Timings Report Yardım

serif0

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
AerennY#4976 yarın 5-6 gibi discorddan yardımcı olayım hocam.
Ekledim, yardım edebilirseniz çok minnetar olacağım.
[automerge]1526944760[/automerge]
React ile ilgili resmi yardım sayfaları: Articles - Volmit

Timings ile ilgili birkaç göze çarpan şey var. Onlar ile @KilllerDragons ilgilenebilir yoksa yoksa bugün içerisinde ben yanıt veremem.

MobStacker pluginini kullanırsan (yukarda linkini verdiğim) entity konusunda sıkıntı çekmeyeceksin zaten. Diğer lag yapan şeyler entity ile view distance ile alakalı değil
Spigotu optimize ettim, mobstacker kurdum ve görüş mesafesini 4'e düşürdüm.
Fakat yarın yine görüşelim, her şey için teşekkürler.

Fakat React ayarlarını anlamadığım için yapamadım :şapka:

Son düzenleme:

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
React eklentisi oldukça işlevsel fakat senin yaptığın konfigürasyon önemli. Eklentinin yardım sayfalarını inceleyip iyi bir ayarlama yaparsan büyük ölçüde etkisini göreceksin.

View distance 5-6'dan aşağıya çok zor durumlarda çekilmelidir. Eğer skyblock sunucusuysa düşürülebilir fakat survival, faction gibi bir oyunda bu kadar düşürmemelisin.

Performans düşüklüğü donanma yetersizliğinden de olabilir eklentilerinin optimizasyonu düşük de olabilir. CPU/RAM kullanımında sıkıntı yaşıyor musun dikkat et eğer donanım yetersizse daha yüksek bir sunucu kiralaman lazım.

Eklentiler için sürekli olarak tekrarlanan şeylerin yenilenme sürelerini arttır, efekt içeren eklentileri bir müddet kullanma. Tab, scoreboard animasyonu varsa onları kaldır yenilenme hızını 5 saniyeye çıkart.

StackMob bu eklenti ile mobların yaptığı lagı engelleyebilirsin.

Bütün bunların dışında [GUIDE] Optimizing Spigot - Remove lag, Fix tps & Improve performance! burada yazanları uygulayabilirsin.

Bütün bu dediklerimi uygularsan ciddi bir performans farkı elde edeceksin.

Bunların hiç biri ana lag sorununu çözmeyecek, sadece bazı optimizeler karşılığında kullanıcı deneyimini düşürecektir.

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer lag sorunu veri merkezinin şaşkınlığından dolayı yaşanıyorsa ne yaparsan yap o lag sorunu geçmez.
Bu durumda Almanya lokasyon bir çözüm olabilir.

Aerenn

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Gerekli incelemeleri yaptık. Donanım veya lokasyon ile alakalı bir problem yok. Hopper'lar ile ilgili bir problem var. Bunun için de PaperSpigot'a bir patch yükleyip sorunu yarın halletmeyi planlıyoruz.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
İlgisi bile yok. İnsanları yanlış bilgilendirmeyi n.

O attığın linke girip baktın mı hiç sen, optimizing spigot diyor ya hani? Gidip hopperları yavaşlatırsın, diğer şeyleri yavaşlatırsın ve buna optimize ettik dersin. Bunların hepsi oyuncu deneyiminden kısıp performans artışları sağlayacaktır fakat bu performans artışları asıl lag sorununu çözmeyecektir.

Aerenn

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
O attığın linke girip baktın mı hiç sen, optimizing spigot diyor ya hani? Gidip hopperları yavaşlatırsın, diğer şeyleri yavaşlatırsın ve buna optimize ettik dersin. Bunların hepsi oyuncu deneyiminden kısıp performans artışları sağlayacaktır fakat bu performans artışları asıl lag sorununu çözmeyecektir.
Benim güzel kardeşim her şeyin bir ölçüsü vardır. O ayarları sen daha spigot ne demek bilmezken defalarca inceledim kurcaladım ben. Her şeyin de bir seviyesi vardır, bizim yaptığımız ayarlar da oyuncuları sıkmayacak; en performans verici seviye. Yani gereksiz yorum yapmaya lüzum yok.

