HayatCraft 1.7.2 | 46.20.1.66:1130 | Silahlı Gerçek Hayat! | Silah, Polis ve her şey!

Erdemsenses

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0

Artık gerçek hayattan farkı olmayan bir sunucu buldunuz.
Sunucuda para kazanarak evler, silahlar, oteller, arsalar alabilirsiniz.
Yada bir polis olup suçluları kovalayabilirsiniz!

Sunucu Adresi: 46.20.1.66:1130
Sürüm: 1.7.2
Slot: 32
Tür: RPG / Rol Yapma

Sunucuya giriş yaptığınızda kendinize bir meslek edinmelisiniz.
Bu meslekler genel olarak Oduncu ve Madenci olarak ayrılır.
Belli miktar paraya ulaştığınızda sunucuda ki klanların işçisi veya askeri olabilirsiniz.
Silah kullanmayı iyi biliyorsanız devletin Polisi veya Askeri olabilirsiniz.
Kendi işinizi veya klanınızı kurmak isterseniz devlete başvuru yaparak Holding, arsa alarak Klan Loncası oluşturabilirsiniz.
Yada silah alarak ve insanları katlederek suçlu olabilirsiniz.

Sunucumuzda birçok silah bulunmakta.
Silahları, marketten alabilir, Polis öldürebilir, yada event zamanlarında alabilirsiniz.

Silah Marketi;

Bazı silahlar, silah marketinde satılmaz.
Sadece eventlerden ve başka satıcılardan alabilirsiniz.
Bu silahlardan birisi ise AK-47.

Serverimizde ki birçok eklentiyi görebilmeniz için Texture Pack kullanmalısınız.

Texture Pack;
http://s6.dosya.tc/server9/v6mnln/HayatCraft_Resource_Paketi.rar.html
VirusTotal;
https://www.virustotal.com/tr/file/...4880e5229a6779f9faab1e33/analysis/1497865223/

Maden

Odun ve Polis Karakolu

Maden ve Hastahane

Diğer şehir hala yapım aşamasında.

Kendime ev nereden alabilirim?: Evinizi apartmanlardan alabilirsiniz. Yada kendinize arsa alıp evinizi kendiniz yapabilirsiniz.
Arkadaşımla aynı eve sahip olabilir miyim?: Arkadaşınızı yetkili yardımıyla evinize belli bir ücrete karşın ekleyebilirsiniz.

Odun veya madenden aldığım kazma/balta parasını çıkarıyor mu?: Evet, çıkarıyor fakat çıkarması uzun sürebilir.
Arsa nasıl satın alabilirim?: Arsa satın almak için yetkiliye durumu anlatıp alanı seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz bölgeye ve büyüklüğe göre arsanın fiyatı artar.
Polis nasıl olabilirim?: Polis olmak zordur. İnsanlara yardım edip insan öldürmez iseniz ve polislere yardım ederseniz aday listesine girersiniz.
Polis haksız yere öldürdü.: Eğer polis size haksız bir davranışta bulunduysa olayı görüntülereyek yetkiliye bildirmelisiniz. Yetkili gerekeni yapacaktır.
Hile raporlamak istiyorum: Raporlamak istediğiniz kişiyi yetkiliye bildirirseniz, yetkili gereken kontrolü yapacaktır.
Polisler nasıl çalışıyor?: Eğer birini öldürürseniz veya yasak bir şey yaparsanız polisler sizi aramaya başlar. 10 dakika içinde polisler sizi bulamazsa aranma süreniz geçer.
Hapis sistemi nasıl?: Polisler sizi tutuklamadan yada öldürmeden hapse atamaz. Eğer hapse atarlarsa suçunuza bağlı süre 5-10-15 dakika arası değişir.
Arsama ev yaptıktan sonra satabilir miyim?: Alacak kişiyi bulduğunuzda yetkiliye haber vermelisiniz. Yetkili, alacak kişiden parayı aldıktan sonra size yollar ve alacak kişiye verir.

