Günlük Hayat Problemleri Yardım (Matematik)

AvNitro

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba benim Türkçe paragrafım iyidir.Hocalarım bana derdi'ki Türkçe paragraf çözmek matematikte gelişmeni sağlar. 8.sınıfın tamamında paragaraf sorusu çözdüm ama bir işe yaramadı.Formülleri anlıyorum.Sade soruları çözebiliyorum. Ama günlük hayata sorularını yapamıyom.Bir türlü çok karmaşık geliyor.

Mesela ayşenin tarlası kargo soruları yol benzin miktarı vb

Hangi kitapları önerirsiniz? Yada ne tavsiye edersiniz?

Not: Paragraf Türkçe için yaradı.Matematik için yaramadı.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mantık Muhakeme geliştirme kitapları var kitapçılarda. Git oradan al.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ondan aldım.Ama çözemiyom.Formülleri biliyom ama ne yapabileceğim hakkında fikrim olmuyor.
Youtube'dan videolar izle, soruyu anlamaya bak formül ezberlemek kafa karıştırır. Formülü nedeniye öğren. Neden sonuç ilişkisi kurarak.

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
Şenol Hoca kanalına göz atabilirsin. Bunun yanında Şifreli Matematik kanalını da öneririm.

AdrianDav

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Anladığım kadarıyla 8. sınıfı bitirip liseye geçtin. Artık LGS ve ÖSYM öğrencilerden okuduğunu anlama ve yorum yapma bekliyor. Salt bilgi pek bir işe yaramıyor artık.

Eğer tahmin ettiğim gibi 9. sınıf isen şuandan itibaren kendine sınır koyma. Düşünme odaklı kaynaklar yavaş yavaş piyasaya çıkıyor, onlardan kolaydan başlayarak al ve soru üzerinde çözene kadar uğraş. Kendine Üniversite Sınavına girecek bir öğrenci gibi 1 dakika sınırı falan koyma, sadece uğraş. Ama bu soruları yapmadan önce elbette o konuya tamamıyla hakim olmalısın.

Apotemi Problem kitabında kitabı yazan hocamız şöyle demiş; "Problemler konusu sınırsızca soru üretilebilecek bir başlık. Farklı hikayelerle karşınıza pek çok soru çıkabilir. Ama bu kitap dahil yüzlerce soru yazmış biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Hikaye ne kadar farklı ve çeşitli olursa olsun altında çok basit ve temel bir ilke vardır, soru onun üzerine bina edilmiştir." hocamızın bahsettiği gibi problem ne kadar günlük hayata uyarlanırsa uyarlansın, hepsi her öğrencinin yapabileceği bir temele dayanır. Başarılar dilerim.