Code Org Minecraft Cevapları

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61

Code Org Minecraft Cevapları

Hepinize selamlar sevgili "code.org" sitesinde bulunan Minecraft testinin cevaplarını paylaşacağım.

Code.org sitesi içerisinde size parkur ve amacınızın ne olduğu söyleniyor. Sizde bu amaca ulaşmak için "blok kod" olarak tabir edilen fakat algoritma tanımına daha uygun olan şemayı tamamlamanız isteniyor. Bu soruların cevaplarını ise bu konu içerisinde sizlere açıklayacağım.

Bu konuda "Minecraft Kod Saati" adı altında bulunan "Minecraft Macera" adlı parkurun bölümlerinin cevapları yer almaktadır.

Sitede parkura giriş yaptığımızda karşımıza Minecraft karakterleri olan "Alex"i veya "Steve"i seçmem isteniyor. Ben bu konuda "Steve" karakteri ile devam edeceğim. Siz isteğinize göre "Alex" karakterini seçebilirsiniz.

studio.code.org/s/mc/stage/1/puzzle/1
1. Bölüm
Parkurumuzun ilk bölümünde karşımıza aşağıdaki fotoğraf çıkıyor. Bu bölümdeki amacımız karakterimizi koyunun hemen önüne götürebilmek. Benim tavsiyem kesinlikle bu bölümü geçmek için öncelikle bölümü kendiniz geçmeye çalışıp, geçemediğiniz takdirde buradan cevaplara bakmanız.

1547387622151.png

indir.png

2. Bölüm
Bu bölümde ise oyun bizden karakterimiz ile ağacın yanına gidip odun kesmemizi istiyor. Bunun için 2 adım ilerleyip bloğu yok etmemiz gerekiyor. Aslında bloğu kır demek daha doğru fakat site bu olayı bloğu yok et olarak tanımlamış.

1547390884618.png

indir (1).png

3. Bölüm
Bu bölümde, 2 tane koyunun yünlerini kırkmamız isteniyor. Bunun içinde aşağıda bulunan cevap anahtarını kullanabilirsiniz.

1547390953575.png

indir (2).png

4. Bölüm
Bu bölümde ise oyun bizden akşam olmadan ev yapmamız gerektiği için odun kesmemizi istiyor. Karakterimizin yakınlarında bulunan 3 ağacın tamamını kesmemiz gerekiyor. Bu bölümde oyun bize 1. ağaca kadar olan şemayı yapıp vermiş, devamını istiyor. Bu bölümün tam cevabını da aşağıdaki buton aracılığı ile görebilirsiniz.

1547391137078.png

indir (3).png

5. Bölüm
Bu bölümde ise oyun artık daha farklı methodları kullanmayı öğrenmemiz için döngüleri kullanmamızı istiyor. Döngüleri kullanabilmemiz için bizden ev duvarını döngü ile yapmamızı istiyor. Evi yapacağımız yeri belirtmek için karakterimizin üstünde durduğu bloktan başlayarak 4 blok uzunluğunda toprak yer verilmiş. Anlayacağınız bu toprağın üzerine evimizin ilk duvarını inşa edeceğiz. Burada ben blok olarak meşe kalasını seçtim. Siz istediğiniz blok türünü seçmekte özgürsünüz.

1547393931575.png

indir (4).png

6. Bölüm
Bu bölümde oyun bizden yapacağımız ev için plan seçmemizi istiyor. Ben bu konuda her türlü zorlukta olan evin cevabını yazacağım.

Öncelikle kolay ev planından başlayalım. Burada oyun bize yine bir kısma kadar yapıp vermiş durumda. Bizde devamını getirelim.

1547394195315.png

Orta zorlukta olan ev ise biraz daha uzun koridora sahip. Bunun cevabı için yine aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz.

1547394412658.png

Zor evde ise daha kafa karıştırıcı olması için bazı yerlerde blok koymadan farklı bir yere geçme sistemi kullanılmış. Zor evin cevabı ise yine aşağıda bulunan butonun içerisinde yer alıyor.

1547394659611.png

7. Bölüm
Bu bölümde ise bizden suyun iki tarafına da ekin ekmemiz isteniyor.

1547394841276.png

8. Bölüm
Bu bölümde evimin önünde bir takım creeper bulunuyor. Görevimiz ise creeperlara dokunmadan evimize güvenli bir şekilde ulaşmak.