Ayrıca problemi bu şekilde değil bugün ilerleyen saatlerde PaperSpigot'a yükleyeceğim bir patch ile zaten halledeceğiz. Kısacası sen "asıl lag problemi" diye hiçbir şey bilmeden burada bana laf yaparken ben dün saatlerimi arkadaşa yardım etmek için geçirdim ve sıkıntının ne olduğunu tam olarak analiz ettik ve nokta atışıyla da çözeceğiz. Burada emek gösteren ve yardımcı olan kişi olarak bana çamur atman hiç hoş değil.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Benim güzel kardeşim her şeyin bir ölçüsü vardır. O ayarları sen daha spigot ne demek bilmezken defalarca inceledim kurcaladım ben. Her şeyin de bir seviyesi vardır, bizim yaptığımız ayarlar da oyuncuları sıkmayacak; en performans verici seviye. Yani gereksiz yorum yapmaya lüzum yok.

Ayrıca problemi bu şekilde değil bugün ilerleyen saatlerde PaperSpigot'a yükleyeceğim bir patch ile zaten halledeceğiz. Kısacası sen "asıl lag problemi" diye hiçbir şey bilmeden burada bana laf yaparken ben dün saatlerimi arkadaşa yardım etmek için geçirdim ve sıkıntının ne olduğunu tam olarak analiz ettik ve nokta atışıyla da çözeceğiz. Burada emek gösteren ve yardımcı olan kişi olarak bana çamur atman hiç hoş değil.

Ben spigot ne demek bilmezken mi, vaay helal. StackMob diye önerdiğin eklenti buglarla dolu, Hiç düşündün mü madem bu ayarlar o kadar optimize ediyor da Spigot veya Paper'ın yapımcıları bunları neden default configte vermiyor? Sorunun huni kaynaklı olduğunu bulmuşsunuz o zaman gereksiz ayarlarada gerek yok. Ölçülü olsa bile ufak tefek performans artışları karşılığında kullanıcı deneyiminden düşecektir. TacoSpigot'u sen yazmıştın demi huni patch falan nice başarılar. Gereksiz yorum atıyorsam Rapor tuşu var isyankar biçimde gereksiz yorum atmamı eleştirmene lüzum yok. Asıl lag problemi bana göre belirsizdir timings raporuna bakan gelen geçen herkes zaten kafasından hunilerde sorun var minions eklentisinde sorun var diye sallamayı biliyor ben de farkındaysan ilk mesajımda ilk çözüm olarak lokasyon değiştir demedim ama ek olarak belirttim ki tr de ki veri merkezinin ve makinelerin yetersiz olmasından kaynaklı olabilir diye.

Aerenn

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ben spigot ne demek bilmezken mi, vaay helal. StackMob diye önerdiğin eklenti buglarla dolu, Hiç düşündün mü madem bu ayarlar o kadar optimize ediyor da Spigot veya Paper'ın yapımcıları bunları neden default configte vermiyor? Sorunun huni kaynaklı olduğunu bulmuşsunuz o zaman gereksiz ayarlarada gerek yok. Ölçülü olsa bile ufak tefek performans artışları karşılığında kullanıcı deneyiminden düşecektir. TacoSpigot'u sen yazmıştın demi huni patch falan nice başarılar. Gereksiz yorum atıyorsam Rapor tuşu var isyankar biçimde gereksiz yorum atmamı eleştirmene lüzum yok. Asıl lag problemi bana göre belirsizdir timings raporuna bakan gelen geçen herkes zaten kafasından hunilerde sorun var minions eklentisinde sorun var diye sallamayı biliyor ben de farkındaysan ilk mesajımda ilk çözüm olarak lokasyon değiştir demedim ama ek olarak belirttim ki tr de ki veri merkezinin ve makinelerin yetersiz olmasından kaynaklı olabilir diye.
Her şey default config'de verilseydi Paper'in kendisi olmazdı, pluginler olmazdı; saçmalayan sensin. Mobstack ve diğer şeyleri önerdiğim zaman problemin ne olduğunu bilmiyordum genel bir çözüm söyledim. Asıl lag problemi de belirsiz değil. Sadece sen bilmiyorsun. Ve bilmeden burada hala kendini haklı göstermeye çalışıyorsun. Amaç insanlara yardım etmek iken neden böyle saçma sapan söyleyerek de gece gece beni sinirlendiriyorsun.