KepoFB (Kurucu)
Sunucumuzda sadece tek bir yetkili bulunduruyoruz.
Yakında rehber alımları olacaktır.
İletişim (Skype): kepo.minecraft
yada
gamer.erdem

Son düzenleme:

delete_clem

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gerçekleri söyleyeceğim..
Sunucu çok kötü(Sövmeyin Nedenlerini Anlatacağım.) Geliştirilirse İyi Olabilir.
1-Şehir e girerken ilk gördüğüm şey birbirinden tamamen bağımsız yapılardı.Bir tarafta kale var iken diğer tarafta modern bir bina oluyordu.Bence arsa satışını kaldırın.Oyuncular sadece sizin yapyığınız yerlerleri satın alsınlar.
2-Sunucu sahiplerinin kendi yaptığı yapılar bence çok zayıf kalmış.
3-Rol play sunucusuna girer iken sanki faction a girmiş gibi hissettim. Spawn ve Şu odun kasma sistemi hiç roleplay sunucularına yakışmamış.
4-Kendilerine ait bir skript ve ya plugin göremedim.
5-1.7 de bence artık sunucu açılmaz. Kimse 1.7 yi oynamıyor.
6-Meslekler yok(Sadece oduncu ve madenci var.Onlarıda oynayınca sanki factiondaymış gibi hissediyorum)
Çözümlerine Geçersek:
1-Arsalar silinsin paraları iade edilsin.
2-Biraz builder ı geliştirin bence şu spawnın yanında ki göl nasıl olmuş?Hiç beğenmedim orayı.
3-Odun kasma işini bence düzenleyin.Gerçek ağaçlardan kırıla bilir.
4-Skript de size yardımım dokuna bilir. ( Bende Skript i Yazan İnsan Değilim, Ama Size Yeni Meslekler Vs.Ekleyebilirim)
5-1.8 e geçilsin bence
6-Meslekler konusunda yardım edebilirim.

Ekstra Olabilecekler:
1-Araba(Carz Plugini ni demiyorum -_-)
2-Yetenek Sistemi(Yemek yapınca daha da becerikli olma)
3-Modifiye.

Son düzenleme:

Erdemsenses

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Gerçekleri söyleyeceğim..
Sunucu çok kötü(Sövmeyin Nedenlerini Anlatacağım.) Geliştirilirse İyi Olabilir.
1-Şehir e girerken ilk gördüğüm şey birbirinden tamamen bağımsız yapılardı.Bir tarafta kale var iken diğer tarafta modern bir bina oluyordu.Bence arsa satışını kaldırın.Oyuncular sadece sizin yapyığınız yerlerleri satın alsınlar.
2-Sunucu sahiplerinin kendi yaptığı yapılar bence çok zayıf kalmış.
3-Rol play sunucusuna girer iken sanki faction a girmiş gibi hissettim. Spawn ve Şu odun kasma sistemi hiç roleplay sunucularına yakışmamış.
4-Kendilerine ait bir skript ve ya plugin göremedim.
5-1.7 de bence artık sunucu açılmaz. Kimse 1.7 yi oynamıyor.
6-Meslekler yok(Sadece oduncu ve madenci var.Onlarıda oynayınca sanki factiondaymış gibi hissediyorum)
Çözümlerine Geçersek:
1-Arsalar silinsin paraları iade edilsin.
2-Biraz builder ı geliştirin bence şu spawnın yanında ki göl nasıl olmuş?Hiç beğenmedim orayı.
3-Odun kasma işini bence düzenleyin.Gerçek ağaçlardan kırıla bilir.
4-Skript de size yardımım dokuna bilir. ( Bende Skript i Yazan İnsan Değilim, Ama Size Yeni Meslekler Vs.Ekleyebilirim)
5-1.8 e geçilsin bence
6-Meslekler konusunda yardım edebilirim.