1547394970999.png

9. Bölüm
Bu bölümde bizden en az 2 adet meşale kullanarak en az 2 tane kömür çıkartmamız söyleniyor. Bu bölümde sizler daha farklı yollar izleyebilirsiniz. Bu bölümde ben böyle bir yol izledim.

1547395268559.png

10. Bölüm
Bu bölümde ise lavın üzerinden geçmek için köprü yapmamız gerekiyor. Köprüden geçtikten sonra en az 2 tane demir toplamamız gerekiyor. Ben 2 tane demir toplamayı tercih ettim. Sizler orada bulunan diğer demirleri de toplayabilirsiniz.

1547395477862.png

11. Bölüm
Bu bölümde ise "eğer" kontrol bloğunu öğrenmemizi sağlamak için bir parkur hazırlanmış. Bölüme geldiğimizde aslında bloklar büyük bir oranda hazır fakat bizim 1 değişiklik yapmamız gerekiyor.

1547395657267.png

12. Bölüm
Bu bölüm ise biraz daha karışık. En az 3 adet kızıltaş kazmamız isteniyor. Kazdığımız kızıltaşların olduğu noktaya ilerleyeceğimiz için önümüzde lavın olup olmadığını kontrol etmekte parkurun tuzu olmuş oluyor. Bu bölümde benim tercih ettiğim çözümü kullanmak zorunda değilsiniz. Kendi çözümlerinizi oluşturmanızı tavsiye ederim!

1547396708418.png

13. Bölüm
Oyunun sonuna doğru yaklaşıyoruz. Maceramızın sona ermesine 1 bölüm kala oyun bizden evimizin kapısının önüne kadar ray çekmemizi istiyor. Bu görevin cevabı yine aşağıdaki butonun içerisinde.

1547397274370.png

14. Bölüm
TEBRİKLER! Oyunu bitirdiniz. Bu bölümde ise sizden herhangi bir cevap istenmiyor. Bu bölümde tamamen kendi yaratıcılığına göre herhangi bir yapı inşa edebilirsiniz. Oyunun başından sonuna kadar kullandığımız her türlü methodu burada kullanabiliriz. Ben burada sizlere bir cevap vermeyeceğim. Bu bölümde yaptığınız yapıtların ekran görüntüsünü yorumlarda diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz!

Bu uzun macerayı benimle birlikte bitirdiğiniz için teşekkür ederim. Bir başka macerada görüşmek üzere, esen kalın!

Climpy

System.out.println("Hello world!");
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Tebrikler, konun güzel olmuş. Düzenli ve mantıklı.

Secret_wither

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Q:ew:QWWE:e Bunu ilkokuldaki kardeşim yapıyor. Cidden programlama öğrenmek isteyen gitsin Java, C# öğrensin.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Q:ew:QWWE:e Bunu ilkokuldaki kardeşim yapıyor. Cidden programlama öğrenmek isteyen gitsin Java, C# öğrensin.
Konu içerisinde “programlama öğrenme” gibi bir ibare bulunmuyor. Eğer böyle şeyleri öğretmek istersen konu açabilirsin. Unutmadan gerçek programlama için C++’a göz at derim.

Secret_wither

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Konu içerisinde “programlama öğrenme” gibi bir ibare bulunmuyor. Eğer böyle şeyleri öğretmek istersen konu açabilirsin. Unutmadan gerçek programlama için C++’a göz at derim.
1,5 yıl sonra almanyaya bunun üniversitesini okumaya gideceğim zaten. Orada bilgisiyar proglamcılığı informatik diye geçiyor ve her öğrenci kendine yan dal seçmek zorunda. Ben yan dal olarak yapay zeka seçeceğim. Bunun içinde en uygunu java ve almanya öğrencilerine ağırlıklı java öğretiyor. Kişinin hangi proglamlama dilini öğrenmesi gerektiği onun yapacağı işe göre değişir. Ama evet C++'ı ilk proglamlama dili olarak biri diğer proglamlama dillerini daha rahat öğrenir.

Secret_wither

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
EDIT: Bazı yazım hatalarım olmuş düzenle butonu kalkmış heralde düzeltemedim. Onun için kusura bakmayın.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Gerçek programlama ne demek peki :(