KadirSpecial

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bash:
:x
@echo off
title [ Server]
java -Xms2G -Xmx2G -Dfile.encoding=UTF-8 -XX:+UseG1GC -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:MaxGCPauseMillis=100 -XX:+DisableExplicitGC -XX:TargetSurvivorRatio=90 -XX:G1NewSizePercent=50 -XX:G1MaxNewSizePercent=80 -XX:InitiatingHeapOccupancyPercent=10 -XX:G1MixedGCLiveThresholdPercent=50 -XX:+AggressiveOpts -XX:+AlwaysPreTouch -Dusing.aikars.flags=mcflags.emc.gs -jar spigot.jar
cls
timeout /t 60
goto x

Xms ve Xmx'leri aynı olarak ayarla, ve kullan, ayrıca java'yı 8'e güncellemen gerek bu başlama kodlarını kullanmak için, bu kodlar ve react beraber çalışınca işine yarayacaktır.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Her şey default config'de verilseydi Paper'in kendisi olmazdı, pluginler olmazdı; saçmalayan sensin. Mobstack ve diğer şeyleri önerdiğim zaman problemin ne olduğunu bilmiyordum genel bir çözüm söyledim. Asıl lag problemi de belirsiz değil. Sadece sen bilmiyorsun. Ve bilmeden burada hala kendini haklı göstermeye çalışıyorsun. Amaç insanlara yardım etmek iken neden böyle saçma sapan söyleyerek de gece gece beni sinirlendiriyorsun.

Kendimi haklı göstermeye çalıştığım falan yok. Asıl lag probleminin hunilerden kaynaklı olduğuna nasıl emin olabildin peki? Hopperları tamamen kapattıktan sonra lag geçtimi? Eğer geçtiyse tamam, sorun yok. Fakat ben bunların hepsini tecrübe ettim kendi sunucumda da bilinmeyen bir lag sebebi vardı ve veri merkezi & makine kaynaklıydı. Bende o zamanlar hunilerin sorunlu olduğunu düşünüyordum çünkü timings'de Tile Entity Tick gözüküyordu en fazla lag yapan, buda huniler, pistonlar, redstone gibi şeyler. Tabii arkadaşın sunucusunda farklı nedenler olabilir, zaten bende direk en başta lokasyon değiştir mi dedim? Bende senin gibi view-distance düşürmesi gibi öneriler verdim, ama gidip küçük config ayarlarıyla uğraşmasını söylemedim. Emin ol bu sadece psikolojik olarak performans artışı sağlayacak, gözle görülür bir performans artışı olacağını bile sanmam..

serif0

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bash:
@echo off
title [ Server]
java -Xms2G -Xmx2G -Dfile.encoding=UTF-8 -XX:+UseG1GC -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:MaxGCPauseMillis=100 -XX:+DisableExplicitGC -XX:TargetSurvivorRatio=90 -XX:G1NewSizePercent=50 -XX:G1MaxNewSizePercent=80 -XX:InitiatingHeapOccupancyPercent=10 -XX:G1MixedGCLiveThresholdPercent=50 -XX:+AggressiveOpts -XX:+AlwaysPreTouch -Dusing.aikars.flags=mcflags.emc.gs -jar spigot.jar
cls
timeout /t 60
goto x

Xms ve Xmx'leri aynı olarak ayarla, ve kullan, ayrıca java'yı 8'e güncellemen gerek bu başlama kodlarını kullanmak için, bu kodlar ve react beraber çalışınca işine yarayacaktır.
React'ı kaldırdım fakat ayarlamasını öğrenebilirsem geri yükleyeçeğim, ek olarak kodları aldım ve sunucuyu başlattım sonucu buraya yazıcam teşekkürler.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
React'ı kaldırdım fakat ayarlamasını öğrenebilirsem geri yükleyeçeğim, ek olarak kodları aldım ve sunucuyu başlattım sonucu buraya yazıcam teşekkürler.

