PUBG Mobile PC İçin Sistem Gereksinimleri

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
dd.png

1536112231545.png

PUBG Mobile PC Sistem Gereksinimleri

Merhaba değerli forum üyeleri, bu konuda Pubg Mobile yani PlayerUnknown's Battlegrounds Mobile oyununu nasıl bilgisayarda oynayabileceğinizi ve sistem gereksinimlerini anlatacağım.

Bildiğiniz gibi Pubg dünyada 2017 yılından itibaren en çok oynanılan oyunlardan bir tanesi. Milyonlarca oyuncusu var, herkesin sistemi yetse bu oyuna akın ederlerdi sanırım.

Mobil sürümü çıktığında ise yine çok konuşuldu. Play store'de 50 milyon pubg oyuncusu var. Bunların çoğu da oyunun mobil sürümünü bilgisayar üzerinden oynuyorlar. Neden böyle bir şey yapıyorlar meselesine gelecek olursak, bilgisayarları normal pubg bilgisayar sürümünü kaldırmadığı için ve sistemleri yetmediği için mobil sürümü indirip oynuyorlar. Pubg Mobil bilgisayar sürümüne göre daha fazla nostalji içerdiği için bilgisayar sürümünü oynayan kişilerde Mobil Pubg'yi tercih edebiliyorlar. Bilgisayarda oynanan Pubg daha zor olduğu için mobil sürümünü tercih edenlerde var. Pubg almayı düşünüyorsanız ilk olarak mobil sürümünden oynayarak oyunu deneyimlemenizi öneririm. Eğer beğenirseniz bilgisayar sürümünü alabilir ve kendini geliştirerek oynayabilirsiniz. Pubg'nin mobil sürümü çıkması birçok kullanıcıyı sevindirmiş ve indirme sayısı da milyonlarca kişiye ulaşmıştır.

Bu konuda bilgisayarı çok da iyi olmayanların nasıl pubg mobil sürümünü bilgisayarda oynayabilir ve sistem özellikleri ne kadar iyi olmalı, sistem gereksinimlerini anlatacağım, haydi başlayalım.

PUBG Mobile'yi Bilgisayar Üzerinden Nasıl Oynarım ?

Pubg mobil sürümünü bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle bir Mobile Emulator indirmeniz gerekiyor.
Bildiğim 2 tane var, Tencent Gaming Buddy ve NoxPlayer Emulator.
Bunların belli bir indirme linkini bilemiyorum. Kendim indirmediğim için sizi yanıltmak istemem.
Googleye bu isimleri yazarsanız güvenilir bir indirme sitesi bulup indirebilirsiniz. :)

Ayrıca Pubg'yi bilgisayara indirmek için internet tarayıcınıza yazıp araştırabilirsiniz, buradan onun için link paylaşımı yapamıyorum maalesef. :)

PUBG Mobil Bilgisayar İçin Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Oyundan bahsedip, nasıl indirebileceğinizi anlattım. Şimdi asıl konumuza geçelim ve Pubg'yi bilgisayarda oynamak için nasıl bir sisteminiz olmalı ona göz atalım.
Öncelikle normal Pubg'yi kaldıracak kadar iyi bir sisteminiz olması gerekmiyor. Zaten insanların çoğuda normal Pubg oynayamadıkları için mobil sürümünü bilgisayara yüklüyorlar. İnsanlar kendi tercihlerine göre nostalji olsun diye de pubg'yi mobilden oynayabiliyorlar. Pubg mobilden oynandığı zaman ayrı bir oyun zevki yaşatıyor kullanıcılara. Kullanıcılar alışmak içinde mobil sürümünü indirip oynayabiliyorlar. Mobil sürümünü alışmak için oynayabilirsiniz. Oyuna alıştıktan sonra bilgisayar sürümünü alarak profesyonel kişilerle kendinizi geliştirip güzel bir oyuncu olabilirsiniz.

