Hem Film Hem de Oyun: LATE SHIFT

Oyunu beğendiniz mi, alacak mısınız?

• Beğendim, alacağım.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Beğendim, ama almayacağım.

Kullanılan: 3 50.0%
  • Beğenmedim, ama alacağım.

Kullanılan: 1 16.7%
  • Beğenmedim, almayacağım.

Kullanılan: 2 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    6

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

lateshift3.png

Hem Film Hem de Oyun: LATE SHIFT

Hepinize selamlar. Bugün sizler ile hoşuma giden FMV tarzında bir oyun olan Late Shift'in türküsünü mırıldanacağız. Hatırlarsanız geçmişte bu oyun türü popüler - popüler değil konumundaydı. Bu türde bir kaç yapım bulunuyor bunlardan bir tanesi geçen yıl çıkmış The Bunker'dı. Eğer oyunu oynamadıysanız bu konu sizler için spoiler içerebilir. Ona göre okuyup, okumayacağınıza karar verebilirsiniz.

Oyunumuzun konusu zengin insanların arabalarını bıraktığı bir otoparka geceleri çalışan Matt'ın, kameralarda tuhaf hareketlerde bulunan bir adamı görmesiyle başlamakta. Olayları öğrenmek, kontrol etmek için oraya gittiğimiz zaman adamın yaralı olduğunu görmekteyiz. Bize silah doğrultarak araba ile onu kaçırmamızı söyler. İster kaçın ister dediğini yapın. Fakat bundan kurtulamazsınız. Zira kaçıp, dışarı çıksanız bile bu adamın bulunduğu ekipten başka biri sizi yolunuzu kesiyor. Ve yinede bu soygunun içine düşüyorsunuz. Bu yaralı adamda hatırladığım kadarıyla 5 metreden beton zemine düşüyor. Kolundaki o yarayı görmek istemezsiniz. Kemiği kırılmış ve dışarı çıkmış. İşte böyle başlıyor bir kasenin hikayesi.

LateShift_JoeSowerbutts_HarukaAbe.jpg

Late Shift oynamak için fare dışında hiçbir şeye ihtiyaç yok. Siz film gibi izlerken altta çıkan seçeneklerden oyunun gidişatını belirliyorsunuz. Yani film bitiminde keşke böyle değil şöyle olsaydı olayını bu filmde uygulama şansınız var. Yaklaşık 2 saat civarında bir oynanış süresi var. Gayet başarılı bir senaryo ve oyunculuğu da katmayı unutmayalım. Grafiklerden bahsetmiyorum bile. ( Anladınız mı espriyi? )

Buna ek olarak oyuncularda çok başarılı bir iş çıkarmış. Bu konuda onları tebrik etmek gerek. Late Shift Steam'da 21 TL fiyatından satılıyor. Hemen almanız gerektiğini söylemeliyim çünkü buna değecektir.

Şimdilik benden bu kadar hoşça kalın!

Fikirlerinizi bekliyorum.

Umut Savas

Ne demek yanlış? Ben mi?
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Böyle oyunları çok seviyorum gerçekçilik katıyor. 21 TL olmasına rağmen çok güzel bir oyun. Oyun sektörünün yıllar sonra bu grafiklere ulaşacağını da düşünüyorum ki bu çok iyi olur :D. İyi Forumlar

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Böyle oyunları çok seviyorum gerçekçilik katıyor. 21 TL olmasına rağmen çok güzel bir oyun. Oyun sektörünün yıllar sonra bu grafiklere ulaşacağını da düşünüyorum ki bu çok iyi olur :D. İyi Forumlar
Evet benim de çok hoşuma gitti fakat grafikler buna gelene kadar yaşlanırız biz. :D

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
-İncelemenin 9.6 lık buanı hakkında-
Oyunlar sadece hikaye, ses ve grafikten ibaret değildir.
Hatta ben bunların hiçbirine bakmam.
Grafik benim için önemsizdir. Hikayede öyle.
Zaten sesler kapalı oynarım çoğu oyunu.

Değerlendirmeler daha farklı olabilir.
Sadece 3 özellik ile oyunları değerlendirmek pek stabil değildir.
Prey bile 7.6 almış sizden. Bu oyun 9.6.

Üstelik saygın hiçbir isim bu oyun hakkında pek olumlu eleştiriler yapmıyor. Ortalama skorları 58 civarında.
Prey ortalaması ise 81 civarında.

İnceleme kaliteli, ama puanlama hakkında biraz daha çalışsan daha iyi olur :)

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
-İncelemenin 9.6 lık buanı hakkında-
Oyunlar sadece hikaye, ses ve grafikten ibaret değildir.
Hatta ben bunların hiçbirine bakmam.
Grafik benim için önemsizdir. Hikayede öyle.
Zaten sesler kapalı oynarım çoğu oyunu.

Değerlendirmeler daha farklı olabilir.
Sadece 3 özellik ile oyunları değerlendirmek pek stabil değildir.
Prey bile 7.6 almış sizden. Bu oyun 9.6.

Üstelik saygın hiçbir isim bu oyun hakkında pek olumlu eleştiriler yapmıyor. Ortalama skorları 58 civarında.
Prey ortalaması ise 81 civarında.

İnceleme kaliteli, ama puanlama hakkında biraz daha çalışsan daha iyi olur :)
Zaten en son "THE LAST OF US" incelememe bakarsan daha ayrıntılı bir değerlendirme olduğunu sende göreceksin. Ek olarak bu benim puanım yani yok oymuş, yok buymuş pek ilgilendirmiyor beni.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sadece Görsel Şölen İçin Alınabilicek Oyunların Başını Çeker. Özellikle de Evinde Oturup Dizi İzleyen İzlerken de Ulan Ben Olsam Şöyle Yapardım Diyen Arkadaşları Cezbedebilicek Oyun Diyebilirim. Kısmet Olursa İnternetimde Düzgün Olursa İndirip Oynayacağım...

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Çok güzel ama ingilizçe

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
O zaman size kapı gibi alt yazı verelim?
Gerek yok. Kendi offical olarak dil desteği olmayan bir oyunu yama ile oynamak pek tat vermiyor. Çoğu oyunu yarım yamalak çevrilmiş sözde Türkçe yama olup oyunu Çince yapan yamalar ile oynadıktan sonra pek unoffical yama kullanmıyorum. Bu oyunun nasıl çevrildiği vs bilgim yok oyunu full gameplay olarak twitch de izlemiştim ilk çıktığı zaman pek etkileyici gelmedi senaryosu o kadar ama gameplay vs olarak bu tarz oyunlar ingilizce bilgisi olanlar için keyif verebiliyor. Bizim gibi filmleri dublaj dizileri altyazı izlemeyip orjinal dilinde izleyenler için konuşuyorum :p

ibocannnn

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
s.a arkadaşlar herkese kolay gelsin. Ben bu oyunu merak ederek aldım hoşuma da gitti güzel bir oyun. Fakat oyunu ilk aldığım gün her şey normaldi sonra kapattım yeniden açtım ama bu sefer oyuncuların sesleri gelmemeye ve sadece alt yazı çıkmaya başladı. sorun ne olabilir herşeyi denedim hatta oyunu sildim yeniden yükledim yine ses yok. Ses yok derken araç sesleri şu bu her *** var ama oyuncuların sesleri yok.