Minecraft Connects to Discord

Bedava Minecraft Connects to Discord 0.85

İndirmek için giriş yapın
Merhabalar! İhtiyaç olduğunu gördüğüm bir minecraft plugini olan "Minecraft Connects to Discord"(MCD) pluginini yazdım. İlk defa Spigot plugini yazdım. Ancak interneti kontrol etmedim, belki zaten yazılmıştır ama yeterince araştırılmamıştır. Edit: Ve zaten yazılmış, DiscordSRV adıyla. Yine de plugini kullananların genel isteği&gereksinimlerine göre plugini güncellemeye devam etmeye karar verdim. İlk yazılmasının üstüne aldığı tüm eklentiler istekler üzerine gelmiştir. Neyse, pluginimiz açık kaynak kodludur. Sondaki linklerden kodu görebilirsiniz. Forumda zaten paylaşmıştım. Ancak kaynaklar kısmını fark etmemiştim, o yüzden burada da paylaşıyorum.

Bu pluginin amacı ney?

Minecraft ve Discord chatlerini birleştirir. Discord'ta yazılan Minecraft'a yansır. Minecraft'ta yazılan Discord'a yansır.

MCD'nin Şuanlık Özellikleri Nelerdir?
  • Oyuncu girdiği ve çıktığı zaman Discord'a da yazar.
  • Oyuncular konuştuğunda ve Konsoldan say komutu kullandıldığında Discord'a mesaj olarak atar, Discord'un mesajlarını da oyuna yansıtır.
  • Sunucu açıldığı ve kapandığı zaman Discord'a da yazar.
  • "/discord" komutu ile config dosyasından ayarladığınız discord davet linkinizi oyuncularınıza gösterebilirsiniz.
  • Discord hesabı ile minecraft hesabını bağlama.
  • Hesabını bağlayanlara discord üzerinde özel rol atar.
  • OP kullanıcılarda ise "/discord" komutu pluginimizin komutlarını gösterecektir. Komutlarımız ve açıklamaları aşağıdadır.
Bu mesajar tabii ki de konfigüre edilebilirdir. Config dosyasının yeri "/discord/config.ini" şeklindedir. Sunucuyu ilk kez çalıştırdığınız zaman Config dosyası oluşacaktır.

OP'ların Plugin Komutları
  • "/discord fast" - Hızlı Config yeniden yükleme. Discord Bot tokeni dışında ki tüm config ayarları tekrar incelenir.
  • "/discord full" - Tam Config yeniden yükleme. Bot baştan başlatılır. Eğer configteki token farklı ise, yeni olan bota geçilir.
Discord ile Sunucuda Komut Çalıştırma!
Discord aracılığı ile komut gönderebilirsiniz! Komutları sadece belirli discord rolüne sahip olan kişiler gönderebilir. Bazı Minecraft komutlarının sonucu discord'a dönmeyebilir. Ama komut çalışacaktır. Sadece işe "Yaradı mı? Yaramadı mı?", bunu sadece konsoldan görebilirsiniz.
Komutu kullanmak için: Discord'ta bir rol oluşturun ve Geliştirici Modu açıkken sağ tıklayıp "Copy ID" yapın. Ardından Config'te belitilen yere koyun. "discord fast" komutunu çalıştırın. Rol'ü de kendinize atadığınız zaman, tamamdır. Hazırsınız.
Komutu discord chatine "!exec <komut>" şeklinde çalıştırabilirsiniz. Örnekler:

• !exec kill MahmudKocas ---> Sonuç Discord'a yansıMAZ. OP Komutları genel olarak yansımamaktadır. Ancak kullanabilirsiniz.
  • !exec help --> Sonuç Discord'a yansır.
  • !exec help 2
  • !exec discord ---> Sonuç Discord'a yansır.
  • !exec discord full
Minecraft Hesabını, Discord Hesabına Bağlama
Oyuncu ilk olarak hesabını Discord'a bağlamalıdır. Bağlaması için sync kodunu:
/discord sync
yazarak alır. Ardından discord kanalına:
!verify <sync-code>
yazararak onaylar ve minecraft hesabı discord hesabına bağlanır. Eğer botun yeterince yetkisi varsa, kullanıcının adını Minecraft Oyun içi adına dönüştürür.
OPlar oyuncuların sync'ini kaldırabilir:
/discord sync remove <oyun-ismi>

Eğer sync işlemi yapan kullanıcı Discord üzerinden ban yerse Minecraft Sunucusundan da ban yer. Eğer kullanıcı sunucuda online iken, sunucudan ban yerse yine ban yer. Config dosyasından bunu ayarlayabilirsiniz, kapatıp açabilirsiniz.

Discord üzerinde yetkili olan kişiler eğer "!exec discord sync" yazarsa, bot özelden hesaplarını bağlamış kullanıcıları ve discord hesaplarını gönderecektir. Pek bir anlam ifade etmeyebilir çünkü gelen bilgiler UUID:Discord ID şeklinde olacaktır.
Peki Plugin nasıl çalıştırılıyor?

Linkler
Paylaştığım VirusTotal linki ilk versiyona aittir. Proje açık kaynak kodludur. İndirme linki GitHub üzerinden paylaşılmıştır. Gene de içiniz rahat etmediyse kodu okuyun, indirin, derleyin & kullanın.
Minecraft Hesabını, Discord Hesabına Bağlama
Oyuncu ilk olarak hesabını Discord'a bağlamalıdır. Bağlaması için sync kodunu:
/discord sync
yazarak alır. Ardından discord kanalına:
!verify <sync-code>
yazararak onaylar ve minecraft hesabı discord hesabına bağlanır. Eğer botun yeterince yetkisi varsa, kullanıcının adını Minecraft Oyun içi adına dönüştürür.
OPlar oyuncuların sync'ini kaldırabilir:
/discord sync remove <oyun-ismi>

Eğer sync işlemi yapan kullanıcı Discord üzerinden ban yerse Minecraft Sunucusundan da ban yer. Eğer kullanıcı sunucuda online iken, sunucudan ban yerse yine ban yer. Config dosyasından bunu ayarlayabilirsiniz, kapatıp açabilirsiniz.
Yazar
mahmud118
İndirilme
47
Görüntüleme
4,473
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
5.00 yıldız(lar) 2 değerlendirme

En son güncellenenler

1. Hesabını bağlayanlara özel rol atama!

Başlık zaten kendini anlatmakta. Config dosyasına atanmasını istediğiniz rolün ID'sini...
  2. Minecraft Hesabını, Discord Hesabına Bağlama! Discord'tan ban atılırsa, sunucudan da atma

Başlık kendini anlatıyor. Kullanımı ise şöyle: Oyuncu ilk olarak hesabını Discord'a...

Son incelemeler

Dostum!, bu çok harika!! DiscordSRV'de göremediğim özellikler var gerçekten iyi
Güzel eklenti.