Kepler Uzay Teleskobu Görevine Son Verdi!

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Güle Güle Kepler!.Jpeg

9 Yıl Boyunca yüz binlerce yıldızı inceleyen Kepler Uzay Teleskobu, yakıtı bittiği için görevine son veriyor.Deniz seviyesinin 150 kilometre yükseklikte bir yörüngede 2009
yılından beri dolanan Kepler Uzay Teleskobu, Güneş sistemi dışında binlerce gezegenin keşfedilmesini sağlamıştı.Dünya çevresindeki 5892 kilometre hızla dönen Kepler uzayda 9.6 yıl kaldı,530.506 yıldızı keşfetti,2662 gezegeni buldu,61 süpernova izledi,2 görev tamamladı,678 GB veri aktardı,2946 sayfa bilimsel kanıt yaptı,732.128 komudu yerine getirdi.94 Milyon km mesafe katletti.Maliyeti 550 milyon dolar olan Kepler Uzay Teleskobu'nun az kalan yakıtıda bitti ve emekliye ayrıldı.
Güle Güle Kepler!

Son düzenleme:
I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Bilgiler güzel ancak hem anlatım olarak hem de imla konusunda çok eksikleri var. Noktalama işaretlerinden sonra boşlukları koymamışsın mesela. Veya 94 milyon mesafe katetti demişsin ancak mesafene ölçütünü belirtmemişsin. Veyaa "2946 tane sayfa" gibi hatalar var. Tabi düzeltilebilir, eline sağlık.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Konuda yazım hataları yok değil. Konuları hazırlarken yazım kurallarına biraz dikkat edelim, lütfen.

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Konuda yazım hataları yok değil. Konuları hazırlarken yazım kurallarına biraz dikkat edelim, lütfen.
Bilgiler güzel ancak hem anlatım olarak hem de imla konusunda çok eksikleri var. Noktalama işaretlerinden sonra boşlukları koymamışsın mesela. Veya 94 milyon mesafe katetti demişsin ancak mesafene ölçütünü belirtmemişsin. Veyaa "2946 tane sayfa" gibi hatalar var. Tabi düzeltilebilir, eline sağlık.
Eleştrileriniz için teşekkür ederim.Yazım hatalarımı düzelttim :blobwave:
İyi Forumlar!