Survival Sunucsunda Olması Gereken 2018 Plugınler (Tavsiyelerim)

Scrappers

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evet beyler bugun survival serverında benım acımdan olması gerekn Plugınlerı listeledim umarım beğenirsiniz.

AlphaChest - Sanal Chest açmanıza yarıyor. /chest
Announcement - Oyun içinde aşağıdan otomatik mesaj atmanıza yarıyor. (Duyuru tarzı)
AntiJoinBot - Bot Korumasıdır.Sunucunuza Bot saldırısı yapamaz ve çökertemezler!
AntiXRay - Puanlı XRay sistemidir.Her oyuncunun maksimum 1200 puanı olur.Elmas Altın 60 Emerald ise 50 puan ister.Puanları bitince bu madenleri kıramazlar!
Authme - /login /register görevini üstlenir.
AutoSaveWorld - Dünyayı kaydetmenize yarar.
ChestCommands - İçinde ayarlı bir menü vardır.Oyun içinde /vipbilgi yazarsanız sandık şeklinde vipbilgi menüsü açılır.
ChestShop - Market kurmanıza yarar (Market ismi "Market")
ClearLag - Oyun içinde yerdeki eşyaları temizlemenizi sağlar.Azda olsa Lag'dan kurtulursunuz.
ColoredTabList - Tab tuşuna bastığınızda her group'un isimleri farklı renk yazar.
CombatLog - PVP'den kaçmayı engeller.
CropJoinLeaveMessage - [+Katildi] - [-Ayrildi] Mesajlarını üstlenir.
DeathMessages - Ölüm mesajlarıdır.Kişi ölünce mob veya bir oyuncu'ya chat penceresinde mesaj yazar.(Türkçedir.)
Essentials - Oyuncu ve VIP kitlerini ayarlamınıza yardımcı olur.
GriefPrevention - Claim Eklentisidir.Altın Kürek ile istediğiniz bir yere Claim atabilirsiniz.
GroupManager - Oyuncular'ın Group'larını ayarlayabilirsiniz.Yetkilerini vb.
HealtBar - Mob ve oyuncuların Healt'lerini bar şeklinde gösterir.
HolographicDisplay - Havada duran yazı yazabilirsiniz. Komut ; /hd create İsim Mesaj Not : Renkli yazı kullanabilirsiniz.
iConomy - Para pluginidir.
Jobs - Meslek pluginidir Survival ayarlı meslekler vardır.
Lockette - Tabela ile sandık ve kapı kilitleme görevini üstlenir.
MotdManager - Sunucu ekle'den sunucu ekleyince orda görüncek yazıdır.
MultiverseCore - Dünya oluşturup silmenize yarar.
NoCheatPlus - Hile koruyucu bir plugindir.
PluginMetrics - Bir fikrim yok yanlış bilgi vermek istemiyorum ama sık rastladığım bir plugindir.Yararını hiç farketmedim.Zararını görmedim.
ProSpam - Spam - Flood ve Küfr engelleyici bir plugindir.
ScoreBoardStats - Yan tarafta Top5 ve Server istatistikleri bulunur.(Renk ayarlıdır.)
SilkSpawners - Oyuncuların İpeksi kazma ile spawner kırmalarına yarar. (Permleri ayarlıdır)
SimpleRegionMarket - Wglediğiniz bir evi bir oyuncuya satabilirsiniz kısacası : /rg addowner komutunu kullanabilirsiniz.
SimpleVIPPerks - VIP verilen özel güçlerdir örneğin : /vipstr /vipjmp /vipdig gibi komutlar.
SuperCensor - Bir fikrim yok yanlış bilgi vermek istemiyorum ama sık rastladığım bir plugindir.Yararını hiç farketmedim.Zararını görmedim.
TreeAssist - Oyuncular ağacı kökünden kestiklerinde ağaç komple düşer ve yerine bir fidan otomatik diker.
TrophyHeads - Oyuncu ve mob'ları kesince kafaları düşer. (Eğlenceli bir eklentidir.Kafa koleksiyonu yapmayı sevenler var.)
Vault - Pluginlerin çalışması için yapılmış ve önemli bir plugindir.
WorldEdit - WorldEdit komutları ile kolayca yapılar zindanlar kaleler yapabilirsiniz.
WorldGuard - Bu plugin yaptığınız yapıları veya spawn warp'larınızı korumaya yarar.Yetkili dışında kimse kıramaz bir şey koyamaz.
xTeam - Team oluşturmaya yarar Factions plugininden biraz farklıdır.Team oluşturmak için /team create komutunu kullanabilirsiniz.

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yazıyı bir yerden alıp mı kopyalıyorsun ? Bir de plugin isimlerini kalın açıklamasını ince yaparsan daha hoş durabilir. (+ Sıralayarak)
AntiXray pluginini anlayamadım. Bir miktar maden kazdıktan sonra daha fazla kazmak için puanımızın olması mı gerekiyor ?

