 kasap vs. baya köylü vardı evler de fazla ama hiçbir şekilde demir golem yoktu.Muhtemelen modlar işi karıştırmış olabilir
Asgari şartlar sağlandığında hemen hemen 6 dakika içerisinde doğma ihtimali var fakat kesinlikle doğacak diye bir şart yok. Mümkün olduğunca çok köylüsü ve çok köy evi (çok kapısı) olan bir köyde doğma ihtimalinin daha fazla olduğunu söyleyebiliriz çünkü 10 köylü için genelde 1 tane Demir Golem doğabilir iken 20 köylü için bu sayı ikiye katlanabilir; unutmadan söyleyeyim bu süre zarfında köyden ayrılmamanız gerekiyor. Ayrıca tabiri caiz ise Demir Golemler kalıplı yaratıklar olduğu için geniş alana ihtiyaç duyarlar, yani dar bir alanda kendiliğinden spawnlamaz.

Tabii bu şartlar değişmiş olabilir, oyun sürekli yeni değişikliklerle karşı karşıya geliyor, bu sebeple yukarıda da dediğim gibi köylü ve kapı sayısını artırmak gerekiyor.

98SarıBücür98

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ulan aklıma geldi de, 2013 yılında bitane köy haritası bulmuştum, bir gecede her tarafını ışıklandırıp duvar örmüştüm etrafına, normalde gece olunca direk tüm köylüler geberiyo ya onlar gebermemişti. sonra farklı farklı binalar inşa etmiştim, duşakabin, su deposu, silahçı (silahçıyı redstone blocktan yapmıştım creativedeydi tnt koyunca patlamıştı :D silahçı ya o yüzden tnt), craftbazooka(silahımın adıydı) salakça icatlarım ve youtube'a koymam vs vs.... hey gidi günler hey...

eeeeeeee

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Asgari şartlar sağlandığında hemen hemen 6 dakika içerisinde doğma ihtimali var fakat kesinlikle doğacak diye bir şart yok. Mümkün olduğunca çok köylüsü ve çok köy evi (çok kapısı) olan bir köyde doğma ihtimalinin daha fazla olduğunu söyleyebiliriz çünkü 10 köylü için genelde 1 tane Demir Golem doğabilir iken 20 köylü için bu sayı ikiye katlanabilir; unutmadan söyleyeyim bu süre zarfında köyden ayrılmamanız gerekiyor. Ayrıca tabiri caiz ise Demir Golemler kalıplı yaratıklar olduğu için geniş alana ihtiyaç duyarlar, yani dar bir alanda kendiliğinden spawnlamaz.

Tabii bu şartlar değişmiş olabilir, oyun sürekli yeni değişikliklerle karşı karşıya geliyor, bu sebeple yukarıda da dediğim gibi köylü ve kapı sayısını artırmak gerekiyor.
Geceleri zombiler köylülere saldırıncada çıkabiliyor diye biliyorum