Yardım Ram Sorusu

erroberer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sevgili arkadaslar, Notebookumda 2 tane ram slot var 32 GB kadar takabiliyorum. Benim sorum su; acaba iki tane ayni marka ram ayni MHZ yani hersey ayni sadece boyutlari farkli birisi 8 GB digeri 16 takilabilirmi? Mecburmuyum 8x8 veya 16x16 takmaya? Birde Dual Rank olani mi yoksa Single rank olan ram mi iyidir?

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Birine 8 birine 16 tak bir sorun olmaz benim laptopumda daha önce birinde 2 birinde 4 takılıydı çift kanal dı ramlar bir sorun yaşamadım tabi anakarta göre değişiyor bazı anakartlar çift kanal desteklemiyor ama tahmini olarak konuşursak senin laptop destekliyordur ram kapasitesine bakarsak.
İkisine de aynı takabiliyorsan aynı tak bence yinede.

Dual ve Single olayına gelirsek aralarında fazla fark yok çok az bir FPS farklı oluyor sanırım aşağı karşılaştırma linkini ekleyeyim ama Dual Kit daha iyi.

erroberer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sagolasin Dostum, Bende Daul Kit iyi diye duydum. Atasözü olarak birisi söylemisti; bir elin nesi var 2 elin sesi var diye. Bencede degerler ayni olduktan sonra pek sorun olacagini düsünmüyorum sadece hani denge diye bir sey varmi acaba bilgisayarda diye düsündüm ondan dolayi sormak istedim. Birde benim Laptop herseyi destekliyor 2019 Asus strix G model, sadece su kahrolasi mavi ekran sorununu asamadim, Aldigim günden beridir ya SSD Taktigimda ya RAM taktigimda yada PUBG MOBILE oynadigimda 2-6 dk sonra Mavi Ekran sorunu yasiyorum. Bilgisayardan dolayi mi Windowsun Orjinal olmadigindan dolayi mi, Yokra Ram veya SSD´den dolayi mi anlamdim. Su hata kodu aliyorum Memory_Management veya System_Thread_Excenption_Not_Handled. Bir yerden bakmistim Sürücülerde hata var ondan dolayi böyle olyuor demisti birisi de ekran kartindan dolayi dedi, bir digeri de Bilgisayarda donanimsal hata vardir ondan olabilir dedi. sSürücüler konusunda eklemek istedigim Ben sürücüleri IOBit Driver Boosterdan indiriyorum. Bir türlü cikamadim isin icinden.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
System_Thread_Excenption_Not_Handled
Bu hata anladığım kadarı ile ekran kartı tabanlı bir hata, aygıt yöneticisinden grafik sürücünüze sağ tık güncelle ile güncellemeyi deneyin olmazsa grafik sürücüsünü kaldırın ve grafik sürücüsünün sitesinden indirin harici driver güncelleme programlarını pek önermem çünkü bazen sürücüyü hatalı ya da yanlış veya işletim sisteminize uyumsuz sürücüyü yükleyebilir en garanti yol hep orijinal sitesinden indirmek bana göre. Bu yazdıklarıma rağmen bu hata gelmeye devam ederse bios güncellemeyi deneyin ama siz yapmayın biosu yanlış yüklerseniz bilgisayar hiç çalışmayabilir.

Memory_Management

Bu hata uyumsuz ya da eksik sürücülere kaynaklanabilir tüm sürücüleri aygıt yönetici üzerinden güncellemeyi deneyin olmazsa kaldırıp orijinal sitelerinden sürücüleri tekrar indirerek yükleyin ayrıca aşağı bıraktığım videolara bir bakın derim.

erroberer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Dostum sen Adamsin! Neden biliyormusun, daha yazdiklarini uygulamadim, isim bitince yazdiklarini uygulayacagim ama 18-20 senedir bilgisayarda oyun oynarim cesitli forumlara girer cikarim, beni mutlu eden sey ilk defa bir Forumda, Üyelerle Gercek anlamda ilgilenen onlarin sorunlaraina cevap arayan bir Moderatör görüyorum. Bu benim ikinci konu acisim, Ben 30 yasimda birisiyim, Seni Tanimiyorum ama su anlasiliyor senden; Bir isle ugrastiginda o isle gercek anlamda ugrasmayi seviyorsun, isine önem veriyorsun, insanlari ciddiye aliyorsun, insanlara deger verip vermedigini bilmem ama önem veriyorsun. Bunlar seni tanimadan gözlemledigim özelliklerin.

erroberer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Dostum Biosa Format atmak o kadar zor degilmis. Evet bilmeyen adam icin biraz karisik. Youtubeta bir videoya baktim sonra videoyu kapattim. ASUS´un sayfasina girip ordan kendi laptoopumun bios modelini indirdim heralde, .cap datei olarak indi yani bilgisayardan acilamayacak bir dosya olarak indi sonra onu USB´ye attim USB takili sekilde Biosa girdim Advenced moda girip, ismini tam hatilamiyorum ama heralde üstüste siklar vardi EZ Utulitye bastim ordanda usbyi direk gördü zaten bios dosyasina tikladim Biosu Update yapmak istiyormusunuz dedi tikladim 10 saniye güncelleyip yeniden baslatti.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Dostum Biosa Format atmak o kadar zor degilmis. Evet bilmeyen adam icin biraz karisik. Youtubeta bir videoya baktim sonra videoyu kapattim. ASUS´un sayfasina girip ordan kendi laptoopumun bios modelini indirdim heralde, .cap datei olarak indi yani bilgisayardan acilamayacak bir dosya olarak indi sonra onu USB´ye attim USB takili sekilde Biosa girdim Advenced moda girip, ismini tam hatilamiyorum ama heralde üstüste siklar vardi EZ Utulitye bastim ordanda usbyi direk gördü zaten bios dosyasina tikladim Biosu Update yapmak istiyormusunuz dedi tikladim 10 saniye güncelleyip yeniden baslatti.
Aslında evet yenilerde fazla karışık değil hatta bazı firmaların kendine ait bios güncellemek için programları var fakat eski anakartlarda bazen sorun yaratabiliyor mesela benim kasam vardı ona doğru bios sürümünü yüklememe rağmen bios çipi bozulmuştu yeni çip almak zorunda kalmıştım.