Minecraft Köye Gitme

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
mcturk.png

Minecaft.png

Minecraft Köye Nasıl Gidilir? | Köye Gitme
Minecraft Köy.jpg

Herkese Merhabalar!
Ben Ufuk, bu sıcak yaz gününde sizi mutlu etmek amacıyla bir konumda daha buluşuyoruz. Bugün Minecraft köye gitme olayını masaya yatıracağız.

nar ayracı.png

Evet, Minecraft köye gitme nasıl olur biliyormusunuz?

Evet, Minecraft rastgale dünya da köy bulmak oldukça zordur. Uğraş gerektirir. Ve yerleri tam olarak kestirilemez.
Peki ya Seed haritalarında öyle mi?
Köyler için yazılan bir sürü seed var, bugün onlara göz atıp yorumlayacağız.
Neyse, uzatmadan seedlere kafa atalım!

nar ayracı.png

Köy Nedir?
Köy, bir mapın sonunda, başında, ortasında, her hangi bir yerine otomatik olarak rastgale spawn olan yapılardır.
Bu yapılar map ayarları kısmından ''Yapılar Açık'' kısmını ''Açık'' yaparsanız spawn olur.
Mojang'ın oyuncularına bir sürprizidir.
Yapılar AÇık.png

nar ayracı.png

Önerdiğim Seedler

Kullanmanızı önerdiğim iki üç tane seed var bunları kullanırsanız beni mutlu edersiniz.

#1 -683486969 : Adada bulunan bir köy ile içerisindeki lav havuzları, su kaynağı ve bolca hayvan kaynağı bulunduran bu seed oyunda ki gelişiminiz için harika olacak. Kale kurarak etraf da ki yerleri keşfedecekseniz başka seçim yok gibi.

#2 7022332759775054181 : Süper Seed ismiyle Minecraft da anılan bu seed bir harika ayol, Reddit üzerinde yapılan oylamada en iyi seed seçilen bu seed etrafında ki tapınak ve köyler ile çok zengin. Köylerin erişilebildiğini kolay. 2000 blokluk bir alan ve dokuz adet köy, bu gerçekten de size iyi gelecek!

#3 -912156475508463006 : İlk bakışta çok basit bir seed gibi görünse de az ilerlendiğinde güzel bir komşu köy sizi karşılayacak. Çevresi de çöl tapınağı ve köy açısından oldukça zengindir.

#4 1680538402529060016 : En az Super Seed kadar oyu yakalayabilmiş, çok fazla incelenmiş bir seed. 11 Köyün yanı sıra 9 çöl tapınağı ile gelişmenin ilk adreslerinden.

nar ayracı.png

Bir sonraki konumda görüşmek üzere!

240_F_132746916_suUD2z9tViIqK2PdqACP0azm6mDJ7i4q.jpg

gunwiggle

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Teşekkürler dostum yararlı konun.
Yarın ilk iş şunları deneyeyim.

Spayr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konu faydalı ancak resim yapsaydın gözüme daha hoş giderdi. Bunları survival oynadığımda veya zamanım olduğunda
deneyeceğim!

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konu faydalı ancak resim yapsaydın gözüme daha hoş giderdi. Bunları survival oynadığımda veya zamanım olduğunda
deneyeceğim!
Resim eklemememin sebebi şu bir seed de birçok köy var, az köy olsaydı video çekip konuya koyma hedefim vardı. Teşekkürler.

dark314

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
iyimiş iyi konu daha fazla bekleriz :)