Film Avengers: Endgame, Avatar'ı Geçti!

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Avengers.jpg

Avengers: Endgame Avatar'ı Geçti!

"Part of the journey is the end”

Endgame uzun süredir 1. olmak için mücadele ediyordu ve artık tekrar yayınlanmasının ardından günler sonra, tüm zamanların en çok hasılat kaldıran filmi Avatar'ı geride bıraktı!

Screenshot_1.png

Görsel 21.07.2019 tarihinde eklenmiştir.

avengers-endgame-avatar-comicbookcom-1169790-1280x0.jpeg

Endgame.png

Kişisel yorumlama

SPOİLER İÇERİR

Film vizyona girdiği gün hemen izlemeye gitmiştim. Fakat salona girerken bile hazır değildim. Birilerine veda edeceğimi biliyordum ama etmek istemiyordum. IMAX izleyecektim fakat erken bilet almama rağmen salonun sadece ön koltuklarında yer kalmıştı. Filmi izlerken sürekli yukarı bakmak zorunda kaldım. İlk yarıdan sonra alıştım ama boynum tutuldu. Ama buna değerdi. İlk başta Thanos'u öldürdüklerinde ''Ne yani, bu muydu?'' diye tepki verdim fakat taşları yok ettiğini görünce... Bu arada öldürürken Thor'un bu sefer kafasını hedef aldığını söylemesi çok hoştu. 5 yıl geçtikten sonra Iron Man'i kızıyla beraber görmek beni çok duygulandırdı. Fakat ne yazık ki beraber çok zaman geçiremediler. Iron Man, bu savaşın kazanılmasında en büyük role sahip karakterdir, aksini iddia eden yoktur umarım. Zamanda yolculuğu mümkün kılan şey zekasıydı. Onu Iron Man yapan şey de zekasıydı. Çoğu şeyi zekasına borçluyuz. İlk başta savaşmak istemeyince onu haklı bulmuştum. Sonunda huzura kavuşmuştu. Fakat sonrasında bu huzuru terk edip kazanmak uğruna kendini feda etti. Dünya en iyi koruyucusunu kaybetti. Natasha'nın ölümü çok güzeldi bence. Bir dostunun hayatını yaşaması için zorla kendini feda etti. Ama içlerinden beni en çok üzdüğü halde mutlu eden Kaptan Amerika'nın yaptığıydı. Sonunda Peggy ile o dansı yaptı ve dilediği hayatı yaşayabildi. Thor ise beni hayal kırıklığına uğrattı, o göbeği Thanos'un kılıcı ile kesmek istiyorum. Infinity War filminde yaptıklarından sonra tüm umudum oydu. Ayrıca Thor'a hayranım. Fakat bu filmden sonra ona olan sevgim hafifledi. Eski, güçlü ve üzüntüsünü intikam hırsına çevirmiş Thor'u deli gibi özledim. Annesi ile diyaloğu çok kalp kırıcıydı. Annesine bugün öleceğini söylemek istemişti ama cadılar tarafından büyütülen kadının ona verdiği yanıtlardan sonra Friga'yı bir kez daha sevdim.Kaptan Marvel'dan bahsetmek istiyorum. Onu zaten severdim. Yaptıklarına bir kez daha hayran kaldım. Çoğu kişi ondan nefret ediyor, sebebini hala bilmiyorum. Ama filmde gerçekten harikaydı, çok uzun süre gözükmemiş olsa bile. Iron Man'in yüzünde beliren turuncu-sarı ışığı görünce çığlık atmaya hazırdım. Ayrıca kendisi Iron Man'den sonraki en kibirli karakter, fakat kibri hoşuma gitti. Zeki Hulk ise çok ilginçti. Banner'ın bilincine sahip koca yeşil bir şey... Eldiveni takıp herkesi geri getirdikten sonra öleceğini düşünmüştüm. Fakat o yaralı haliyle bile savaşta deli gibi savaştı. Biraz filmin sonlarından bahsetmek istiyorum. Sam'in sesini duyunca delirecektim. Daha sonra her yerde Strange'nin portalları belirdi. Hayatımdaki en güzel sahneyi göreceğimden emindim. En son hepsi bir araya gelince Kaptan'ın ''Avengers Assemble'' demesi... Avengers Assemble diye Marvel'a ait bir çizgi film var. Orada da buna benzer bir an yaşanmıştı ve ben uzun süre önce o sahneyi izlemiştim. Daha filmin adının Endgame olduğunu bilmezken bile o sahneyi görmeyi çok istemiştim, gördüm de. Kaptan Amerika'nın o çekici kaldırdığı an harikaydı. Belki siz de film sırasında deli gibi alkışlayanlara sinir oluyorsunuzdur. Fakat Kaptan çekici kaldırdığında alkışlamıştım, tüm salon alkışlıyordu zaten. Yıllar önce tüm karakterler çekici sırayla kaldırmaya çalışmıştı. Ve kaptan çekici biraz olsun oynatmıştı. O yüzden bu sahneyi yıllardır çoğumuz bekliyorduk.
Sizi bilmem ama film benim çoğu beklentimi karşıladı. Üzüntü ve mutluluk gözyaşlarını aynı anda döktürdü. Bence bu uzun serüvene en doğru şekilde son verilmiş.

