Elder Scrolls 6

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0

Elder-Scrolls-VI.jpg

Elder Scrolls 6

Merhaba! Konu altında Elder Scrolls 6 nasıl olur, nerede geçer gibi şeylerden bahsedeceğim.

Skyrim geldi fakat bir türlü geçemedi. Hala oyunu oynayanlar, modlayanlar, hala bitiremeyenler mi dersin, ne dersen de ama oyun güzel be. Zaten sadece yan görevleri ile bir başyapıt. Ufak tefek saçmalıkları var tabi, atla dağa tırmanmak, havada iken yön değiştirmek, 1 yüz ifadesi ile 1000 saat geçiren karakterler, vuruş hissiyatının olmaması bunlardan sadece birkaç tanesi. Oyun zaten Morrowind'de kullanılan oyun motoru ile geliştirildiği için bunlar gayet normal, adamlar bir başyapıt yapıyor fakat oyunda kullandıkları motor 2 önceki oyundan kalma bir motor. Tabii oyunu modlayan arkadaşlar vuruş hissiyatı gibi konulardan habersiz çünkü Skyrim'e çıkmış onlarca belkide yüzlerce combat ve fix modu var. Fakat artık Skyrim'i bırakıp Elder Scrolls 6'ya odaklanmak lazım. E3 konferansında Bethesda Elder Scrolls 6 için 36 saniyelik bir video gösterdi ve Scrolls 6'yı bekleyen arkadaşlar yıkıldı resmen. Gerçi 36 saniyelik bir videoydu çok bir şeyi yoktu ama ben dahil çok kişi heyecanlandı. Şimdi gelin birlikte Scrolls 6 için birazcık konuşalım.

Öncelikle Scrolls 6 Nirn gezegeni içinde nerede geçebilir bunun hakkında birazcık teori üretelim.

Bence Scrolls 6 Tamriel kıtası içinde bulunan High Rock'da geçecek. Bethesda'nın konferansta gösterdiği 37 saniyelik videodan yola çıkarak bunu söylüyorum tabi. High Rock, Skyrim'in hemen batısında yer alan bir yer.

Pgtte_v3_map_high-rock.jpg

Tabii şöyle bir şey var, eğer oyun High Rock'da geçerse -ki sanırsam orada geçecek- harita küçük olur ve oynanış Skyrim'e oranla çok daha kısalır. Tabii bu şirket Bethesda, yapar yine bir şeyler, sığdırır o küçük yere 1000 tane yan görev. Henüz tam bir bilgi yok fakat 1-2 yıla bir oynanış videosu gelirse tam olarak nerede geçeceği hakkında daha fazla teori üretebiliriz. Bu arada, yukarıdaki resimden fark etmişsinizdir, High Rock Daggerfall'ı da içinde barındıran bir yer. Aslında bu bağlamda haritası küçük de olmayabilir, çünkü Elder Scrolls 2: Daggerfall'ın haritası neredeyse Birleşik Krallık kadar büyük. Tabii o sıralar Bethesda Daggerfall'ın haritasını birazcık değişik yapmış belli, çünkü yukarıdaki haritada yer alan Daggerfall'a hiç benzemiyor. Göreceğiz...

Şimdi birazcık da ne zaman çıkar bundan bahsedelim.

Elder Scrolls 6'nın en az 4-5 yılı var çünkü oyun Fallout 76 ve Starfield'den sonra çıkacak. Bence gerçekten uzun bir tarih, Skyrim'den 2 yıl sonra geliştirmeye başladılar desek yine çok uzun süre oluyor, fakat iyi yandan bakalım belki bu sayede oyunda çok güzel içerikler görürüz. En azından Ubisoft gibi her 1 sene yeni bir oyun çıkartmıyorlar. :)

Gelelim şimdi de oyun nasıl olur gibi şeylere.

Skyrim'in bu kadar güzel olduğunu göze alarak bakarsak Elder Scrolls 6 gerçekten muazzam bir oyun olacak. Bethesda, Skyrim'de yaptığı birkaç ufak hatayı kesinlikle Scrolls 6'da tekrarlamayacaktır umarım. (Vuruş hissiyatı falan.) Oyunda nasıl bir senaryo yapacaklar daha belirsiz fakat yine Skyrim'in güzel hikayesinden yola çıkarak bakarsak, Scrolls 6 Skyrim'den sonraki güzel zamanlarda geçip bize güzel şeyler tattıracak. Oyunda Skyrim'den çok daha fazla içerik olacağı kesin, oyun 2022-2023 yılları arasında çıkacak, boyutu en az 70-80 GB olur tahminimce. Grafiklerine değinmiyorum bile, tek kelimeyle muazzam grafikleri olacak.

Video'da tek gördüğümüz yıkık, terk edilmiş bir kaleydi. Yani umuyorum Skyrim'deki gibi bir kaos ortamı oluşmaz Scrolls 6'da. Tabi sadece bir yıkık kaleye bakarak bunu söylemek zor. Bir oynanış videosu görürsek daha fazla şey söyleyebiliriz.

Yani evet, Elder Scrolls 6 için şimdilik sadece bunları söyleyebiliriz, sizinde tahminleriniz var ise yorumlarda belirtmeyi lütfen unutmayın.

Elder Scrolls 6 Teaser

Başka bir konuda görüşmek dileğiyle, hoşça kalın!

