Güncelleme Minecraft 1.13 Sürümü: Su Altı Güncellemesi!

swaliebravemc

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ekli dosyayı görüntüle 88621
Ekli dosyayı görüntüle 88645

Minecraft 1.13 Java Sürümü & Minecraft 1.13 Yenilikleri

Yaz ortasında serin bir Minecraft güncellemesi ile birlikte sizleri selamlıyoruz!

Bu sıcak yaz ayında serinlemeye mi ihtiyacınız var? Bize sorarsanız bu yeni gelen güncelleme sizleri serinletecek gibi görünüyor! Sebebi ise Minecraft'ın birçok teorik ve pratik değişiklik yaşaması ve yeni özelliklere kavuşarak oyunda yeni bir dönemin kapılarının aralanmasıdır. Daha önce uzun uzun beklememize rağmen gelmeyen ve kayda değer bir süredir takip ettiğimiz namı değer Su Altı (The Update Aquatic) güncellemesi sonunda geldi. Adından da anlaşılacağı gibi, bu bir okyanus güncellemesi oldu; şu an cidden serinlemiş hissetmek için kendinizi Minecraft'ın serin sularına atmak istiyor olabilirsiniz.

Artık Minecraft'ın denizi için "boş bir alan" demeyeceğiz. Henüz yayınlanmış olan okyanus güncellemesi denizi bayağı doldurmuş ve o sıkıcı su altını tamamen geride bırakmıştır. Artık denizden kaçmak yerine tam tersi denizden ayrılmak istemeyeceğiz gibi görülüyor. Hatta bazı eski oyuncular ve güncellemeden bihaber kullanıcılar "Bu bir şaka mı?" diye sorabilirler. Hayır! Şaka değil, hepsi gerçek. Böyle güzel ve büyük bir güncelleme insanı heyecanlandırabiliyor. :)

Pekala, "Eğer hazırsanız konuya giriş yapalım." diyecektik ama bundan önce Su Altı güncellemesinin resmi fragmanını izlemenizi öneriyoruz:

Minecraft 1.13 için fragman:

Bu güncellemede çok fazla yenilik eklendi, bunların hepsini aşağıda sıraladık ama en önemlilerini burada da yazmak istedik. Denizde, diğer canlılara karşı savaşıp, onları yenebileceğimiz mızrak silahı, su altında çok fazla raslayacağımız olan gemi enkazları, renkli renkli mercan blokları ve bitkileri, denizin her yerinde karşılaşabileceğimiz su yosunu ve deniz otları, yeni su fiziği ve davranışı, yumurtalarını sahillere bırakan kaplumbağalar, renkli palyaço balığı ve diğer balık türleri, soğuk ve dondurucu olan buz dağları, hazine sandıkları ve "gece gökyüzü" canavarı.

Peki ya yunuslar? Evet, yunuslar da geldi! Bu yeni gelen hayvan türü denize bir renk kattı diyebiliriz; yunuslar sık sık sudan atlayıp geri dönecekler ve aynı zamanda bizlere hazinelerin yolunu gösterecekler, sakın onları kaybetmeyin!

Biz de bu güncellemeye özel olarak yunus emojisi ekledik. :yunus: yazarak :yunus: emojisini kullanabilirsiniz.

Minecraft 1.13: Su Altı Güncellemesi için kayda değer değişiklikler:

GENEL
  • Bütün ölümsüz yaratıklar artık batıyor
  • Su görünürlüğü değiştirildi
  • Dünya oluşturucusu onarıldı
  • Komut ayrıştırıcısı onarıldı
  • Yeni bir dünya türü eklendi: "Büfe"
  • Bir sürü yeni ses eklendi
  • Üç yeni müzik parçası eklendi
  • Su altı ambiyans sesleri eklendi
  • Yüzme animasyonu eklendi
  • Veri paketleri eklendi
  • Yeni gelişimler eklendi
  • Bazı bloklar artık tıkanabiliyor
  • "Optimize World" (Dünyayı Optimize Et) butonu eklendi
BLOKLAR
  • Mavi buz eklendi
  • Mercan blokları eklendi
  • Mercan fanları eklendi
  • Mercan eklendi
  • Kanal eklendi
  • Kurutulmuş su yosunu bloğu eklendi
  • Su Yosunu ve Deniz Otu eklendi
  • Normal balkabakları artık yüze sahip değiller
  • Oyulmuş balkabağı eklendi
  • Deniz turşusu eklendi
  • Kabarcık sütunları eklendi
  • Ahşap bloğu eklendi
  • Soyulmuş odun eklendi
  • Prizmarin merdivenleri ve basamakları eklendi
  • Baskı plakaları için 6 tip ahşaptan oluşan varyantlar eklendi
  • Kaplumbağa yumurtaları eklendi
CANLILAR
  • Tropikal balık eklendi
  • Kaplumbağalar eklendi
  • Yunuslar eklendi
  • Boğulmuşlar eklendi
  • Hayaletler eklendi
  • Canlı olarak Morina, Somon ve Kirpi Balığı eklendi.
  • Diğer modellerle daha tutarlı olmak için at modeli değiştirildi
  • Herobrine kaldırıldı
EŞYALAR
  • Üç dişli mızrak eklendi
  • Üç dişli mızrak büyüleri eklendi
  • Kova ile balık yakalama yeteneği eklendi
  • Harita işaretçileri eklendi
  • Denizin kalbi eklendi
  • Nautilus kabuğu eklendi
  • Hayalet membranı eklendi
  • Plaklar eklendi
  • Kaplumbağa Ustası'nın iksiri eklendi
  • Yavaş düşme iksiri eklendi
  • Kurutulmuş su yosunu eklendi
  • Tüm yeni canlılar için çağırma yumurtaları eklendi
BİYOMLAR
  • Birden fazla okyanus biyomları eklendi
  • Mercan resifleri eklendi
  • Su altı mağaraları eklendi
  • Su altı ravinleri eklendi
YAPILAR
  • Gemi enzakları eklendi
  • Su altı harabeleri eklendi
  • Buzdağları eklendi