Scrappers

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yazıyı bir yerden alıp mı kopyalıyorsun ? Bir de plugin isimlerini kalın açıklamasını ince yaparsan daha hoş durabilir. (+ Sıralayarak)
AntiXray pluginini anlayamadım. Bir miktar maden kazdıktan sonra daha fazla kazmak için puanımızın olması mı gerekiyor ?

Suan survival serverı tasarlıyorum yararlı olur dıye paylasıyorum bılmeyenler ıcın ?

Whoobies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
.d supercensor ün özelliğini bilmeden listeye eklemen garip. Google a yazıp araştırman böyle eklemen daha iyi olabilirdi. Iyi forumlar!

CraxyTR

mc.silencenw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
"SuperCensor - Bir fikrim yok yanlış bilgi vermek istemiyorum ama sık rastladığım bir plugindir.Yararını hiç farketmedim.Zararını görmedim. "
Bu plugin sayesinde küfürleri filan engelliye bilirsin, flood spam atmaklarını engelliye bilirsin, /sc mute yazarak sunucudaki her kesi sustura bilirsin.
S.a = Selamün Aleyküm
A.s = Aleyküm Selam
H.g = Hoş Geldin

Gibi kısaltmaları yapa bilirsin.

Umarım yardımım dokunmuştur kolay gelsin.

Scrappers

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
"SuperCensor - Bir fikrim yok yanlış bilgi vermek istemiyorum ama sık rastladığım bir plugindir.Yararını hiç farketmedim.Zararını görmedim. "
Bu plugin sayesinde küfürleri filan engelliye bilirsin, flood spam atmaklarını engelliye bilirsin, /sc mute yazarak sunucudaki her kesi sustura bilirsin.
S.a = Selamün Aleyküm
A.s = Aleyküm Selam
H.g = Hoş Geldin

Gibi kısaltmaları yapa bilirsin.

Umarım yardımım dokunmuştur kolay gelsin.
ogrenıyoruz :D

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
SuperCensor modası geçti. Artık ChatControl var :)

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
AlphaChest -> PlayerVaults
Announcement -> ChatControl içerisinde mevcut
AntiJoinBot -> AuthMe içerisinde mevcut
ChestShop -> ShopChest
ColoredTabList -> Colored-Tags(ScoreboardStats ile uyumludur), NameTagEdit(ScoreboardStats ile çalışmayabilir, genellikle FeatherBoard yanında kullanılıyor)
GroupManager -> LuckPerms(tüm permissions eklentileri arasında en çok özelliğe sahip olanıdır)
Jobs -> Jobs Reborn
Lockette -> LockettePro
MotdManager -> ServerListPlus(bol özellikli bir MOTD eklentisidir)
ProSpam -> ChatControl içerisinde mevcut
SuperCensor -> ChatControl
xTeams -> SimpleClans

HealthBar: ScoreboardStats dışındaki tablo eklentileri ile uyumlu değildir.

AutoSaveWorld: Gereksizdir, sunucu zaten kendi içindeki dünyaları belli bir süre aralığıyla kaydetmektedir.
Anti X-Ray: Hileyi engellemez, hile kullananı da kullanmayanı da sınırlar.

Biraz inceledim ve bu raporu çıkarttım.

Scrappers

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
AlphaChest -> PlayerVaults
Announcement -> ChatControl içerisinde mevcut
AntiJoinBot -> AuthMe içerisinde mevcut
ChestShop -> ShopChest
ColoredTabList -> Colored-Tags(ScoreboardStats ile uyumludur), NameTagEdit(ScoreboardStats ile çalışmayabilir, genellikle FeatherBoard yanında kullanılıyor)
GroupManager -> LuckPerms(tüm permissions eklentileri arasında en çok özelliğe sahip olanıdır)
Jobs -> Jobs Reborn
Lockette -> LockettePro
MotdManager -> ServerListPlus(bol özellikli bir MOTD eklentisidir)
ProSpam -> ChatControl içerisinde mevcut
SuperCensor -> ChatControl
xTeams -> SimpleClans

HealthBar: ScoreboardStats dışındaki tablo eklentileri ile uyumlu değildir.

AutoSaveWorld: Gereksizdir, sunucu zaten kendi içindeki dünyaları belli bir süre aralığıyla kaydetmektedir.
Anti X-Ray: Hileyi engellemez, hile kullananı da kullanmayanı da sınırlar.

Biraz inceledim ve bu raporu çıkarttım.

bunları denıyecegım baskan saol

Nothingkat42

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bunları sonuçta herkes biliyor. Sen eklenebilecek şeyleri paylaşsaydın keşke.