Ekstra Olabilecekler:
1-Araba(Carz Plugini ni demiyorum -_-)
2-Yetenek Sistemi(Yemek yapınca daha da becerikli olma)
3-Modifiye.
Bağımsız yapıları oyuncular kendilerine verilen arsaya yapıyor. Gördüğün modern binalar ve kalelerin farkı savaş önceliği. Sunucuda loncalar var ve loncalar kendilerine belli bir bölge yapıyorlar. Sunucuda bunlar ''Savaş Evi'' olarak adlandırılıyor. Şehrin build yapısını beğenmediklerini birçok oyuncu söyledi ve yakın zamanda sıfırdan bir haritaya başlayacağız. Bu konuda görüşün için sağol. Sunucumuzda sadece Oduncu mesleği bulunmuyor. Sunucuya girmeden daha etrafı gezmeden kararını vermişsin. Konuyu iyi oku ve hangi meslekler olduğuna tekrar bak. Sürüm konusuna gelirsek bunuda birçok oyuncu söyledi bu konudada teşekkür ederim sunucuyu 1.7-1.8 arası yapacağız. Odundan para kasmak olayına bakarsak sunucuda bir iş yapıyorsunuz ve para kazanmanız gerek. Odunları kırıyorsunuz, onları satıyorsunuz ve para kazanıyorsunuz. Bu konuda yapabileceğimiz farklılıklar olarak Mob Farm olarak değiştirebiliriz fakat oyuncuların hiçbiri odun konusunda şikayet etmedi (siz hariç). tabii ki sizin öneriniz değerli sizin görüşünüzdeki bir sisteme geçmek bizi zorlayabilir.

delete_clem

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bağımsız yapıları oyuncular kendilerine verilen arsaya yapıyor. Gördüğün modern binalar ve kalelerin farkı savaş önceliği. Sunucuda loncalar var ve loncalar kendilerine belli bir bölge yapıyorlar. Sunucuda bunlar ''Savaş Evi'' olarak adlandırılıyor. Şehrin build yapısını beğenmediklerini birçok oyuncu söyledi ve yakın zamanda sıfırdan bir haritaya başlayacağız. Bu konuda görüşün için sağol. Sunucumuzda sadece Oduncu mesleği bulunmuyor. Sunucuya girmeden daha etrafı gezmeden kararını vermişsin. Konuyu iyi oku ve hangi meslekler olduğuna tekrar bak. Sürüm konusuna gelirsek bunuda birçok oyuncu söyledi bu konudada teşekkür ederim sunucuyu 1.7-1.8 arası yapacağız. Odundan para kasmak olayına bakarsak sunucuda bir iş yapıyorsunuz ve para kazanmanız gerek. Odunları kırıyorsunuz, onları satıyorsunuz ve para kazanıyorsunuz. Bu konuda yapabileceğimiz farklılıklar olarak Mob Farm olarak değiştirebiliriz fakat oyuncuların hiçbiri odun konusunda şikayet etmedi (siz hariç). tabii ki sizin öneriniz değerli sizin görüşünüzdeki bir sisteme geçmek bizi zorlayabilir.
Şöyle Söyleyeyim...Bu Server İn Rol Server i Olduğunu Söylemiyorum.En Azından Şu Anlık Minecraft ta( Minecraft Rol Yapma Konusunda Gördüğüm En Berbat Oyun Diyebilirim.) Madenci Mesleğini Geçtim. Onları Güzel Göstermişsiniz :) . Ama Şu Odun Şeysini SS Alıp Oyunculara Bu Ne Sunucusu Desem.Çoğu Faction Der. Benden Başka Kimsenin Rahatsız Olmamasının Nedeni Kolay Para Kasmaları. Mesela Server a Her Giren Oyunculara 7m Para Verseniz.Yine Kimse Şikayetçi Olmaz. Umarım Dediğimi Anlamışsınızdır.

RealLifeMC

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Sunucudaki Kişiler Önceki Zamanlarda da Vardılardı Ve Onlara Ekstra Şeyler Veriliyor Sunucu Bug Dolu
Puanım:
Yapılar : %20
Kurucular : %80
Oyuncular : %0
ORTALAMA : %35

LeffsBy

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Serverin ismini koyakken anlaşılan çok düşünmüşsünüz :D
Serverin yapılarınıı hiç beğenmedim.
Texture packını beğenmedim.
Kurucuları %60
Oyuncular çoluk çocuk
RPG yerine Faction bölümüne taşınsa iyi olabilir.
Sunucuya puanım %30 ( % 10 verilen para,%10 buildler %10 yetkililer )

efekec55

Team Arcenia
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hayatcraft adında sunucu var ve domainleride var

yasinTTR

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
servere girdigim an yukarıda doğdum ve düşüp duruyorum :/