Minecraft Ram Vermek Gerekli midir (Cevap)

xMasterSemih

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncellikle Minecraft ekran kartı isteyen bir oyun.Ama java üzerine kurulu bir oyun olduğu için ramede ihtiyacı var.Raminiz az olup ekran kartınız iyi olursa oynayabilirsiniz.Raminizde varsa minecrafta ram vermenizi öneririm.

MİNECRAFTA RAM VERMEK NE İŞE YARAR

Öncelikle minecrafta ram vermek fpsnizi çok arttırmaz.Drop çok yiyorsunuz dropu engeller.

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Öncellikle Minecraft ekran kartı isteyen bir oyun.Ama java üzerine kurulu bir oyun olduğu için ramede ihtiyacı var.Raminiz az olup ekran kartınız iyi olursa oynayabilirsiniz.Raminizde varsa minecrafta ram vermenizi öneririm.

MİNECRAFTA RAM VERMEK NE İŞE YARAR
Öncelikle minecrafta ram vermek fpsnizi çok arttırmaz.Drop çok yiyorsunuz dropu engeller.
Pek doğru sayılmaz aslında. Ram verilmesi sayesinde optifine ile kurulan hd packlerde donmayı azaltıp fps arttırır. Aynı durum shaderlerdede vardır. O yüzden minecraftı evdeki ekmek kızartma makinesinde değilde pcde oynuyoruz

xMasterSemih

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Pek doğru sayılmaz aslında. Ram verilmesi sayesinde optifine ile kurulan hd packlerde donmayı azaltıp fps arttırır. Aynı durum shaderlerdede vardır. O yüzden minecraftı evdeki ekmek kızartma makinesinde değilde pcde oynuyoruz

Öncelikle minecraft ekran kartı istediğini belirtmişim.Ve ram vermek hakında araştırma yapmanı öneriyorum.Ram vermek oyundaki dropları azaltır.Bunu YouTubeden video ilede öğrene bilirsin

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
tamam o zaman sen 1 g ram ile shader oynamaya çalış ben gene 12 gb ile devam edeyim

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
ben 4 g ram ile PureHDcraft 512x açmaya çalışınca çöküyor
Ekran kartım gtx 1060

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Doku paketinin piksel detayı arttıkça Minecraft daha çok RAM kullanmak ister.
O yüzden özellikle 256 x 256 ve 512 x 512 doku paketlerini çalıştırmadan önce fazladan RAM verin ki oyununuz çökmesin :)

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Doku paketinin piksel detayı arttıkça Minecraft daha çok RAM kullanmak ister.
O yüzden özellikle 256 x 256 ve 512 x 512 doku paketlerini çalıştırmadan önce fazladan RAM verin ki oyununuz çökmesin :)
İşte aynı kafadan birisi.
Yalan söylemesen olmuyormu 4 gb rame Nvidia Gtx 1060 Olmaz
1537644073257.png

istersen modele bakarsın. ben istersem oyunun ayarlarından 1 gb veririm. İstersem 10 gb veririm. Niye bilip bilmeden konu açıp insanı kızdırıyorsunuz. Gidip youtubeden 2 video izleyince usta olunmuyor. 8 gb ram altı ram verilince hd textureler kastırır. AZ bi bakın artık.

xMasterSemih

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Ekli dosyayı görüntüle 99184
istersen modele bakarsın. ben istersem oyunun ayarlarından 1 gb veririm. İstersem 10 gb veririm. Niye bilip bilmeden konu açıp insanı kızdırıyorsunuz. Gidip youtubeden 2 video izleyince usta olunmuyor. 8 gb ram altı ram verilince hd textureler kastırır. AZ bi bakın artık.

Texture pack koymak ayrı bişi kendi packini kullanmak ayrı bir şey sen gelip 1024x1024 koyup ram lazım dersen olmaz

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Ekli dosyayı görüntüle 99184
8 GB çok fazla. 4 GB yeter de artar bile.

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
8 GB çok fazla. 4 GB yeter de artar bile.
512x de ben 4 gb verince kasmaya sebep oluyordu...
Sonuçta oyun ekran kartı oyunu java üzerine kurulu olduğu için ramde isteyebilir demişim ve ram vermek fps arttırmaz demedim az arttırır dedim daha çok dropları keser diyorum
60 fps zaten gerekli olabilecek max fps. 10 fps bile çok önemli bir farka sebep olabilecekken az diye bir şey yok. Bi bak sen mod paketlerine, öyle paketler var ki 4 gb minimum ram istiyor. Sen gidip 2 g ram verirsen o oyun çalışmaz. Bunlar eş şekilde çalışır.

xMasterSemih

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
512x de ben 4 gb verince kasmaya sebep oluyordu...

60 fps zaten gerekli olabilecek max fps. 10 fps bile çok önemli bir farka sebep olabilecekken az diye bir şey yok. Bi bak sen mod paketlerine, öyle paketler var ki 4 gb minimum ram istiyor. Sen gidip 2 g ram verirsen o oyun çalışmaz. Bunlar eş şekilde çalışır.

Ben modu felan içine katma diyorum normal minecrafttan bahsediyorum standart