Minecraft 1.13 sunucusu indir:
Aşağıdaki spoilerdan 1.13 sürümünün sunucusu yazılımını indirebilirsiniz.

launcher.mojang.com/mc/game/1.13/server/d0caafb8438ebd206f99930cfaecfa6c9a13dca0/server.jar

Minecraft 1.13 sürümünü direk olarak launcherdan indirebilirsiniz.
Sevgiler, Muhammet.

Not!
Konu içerisinde sürüm hakkında değerlendirme yapan ve :yunus: kelimesini yazıp yunus emojisi kullanan 3 kişiye çekilişle ★ Özel Üyelik verilecektir ve herkese:yunus:Yunus Takipçisi unvanı verilecek
tir.

Bu konuda sürüm hakkında değerlendirme yapmayan ve yanına :yunus: emojisini kullanmayan kişilere Yunus Takipçisi unvanı verilmeyecektir.
Yunus Takipçisi unvanı talebi 31.07.2018 tarihinden sonra zaman aşımına uğrayacaktır ve o tarihten sonra emojiyi kullanıp yanına sürüm hakkında değerlendirme yapan kişilere Yunus Takipçisi unvanı verilmeyecektir.

Bizimkiler ve bende dahil, daha 1.12 sürümüne geçmeye üşenenler, korkanlara büyük müjde! 1.13 geldi :)

Biz halen 1.8 versionunda geçinelim.

Daha yeni 1.7 den çıkmıştık ama :=

Gayet iyi bir güncelleme..

Son düzenleme:

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Minecraft'ın güncel sürümlerini seviyorum genel olarak. Bir tek bendingde güncel sürüm oldukça bükmeyi daha da zorlaştırıyorlar, bu beni üzüyor. :yunus:

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Mojang baya aştı kendini :) kim bilebilirdi ki piksel bi yapı oyununun buralara kadar geliceğini mojang ekibini ve bu sürümde çalışan bu konuyu hazırlayan herkezi tebrik ediyorum :yunus:

ElzemCraft

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Her yeni sürüm geldiğinde 4-5 saat tek oyunculu da hayatta kalma oynuyorum :D Yazılan şeylere bakılırsa bayağı sağlam bir güncelleme olmuş. Şu :yunus:ları merak ediyorum her yerde ismi geçiyor en yakın zamanda 1.13'ü indiriyorum :D

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Güncellemeyi bugün gördüm. Güzel bir güncelleme olmuş ancak şunu belirtmem gerekir ki fazla işlemci kullanıyor. Eski sistemler yeni sürüme geçemeyebilir. (%85 civarında bir cpu harcıyor. Fps ise 45-50 civarında*) Güncellemenin en dikkat çekici canlısı olan :yunus: 'ları belirtmeyi unutmuşum çünkü şansızım ki henüz bir :yunus: göremedim :(

Sistemim:
i3-4000M 2.4 ghz​
İntel(R) HD Graphics 4600​
4GB Ram​
DirectX 11​
Windows 8.1​

*Render Distance: 12 Chunk

Ek olarak şunu belirtmek isterim ki bir oyundaki su güncellemesinde denize dalga animasyonları gelmişti. Minecraft'ta da böyle bir şeyi umuyordum açıkçası :(

Son düzenleme:

AjStyles

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
:yunus: lar ve emojisi ÇOK TATLIĞĞĞ bu güncellemeyi denemek için sabırsızlanıyorum!

iSucukluPide

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Gerçekten müthiş bir güncelleme! Minecraft oyuncuları bunu uzun zamandır bekliyordu. Hadi bu sefer okyanusları :yunus:'larla keşfedelim!

Ayberk_PvP

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu Güncelleme Minecrafta Yepyeni Bir Tat Getirmiş Su Altı İle İlgili Şeyleri Sevenler İçin Güzel Bir Güncelleme :yunus:

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
:yunus: lar çok güzel minecraft deniz tamamen farklı bir dünya olarak doldurmuşlar sanırım uzun süren bir update gibi geldi bana 1.10 lar arasında acaba en çok beklediğim fps yükselmesi oldu mu eski pcden modlu oynamak istiyorumda 2 kişi ekran kartı iyi olmasada ramden kurtarıyorduk fps i 1.7.10 forge için :D

ToprakM

KEK
Emektar Üye
En iyi cevaplar
49
Ruh hali
Girip bakmak lazım :yunus: Daha hiç girmedim 1.13'e giriyorum şimdi umarım beklentilerimi karşılar :jelo:

Donov4n

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
:yunus: Kesinlikle herkes videodaki gibi arkadaşıyla girip hazine arayacaktır. Bundan sonra gök için update çok güzel olur, uçabilmemiz için basit uçak veya başka bir şey kuşlar. Veya uzay , ay gibi alanlar gelebilir bir portalla veya gökyüzünde bulabileceğimiz. Bu güncellemeler güzel ama multiplayer için en az 1 ay beklememiz gerekiyor. Neyse :yunus: lar çok tatlı şeyler. :D:p:D:p:D:p:p