Fantastik Canavarlar : Evrenini Beraber Tanıyalım!

EgeTopal

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle Merhabalar.. sayın zalim spoiler yemiş Avenger üyeleri.Biraz canlanmaya ne dersiniz? O zaman sizi kalbinizden vurmaya geldim.Çünkü size Rowlingin depresyonda olduğu bir dönemi anlatacağım haydi başlayalım!

Newt Scamender

Ana karakterimiz olan Newt abimiz hayvan meraklası. Ülkeden ülkeye gezip bir kitap yazıyor ki sizde biliyorsunuz ki,bu kitabın adı Fantastik Canavarlar : Nerede Bulunurlar kitabı.Peki şaşırdık mı tabiiki hayır.Neyse olayı saptırtmayalım,abimiz Hogwarts'ta Hufflepuff okumuş,Hufflepuff'ta da terör estirmiş biri.(EndGame spoyler,Wolverine ölüyor) Yani kısacası abimiz hayvan meraklısı.

Gellert Grindelwald

Dostum,bu adamla karşılaşmak istemezsiziniz.Babası Muggle çocuklardan intikam almasıyla Azkaban’a gönderilmiş ve annesi ise Ariana’nın kazalarından birinde hayatını yitirmiştir. Dumbledore sevdiklerini (ve buna bağlı olarak tüm dünyayı) zulümden ve Muggle’ların sergilediği gibi yabancı düşmanlığından korumak için gücü arzulamıştır. Daha sonrasında Grindelwald’un sloganı ve gösterdiği uygunuz davranış ve gaddarlığın gerekçesi olacak bir ifade uydurmuşlardır: “Çoğunluğun İyiliği İçin.” Neyse haydi geçelim bunları asıl ablamıza gelelim hadi

Nagini(Tıstısss)
Hayri Potır izlemişseniz bu ablamızı biliyorsunuz,kendisi Kim ollduğunu bilirsin senin en yakın dostu.Voldemort tarafından hortkuluk yapılmıştır.Kendisi bir yılandır yani animagus ama hortkuluk yapıldığında asla normal haline dönememiştir.

Film Hakkında

1- Öncelikle belirtmemiz gerekir, bu film J. K. Rowling’in ilk senaryo deneyimi
1-    Öncelikle belirtmemiz gerekir, bu film J. K. Rowling’in ilk senaryo deneyimi

Bakalım kendisi kitap yazma konusunda iyi olduğu kadar senaryo konusunda da iyi mi? Filmi izleyip siz karar verin.

2- Filmin yönetmeni son dört Harry Potter filminin de yönetmeni olan David Yates
2-    Filmin yönetmeni son dört Harry Potter filminin de yönetmeni olan David Yates

Kendisi tamamen aşina olduğu bir dünya için yeniden kamera karşısına geçmiş durumda.

3- Filmin kitabından elde edilen gelir dünyanın pek çok bölgesinde fakir çocuklara yardım amaçlı kullanılmış
3-    Filmin kitabından elde edilen gelir dünyanın pek çok bölgesinde fakir çocuklara yardım amaçlı kullanılmış

J. K. Rowling söz konusu kitabı 2001 yılında yazmış ve etiket fiyatının tam yüzde 80’i dünyanın farklı bölgelerindeki fakir çocuklara bağışlanmış.

Filmi izlemenizi öneririz ama büyük bir beklenti ile izlemeyin.

Kaynaklar:https://www.sinemia.com

BornToKillTR

Fikirlere Kurşun İşlemez
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Filmi izlemiştim gayet güzel

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
İki filmini de izledim ve güzeldi bence. Ama Harry Potter evreni olmasına rağmen Harry Potter tadı vermiyor.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
İki filmdede olduğu gibi bu filmde de beklentim zayıf ama izleyeceğiz, yapacak bir şey yok :/