Ercuk

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hahahaha, "Kızlar için küçük bir tavsiye: Makyaj yapacaksanız suya dayanıklı yapın. Yoksa filmden çıkarken hepsi akmış olabilir. " bu eğlenceli makaleyi okumama fırsat verdiğin için ben teşekkür ederim.

BornToKillTR

Fikirlere Kurşun İşlemez
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bugün filme gitmeden filmi izledim. Teşekkürler Spoiler veren insanlar.

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
Filmin fazla abartıldığını ve şişirilmiş bir balon olduğunu düşünüyorum. Daha çok çocuklara yönelik gibi bir şey olmuş bence.
Fortnite sahnesi çok kötüydü.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Filmin fazla abartıldığını ve şişirilmiş bir balon olduğunu düşünüyorum. Daha çok çocuklara yönelik gibi bir şey olmuş bence.
Fortnite sahnesi çok kötüydü.
Beni kalbimden bıçakladın. Film her yaşa hitap ediyordu bence. Deadpool gibi olmayan tüm süper kahraman filmleri aynı yorumları alıyor. 11 yıllık bir maceranın sonunda muazzam bir savaşa şahit olduk, hiç abartıldığını düşünmüyorum.
Fortnite sahnesinde ne yanlıştı ki. Gündelik hayatta popüler olan bir şeye böyle bir gönderme yapılması oldukça hoştu bence.

1 Hafta sonra modası geçer.
Sanmam. Satış rekorları kıran, biletleri anında tükenen, 1 yıldır bu kadar ilgiyle beklenen bir filmin etkisi 1 haftada geçmez bence.

Bugün filme gitmeden filmi izledim. Teşekkürler Spoiler veren insanlar.
Acını en iyi ben anlarım... Spoiler yememek için kulaklarım kapalı gezdim. Buna rağmen kimlerin öldüğünü öğrendim.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Güzel bir konu olmuş gerçekten. Az önce sinemasından geldim.
Iron Man'in ölümünü izlemek bana acı verdi gerçekten. İçlerinden en sevdiğim (çocukluğumdan beri) kahraman kendisiydi.

AnadoluNW

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Madem öyle bende yazıyorum... DİKKAT ALT SATIRI OKUMA İZLEMEDİYSEN ALTINI ÇİZİYORUM hata yapıp açtıysan burayı kapat:D son uyarım