PUBG Mobil PC İçin Minimum Sistem Gereksinimleri

> İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
> İşlemci: Intel Core™ 2 Dup Processor E4700 2.66 GHz
> RAM: 3 GB
>Ekran Kartı: Nvidia GTS 250 1GB 256 Bit
> Gerekli Boş Harddisk Alanı: 2 GB
> DirectX: 9

PUBG Mobil PC İçin Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

> İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
> İşlemci: Intel Core i5-4660 /AMD FX-8300
> RAM: 8 GB
>Ekran Kartı: NvidiaGeForce GTX 660 2 GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
> Gerekli Boş Harddisk Alanı: 2 GB
> DirectX: 10/11

PUBG PC İçin Minimum Sistem Gereksinimleri

> CPU: Intel Core i3 4340, AMD FX-6300
> CPU SPEED: Info
> RAM: 6 GB
> OS: 64-Bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
> Grafik Kartı: nVidia GeForce GTX 660 2GB, AMD Radeon HD 7850 2GB
> Gerekli Alan:: 30 GB

PUBG PC İçin Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
> CPU: Intel Core i5-6600 veya daha iyi
> CPU SPEED: Info
> RAM: 8 GB
> OS: 64-Bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
> Gerekli Alan: 30 GB

Evet arkadaşlar bu konumuz bu kadardı, beni dinlediğiniz için teşekkürler. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
Herkese iyi forumlar, yeni konularda görüşmek üzere.

Emre38Yavuz

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar Ben Pubg Mobile Oynuyorum Biraz Kasıyor Kasmamasını İstiyorum Bütçem 450 TL Düşük Bütçeli Bir Şey İstiyorum İşlemcim:pentium(R) Dual-Core CPU E6700
Ram:3 GB
Sistem:64 Bit
Ekran Kartı:ATI Readon HD 6230

PratikZeka

Ahanda Peynir
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşlar Ben Pubg Mobile Oynuyorum Biraz Kasıyor Kasmamasını İstiyorum Bütçem 450 TL Düşük Bütçeli Bir Şey İstiyorum İşlemcim:pentium(R) Dual-Core CPU E6700
Ram:3 GB
Sistem:64 Bit
Ekran Kartı:ATI Readon HD 6230

Bilgisayarım pek iyi değil, düşük bütçeli bir bilgisayar ama kastırmıyor. Bütçen yeterse, söylüyorum.

RAM: 4 GB
İşlemci: Intel Core i3-4130 CPU @ 3.40 GHZ (4 Çiğdem :D, 4 Çekirdek, 4 Tane yani anladın işte)
Sistem: 64 Bit
Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4400 (1888 MB)
Çözünürlük: 1366x768 (32 Bit) (60 hZ)

(Bütün Direct3D hızlandırması felan etkin)

Ben bu sistemle bile rahatça HD grafiklerde oynuyorum (+40 FPS).

-FPS Değerleri:

Akıcı: +60
Dengeli: +50
HD: +40
HDR: ??
Ultra HD: HD yi buldunda Ultra HD mi kaldı

OynaFactionTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
8 gb ram
i 81250 1.60 1.80 ghz işlemci
amd radeon 530 2 gb
intel uhd grafik 620 ekran kartı var en düşük ayarlarda bile aşırı kasıyor eksik olan nedir ?

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bilgisayar oyununun mobil versiyonunu yine bilgisayarda oynayan da ne bileyim....

turkerturhan1

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Beyler sistemim bu Pubg mobile kasmadan oynamak istiyorum bu sistemle oynayabilirmiyim boşuna indirmek istemiyorum
İşlemci: Amd a8-7410 APU with Amd radeon r5 graphics 2.20ghz
Ram: 6 gb (kullanılabilir miktar 4.96 gb)
Sistem türü: 64 bit işletim sistemi
DirectX Sürümü: DirectX 12

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Mobil versiyonunu bilgisayara indirmek yerine yeni duyurulan düşük sistem gereksinimli PUBG Lite sürümüne de göz atmanızı öneririm.

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
garip bir şekilde oyunu bilgisayardan oynamak çok daha zor mobile göre. sadece benim için mi geçerli bilmiyorum ama 5.2 inç ekrana alışınca büsbüyük ekran ve fare ile nişan almak bana zor geliyor.

pasagonlum0003

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
hazır konuyu bulmusken bende sorayım
intel celeron 10005m işlemci
ddr3 1600 mhz 6 gb ram
intel hd graphics
özellikleri bu olan laptop ile pubg mobil oynanır mı birde elimde 1gb 128 mb ddr3 gt9800 ekran kartı var ben bu ekran kartını bu laptop a aparat ile takapsam faydası olur mu ? hangi tür daha sağlıklı olur bu arada elimdeki ekran kartı paylaşımlı ramdan yıyor yani

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
pabci inmiyo yardım edin indirmek için tıklayın diyo napıcam

TheNighTMoRe

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Öncelikle Selamun Aleyküm , Benim Pcm Açarmı diye sormak istedim
İşlemcim : Intel(R)Pentium(R) CPU G2030 @ 30.00 GHz 3.00 GHz