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Güzel, zannedersem az oyun oynasam da şu an'a kadar oynadığım oyunlar listesinde yerini ilk 3'e yazan oyunun yenisi çıkıyor. Yer kapalım şuaradan oradan buradan.

UjanseiRUSS

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Heyecan yaptım şu an kendimi dondurup bu oyunun çıktığı tarihte geri çözülmek istiyorum.

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
En çok sevdiğim ve merakla beklediğim RPG oyun diyebilirim. TESV oynamaktan sıkıldık artık grafikleri falan tatmin etmez hale geldi hikayesi her ne kadar güzel olsa da.Umarım grafikleri beklediğimiz gibi güzel olur.

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
En çok sevdiğim ve merakla beklediğim RPG oyun diyebilirim. TESV oynamaktan sıkıldık artık grafikleri falan tatmin etmez hale geldi hikayesi her ne kadar güzel olsa da.Umarım grafikleri beklediğimiz gibi güzel olur.
Bethesda Elder Scrolls 6 için "next generation" çalışıyoruz dedi, yani muhtemelen muhteşem grafikleri olacak konuda da bahsettiğim gibi. Zaten oyun 2022-2023 yıllarında çıkışını yapacak, -belki daha erken- bir zahmet olsun iyi grafikleri.

gunwiggle

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aman hocam olay Mount and Blade Bannerlord’a dönüşmesin de.

Moderatör tarafından düzenlendi:

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Haberi duyar duymaz bir oturdum 66 saat oynamışım Skyrim'i. Böyle bir özlem var işte...
35 km2'lik Skyrim haritasından en az 3 kat büyük bir harita beklentim var ki Witcher 3'te bu rakam 136km2. Elder Scrolls VI'yı daha erken çıkarmalarını umuyordum Ubisoft'un o yönü örnek alınabilir. Skyrim eski motorla yapıldığı için kısıtlı düşünmemize neden oluyor. High Rock ek bir kuzey bölgesi olarak konulabilir. Evet, oyunun artık Güney eyaletlerinde geçmesini istiyoruz :D Ana harita Elsweyr gibi yerlerde geçsin yeter. O da olmaz, Kuzeyli görmeden oyun yapmayız diyorlar ise,
VII...

Elbette yine Bosmer Assassin olarak ilerledim, bağımlılık :ıslık:
Dinleyin, özleyin...

Son düzenleme:

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Haberi duyar duymaz bir oturdum 66 saat oynamışım Skyrim'i. Böyle bir özlem var işte...
35 km2'lik Skyrim haritasından en az 3 kat büyük bir harita beklentim var ki Witcher 3'te bu rakam 136km2. Elder Scrolls VI'yı daha erken çıkarmalarını umuyordum Ubisoft'un o yönü örnek alınabilir. Skyrim eski motorla yapıldığı için kısıtlı düşünmemize neden oluyor. High Rock ek bir kuzey bölgesi olarak konulabilir. Evet, oyunun artık Güney eyaletlerinde geçmesini istiyoruz :D Ana harita Elsweyr gibi yerlerde geçsin yeter. O da olmaz, Kuzeyli görmeden oyun yapmayız diyorlar ise,
VII...
Gideceksin adamın arkasından sinsi sinsi takacaksın hançeri adama. Skyrim'i sevme nedenimdir bu ya. Artık Khajitler'in evi olan Elsewyr'ı senin gibi ben de istiyorum. :aşık:

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
VII...

Dinleyin, özleyin...
Elsewyr'de geçmesini bende istiyorum fakat harita High Rock ile Hammerfall'ın birleşimi olacak muhtemelen. Fragmanda gösterilen kale Azra's Crossing yanda görülen krater ise Azra'nın yanlışlıkla açtığı bir krater, bunları Shadowkey adlı oyunda görmüştük. (bkz. Azra) Tabi Bethesda burada bir farklılığa gitmeyi de düşünebilir.

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
High Rock dediğimiz bölge değil bence orası. Hammerfall bölgenin ova yapısına bakılırsa orası Hammerfall'ın şehirlerinden birisi.

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
High Rock dediğimiz bölge değil bence orası. Hammerfall bölgenin ova yapısına bakılırsa orası Hammerfall'ın şehirlerinden birisi.
High Rock ile Hammerfall bölgeleri birbirlerine oldukça benzer bölgeler, üstteki mesajı okuduysan oradaki kale ve kraterin Azra'ya ait olduğunu görebilirsin. Zaten High Rock ile Hammerfall'ın birleşimi de olacak dedim, ikisi birleşirse ne güzel olur :asık:

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
High Rock ile Hammerfall bölgeleri birbirlerine oldukça benzer bölgeler, üstteki mesajı okuduysan oradaki kale ve kraterin Azra'ya ait olduğunu görebilirsin. Zaten High Rock ile Hammerfall'ın birleşimi de olacak dedim, ikisi birleşirse ne güzel olur :asık:
Yorumları okumamıştım direk konuyu okudum. :D Benim en büyük beklentim combat'i daha zevkli ve iyi yapabilecekleri yönde.

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bakalım bu oyunda da Skyrim'in o muhteşem oyun hataları bizi karşılayacak mı? Sırf görevde bir yere düşüp çıkamadığı için bir daha oynamayan arkadaşım var. Gidip "tcl" yazmasını önerdiğim halde yazmayıp bırakmıştı. O muhteşem hatalar Elder Scrolls 6'da da olursa oyuna yazık olacak.