İron Man'in ölümüyle açıçası benim için MCU'nun yarısı bitmiştir. Yeni Deadpool ve X-manler dışında sinemaya kadar zahmet edeceğimi zanetmiyorum
Film tam bir fiyaskoydu.The LAST JEDİ ve şimdide bu .. Bir daha İMDBye bakmayacağım puanlarına. Önceki film harikaydı ama bu tam bir rezalet olmuş. 1-2 sahnesi dışında elle tutulur bir şey yoktu.
THOR Hayal kırıklığıydı
Captain Amerika .. sonda yaptığı şey tam bir zaman paradoxu, Carterin ailesi vardı normalde. Çekiç olayıda rezaletti... Eee tamam bide Ironman suiti giysin herkes oldu...
Pepper'ın IronMan suitinin olması güzeldi , saçma salak eklemelerden tek hoş bulduğum buydu. Nedense yakıştırdım , hep Tony'i çok sevmiştir zaten.
Natasha ve HawkEye sahneleri iyiydi, filmin elle tutulur tek kısımları buralardı . Natashaya üzüldüm.
Thanos hayal kırıklığıydı... Nerde o ilk filmdeki Thanos dedirtti.
Squidwart Avangers ekibinin en iyilerine kafa tutardı, o işe yaramazdı.
O eldiveni giyme sahneside rezaletti, Ne yani her isteyene göre boyutlanabilen eldivene Tony güvenlik kilidi ypamamış.. Saçmalıktı, Friday ve Jarvis zırhlara herkesin girmesine izin vermiyordu.
Onun dışında keşke Doctor Strange daha fazla gözükseydi, iyi olurdu.
SpiderMan sahneleri fena değildi. Özletti kendini o geveze.
AntManin önceki filmini izlemeden gitmişim, çok yanlış yaptım. Captain Marvel ve Antman izleyeceğim.. Sonra artık yani X men filmi yada Deadpool beklerim. Guardians of Galaxy 3 veya Black Panther 2 umrumda değil

ve gelelim son kısma , İRONMAN .. Dediğin gibi herşeyi o mümkün kıldı, zamanda yolculukmu? OK.. Planlama? Ok... Galibiyeti getirmek? OK... sonunda neden ölmek zorundaydı. İstese Turbo iticiyle anında uzaklaşabilirdi , eldiveni giymeden... En sevdiğim karakter sendin TONY ..
LAAAN nedenn kızın vardı.. otur oturduğun yerdeeee. NEDEEN

Moderatör tarafından düzenlendi:

GolcuOsman

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gereksiz Yere öldürdüler iron mani ölmeyebilirdi eldiveni aldıktan sonra

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aşağıdaki yorumda spoiler bulunmaktadır. Uzun uzadıya CinemaSins havasında yazdım.

Gönül isterdi ki Doctor Strange savaş meydanına kapı pencere açıp okyanusu klozet girdabına çevirmekten fazlasını yapsaydı ama kazanmanın tek yolu bu olduğu için yapacak bir şey yok.

Stark'ın ölümü yeterince yürek burkucu oldu ama Pepper'ın onun ölümünü bu kadar sakin karşılamasını doğru bulmadım/bulamadım. Hele minik Stark'ın hiç ağlamaması...

Roket mizah açısından mükemmeldi.

Kaptan Marvel biraz daha güçlü olur diye bekliyordum. Aslında yeterince güçlü ama uzay gemisinin içinden geçen (gerçek anlamda da içinden geçen) bir karakteri Thanos'un kolundan tutup metrelerce fırlatabilmesi bana saçma geldi.

Kaptan Amerika'nın Mjölnir'i kaldırması yeterince zevk verdi. Ama o sahnede Thor neden yardım etmedi? Stark'ın baygın olduğunu biliyoruz o tamam ama Thor gereksizce fazla bekledi.

Natasha iki dakika anılıp unutuldu.

Kaptan Amerika fingirdeşmek için dünyayı sattı.

Bira Thorbasından bahsetmiyorum bile. O göbekle savaşabilmesi ayrı saçmalık. (Güçlendiği sahnede fiziği değişmedi diye hatırlıyorum.)

Scott Lang Hulk'tan fazla iş yaptı. Hem daha fazla güldürdü hem de daha etkili oldu. Hulk'ı savaşırken göremedik. Bildiğin Shrek yapmışlar adamı.

Geçmişteki Quill fazlasıyla aptaldı.

Ve son olarak da Thanos'un toz olmasındansa savaşılarak öldürülmesini görmek isterdim. Anlaşılan CGI ekibi sadece oraya kadar para almış.

(Kaptan Amerika geçmişe fazladan birkaç Kuantum Zırhı ile gidip oradan taze bir Stark ve Natasha kapıp gelebilirdi, herkes mutlu olurdu.)

01zoro06

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Geçmişte yaptıkları bir şey geleceği etkilediğini söylediler Nebula geçmişteki kendisini öldürdü gelecekte de ölmesi lazım değil miydi kafamda deli sorular

GolcuOsman

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Geçmişte yaptıkları bir şey geleceği etkilediğini söylediler Nebula geçmişteki kendisini öldürdü gelecekte de ölmesi lazım değil miydi kafamda deli sorular
etkilemediğini söylediler nasıl izledin ya filmi