PAC Launcher & Client-side Anti-Cheat - Tanıtım

TheMuhammed2188

Java <3
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
120448

120444

Merhabalar. Bu konuda sizlere "PAC Launcher & Client-side Anti-cheat" olarak isimlendirebileceğimiz projeden bahsedeceğim.
İsminden de anlayacağınız üzere projenin amacı hileleri engellemek.
Bazı kişilerde gördüğüm kadarıyla launcher yapınca hilenin engellendiği sanılıyor. Fakat launcher sadece dosyanın doğruluğunu kontrol etmektedir.
Bu da gerçek zamanlı çalışan, dosyada değişiklik yapmayan hileler için anti-hile yokmuş gibi -ki öyle- hile açabilme anlamına geliyor.
Şimdi proje detaylarını anti-hile başlığı adı altında öğrenelim.

120445

Anti-hile, Minecraft için tasarlanan özel bir client dosyası değildir.
Hatta varsayılan Minecraft dosyasını bozmaz ve tüm kontroller onun üzerinden gerçek zamanlı olarak gerçekleşir.
Üstelik kendi sunucunuza özel client dosyası oluşturabilirsiniz (oyunu dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz)
ve hiçbir anti-hile sistemi yapmadan kolayca PAC korumasını entegre ederek sunucunuzu hilelere karşı koruyabilirsiniz.
Auth sistemi de yapmanıza gerek yok, bu görevi de PAC üstleniyor. Ayrıca yaptığınız client için launcher yapmak da mümkün
Bunu nasıl yapacağınızın detaylarını yayınladıktan sonra anlatacağım.

Ayrıca sunucu yönünde API mevcut. Böylece client tarafından toplanan
bilgileri API ile elde ederek ve Spigot eklentisi yaparak dilediğiniz şekilde işlem yapabileceksiniz.
Ayrıca konusu açılmışken şunu da belirteyim. Anti-hile hiçbir şekilde kişisel bilgerinizi sunucuya göndermez.

Uyumluluk konusunda ise ilk yayınlandığında sadece Windows destekleyecek. Stabil olduğundan emin olduğumda diğer işletim sistemleri için destek eklemeyi düşünüyorum.

120446

Launcher hakkında bahsedilecek pek bir şey yok çünkü asıl olay zaten anti-hileydi.
Launcher anti-hile kontrolü yapmamaktadır. Dilerseniz cracked launcher ile de PAC güvenliğini açmak mümkün. (Orjinal launcher izin vermiyor)
Launcher'ın normal bir launcher'dan tek farkı oyunu PAC güvenliği ile açmasıdır.

Son Olarak
Proje şu an 1.8.9, 1.12.2 ve 1.13.2 Minecraft sürümlerini kullanmaktadır.
Spigot eklentileri desteklediği zaman 1.14.2 sürümüde eklenecektir.

Client yönü (oyuncuların indirmesi gereken dosya) ve sunucu yönü (sunucu sahibiyseniz eklenti olarak indirmeniz gereken dosya) ücretsiz, herkese açık olarak paylaşılacaktır.

Launcher açık kaynaklıdır. Sizde projenin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz :)
GitHub/LauncherPAC

Proje yayımlanmadan önce client yönü paylaşılacak ve sadece 2 sunucuda test edebileceksiniz.
(Sizde sunucuza erkenden eklemek istiyorsanız bana ulaşın)
  • Benim test amaçlı açacağım PvP sunucusu​
  • Quartizyon (Linux ve Mac OS desteği geldikten sonra)

Bana Discord yoluyla ulaşabilirsiniz Confuser2188#5166

Launcher tasarımını gösteren bir video

@janjel 'e debug testleri için tşk

Son düzenleme:

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
hesabımı çalmayacağını nereden bileceğim

janjel

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
hesabımı çalmayacağını nereden bileceğim
Minecraft hesabı mı ? Eğer minecraft hesabından bahsediyorsan hayır, çalınması mümkün değil.
Zira launcher crack minecraft için tasarlandı. Premium hesap ile giriş yapılmıyor.

Giriş ekranı da böyle; Screenshot

Şifre vs. istenmiyor. sadece kullanıcı adı.

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraft hesabı mı ? Eğer minecraft hesabından bahsediyorsan hayır, çalınması mümkün değil.
Zira launcher crack minecraft için tasarlandı. Premium hesap ile giriş yapılmıyor.

Giriş ekranı da böyle; Screenshot

Şifre vs. istenmiyor. sadece kullanıcı adı.
güzelmiş o zaman

Turrand

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Açık kaynaklıymış hemen buna göre bir hile hazırlamak için kolları sıvayalım. Ehehehe

_CSK_

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
gelecek vaad eden bir proje başarılarının devamını dilerim umarım sonuçlanır

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Güzel, çok güzel olmuş. Ellerine sağlık ben şimdi bununla yabancılara hava atarım ehehe.

LavivaSurvival

IP: LavivaNW.Keyubu.Com
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Sonunda :D launcer yapabileceğiz sonoyuncu tarzı bir şey yapıcam paylaşılmasını sabırsızlıkla bekliyorum.​

TheMuhammed2188

Java <3
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
isim yazıp login yapma ekranı çok sade ve tasarımı kötü geliştirirseniz çok güzel olur :)
Version seçme bölümü çok güzel.​
Evet o ilk zamanlarda yapılmıştı.
Onu kaldırıp ana menüye koymayı düşünüyorum.
Şuna benzeyen bi tarzda. (Görüntü Photoshop ile çizilmiştir)

120522