O kadar uzun bir timeout'a gerek yok. Sunucu açıldığında sunucuyu direkt olarak 2GB ram ile başlatmak da pek mantıklı bir hareket değil. -Xms1M -Xmx2G yazar isen sunucu sadece ihtiyacı olduğunda ram kullanacaktır. 2GB ram ile başlatmanın bir diğer sıkıntısı ise şu, ram yetersiz olduğunda java direk garbage collector'u çalıştırıyor buda sunucuyu dondurabiliyor, tabii bunu kodda limitlemiş fakat yinede ram tamamen dolduğunda sürekli garbage collecting yapacaktır. Eğer 1MB ile başlatırsan sadece ihtiyacı olduğunda ram kullanacak ve ram yetmediğinde garbage collectoru kullanmak yerine 2GB'a kadar ihtiyacı dahilinde rami ön belleğe alacaktır. Şuanda kendi sunucumda kullandığım batch script'i;

Bash:
@echo off
title LifeMC 2018 Yonetim Kontrol Paneli
echo LifeMC MineCraft Server Aciliyor...
java -d64 -server -Xms1m -Xmx8g -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+UseG1GC -XX:G1NewSizePercent=20 -XX:G1ReservePercent=20 -XX:MaxGCPauseMillis=50 -XX:G1HeapRegionSize=16M -Dfile.encoding=UTF-8 -Duser.language=EN -Duser.country=US -jar PaperSpigot.jar -nojline -o false --log-strip-color --log-append=false nogui
echo Kayitlar Basarili! Pencereyi Kapatabilirsiniz.
echo Copyright 2015-2018 LifeMC MineCraft Server
echo Gunluk temizlik baslatiliyor..
echo Dosyalar siliniyor...
del C:\Users\mustafa\Desktop\Sunucu\logs\*.* /q
del C:\Users\mustafa\Desktop\Sunucu\plugins\NoCheatPlus\*.log /q
del C:\Users\mustafa\Desktop\Sunucu\plugins\NoCheatPlus\*.lck /q
del C:\Users\mustafa\Desktop\Sunucu\plugins\NoCheatPlus\*.log.* /q
del C:\Users\mustafa\Desktop\Sunucu\plugins\AntiAura\logs\*.* /q
del C:\Users\mustafa\Desktop\Sunucu\plugins\AuthMe\authme.log /q
echo Dosya silme basarili, sunucu yeniden baslatiliyor..
timeout 3 > nul
goto x

Ayrıca sunucuma her gün 02:00 ve 05:00 da oto reset atıyorum. Bu oto reset sırasında eklenti yardımı ile önce gereksiz şeyleri, günlük değişkenleri vb. silip, mobları, itemleri ve chunkları silip save-all alıp daha sonrasında stop çekiyorum. Stoptan sonrasını bat dosyası yapıyor. Dosyaları temizleyip sunucuyu yeniden açıyor. Sunucunun 7/24 açık olması büyük bir yük demek. Arada resetlemek lazım. Ayda bir makineyide restartlıyorum. AuthMe'de, Essentials'da, ASkyBlock ve diğer eklentiler de de girmeyen inaktif oyuncuları purgelemek önemli.

Eğer React configini nasıl yapılandıracağını bilmiyor isen volmitin sayfalarında gerekli bilgiler var, fakat hala eğer yardıma ihtiyacın var ise cyberpwn'ye (react'ın yapımcısına) Discord'dan ulaşabilirsin. Benim sunucumda da lag varken bana çok yardımı olmuştu. İlk önce hunilerle alakalı konuşmuştuk, daha sonrasında shared hosting mi kullanıyorsun tarzı bir soru sormuştu. Baya konuştuk. En son artık çekilmez hala geldi ve lokasyon değiştirdim, yeni veri merkezi, yeni makine. Çok etkisi oldu. TPS 19.98'den düşmedi almanyaya geçtiğimden beri. Sadece pingler biraz yüksek fakat hiçbir etkisi yok bana göre, ben 70 ping alsamda interneti kötü olan oyuncularım var, pingleri 100-150 arasında fakat hiçbir şikayetleri yok. Oyun eskisinden çok daha iyi akıyor. Dediğim gibi eğer cyberpwn'ye ulaşabilirsen yardımcı olur. Tabii biraz ingilizce bilmen gerek.
[automerge]1527216611[/automerge]
Son bir konuya daha deyineyim benim 10GB ramim var fakat 8'ini sunucuya veriyorum. 2GB discord botuma, MySQL sunucuma ve sisteme kalıyor. Eğer sisteme RAM bırakmaz isen sunucu out of memory hatası verdiği an kapanır / çöker ve java çökme detaylarını ve diğer bir kaç veriyi kaydedemez, çünkü sistem RAM yetmediğinden RAM yiyen uygulamaları otomatik kapatacaktır. Bu kapanma javanın bilgisi dışında olacağı için veri kaybı olabilir.

Son düzenleme: