Çizim - Dijital Boyama konusunda yardım edebilecek?

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
onu kendin ogreniceksin zaten :lol:
ilk baslarda boyle cizmen normal hatta iyi bile cizmissin
boyama icin ise golgelendirme isiklandırma katli hatlar isigin geldigi yere gore 3 boyutlu dusunerek golgenin nereye yansiyacagini bulup oraya normal renkten daha koyu bi renkle boyaman gerek tabi isik icinde aynisi gecerli isik nereden vuruyosa yansiyacak yerleri tamamen beyaz ve acik renklerle belli etmen gerek ve birazda rasgele boyama :D rasgele renk secimi daha gercekci bi ortam yaratir bi resim icin

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Böyle çizimler için photoshop yerine gimp kullanmanı tavsiye ederim. Photoshopta çizdiğin boyasız halini gimp'e aktar. Orada daha gerçekçi boya.

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
o çizimler illustrator ile yapılıyor. bu işten çok para kazanan insanlar var grafik tasarımcılığın bir dalı tavsiye ederim.

BuNickOnDokuzHarfli

Oh, What Fresh Hell Is This?
En iyi cevaplar
0
Öncelikle çizimin özelliksiz olmasına rağmen baya iyi durumda şimdi 2 resmi farklılaştıralım 2. Resime eklenen gölgelendirme bilindik karakter renkleri kullanılmış kontur efekti eklemiş (dış hat) gibi gibi bunları araştırıp yapabilirsin.

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sanırım illustrator üzerinden öğrenmem en iyisi. :D
Teşekkürler yorumlar için, youtubeda bununla ilgili videolara bakıcam. Öneriniz varsa beklerim.

Edit: videolarda photoshop ile yapılan bi sürü tutorial gördüm, şimdilik ps ile devam edicem

Gölgelendirmeleri de tamamladım:

Sizce nasıl olmuş?
Nasıl daha da geliştirebilirim?/dijital bi duruş verebilirim?

ByAlpha

Güzel şeyler büyük acılarla gelir aldanma.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
4
Başarılı. Tebrik ederim.

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Teşekkürler :D
Birde efekt ekledim, böyle daha hoş oldu sanki
Şimdi aynı stilde büyücü veya okçu çizmeyi denicem. Böyle böyle bi set yapıp, basit bi arka plan çizip hepsini birleştirerek wallpaper tarzı bir şey yapmaya çalışıcam.

EDIT: ahah

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: DIO

UvenixGFX

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ordaki boyamalar katman özelliklerinden değiştirilerek ve opaklıklarda oynama yapılarak yapılıyor benim bildiğim.

Areilyn

-(˘▾˘-)
Ressam
En iyi cevaplar
0
Biraz geç cevap vermiş olacağım galiba, neyse. Böyle boyamak için çok teknik var ve çoğu Photoshopun özellikleriyle kolaylıkla yapılıyor diye biliyorum ama öğrenmesi biraz zahmetli olabiliyor. Anladığım kadarıyla belli bir kısım "airbrush" denilen bir fırça türü ile yapılmış. Photoshopun bünyesinde var mıydı bilmiyorum ama DeviantArt'ta bazı fırça paketleri var onlardan kullanabilirsin. ( bknz. içlerinden en popüleri https://aarongriffinart.deviantart.com/art/BRUSHES-609357781 içinde gerekli gereksiz bir sürü fırça var :D) Onun dışında Youtube üzerinden çizmek istediğin tarzdaki resimlerin speedpaintlerini izleyebilirsin (ingilizcen varsa özellikle neyi niçin yaptıklarını anlatan "commentary"leri tavsiye ederim) Photoshopun ayarlarını da kurcalayabilirsin, neyin nasıl olduğunu anlamanda büyük fayda sağlar. Umarım ki yardımcı olabilmişimdir. Bu arada eklemeden edemeyeceğim, bence çizimlerin bu haliyle bile çok iyi :D

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Biraz geç cevap vermiş olacağım galiba, neyse. Böyle boyamak için çok teknik var ve çoğu Photoshopun özellikleriyle kolaylıkla yapılıyor diye biliyorum ama öğrenmesi biraz zahmetli olabiliyor. Anladığım kadarıyla belli bir kısım "airbrush" denilen bir fırça türü ile yapılmış. Photoshopun bünyesinde var mıydı bilmiyorum ama DeviantArt'ta bazı fırça paketleri var onlardan kullanabilirsin. ( bknz. içlerinden en popüleri https://aarongriffinart.deviantart.com/art/BRUSHES-609357781 içinde gerekli gereksiz bir sürü fırça var :D) Onun dışında Youtube üzerinden çizmek istediğin tarzdaki resimlerin speedpaintlerini izleyebilirsin (ingilizcen varsa özellikle neyi niçin yaptıklarını anlatan "commentary"leri tavsiye ederim) Photoshopun ayarlarını da kurcalayabilirsin, neyin nasıl olduğunu anlamanda büyük fayda sağlar. Umarım ki yardımcı olabilmişimdir. Bu arada eklemeden edemeyeceğim, bence çizimlerin bu haliyle bile çok iyi :D
Teşekkürler! Dediklerini yapmayı düşünüyorum ama şimdilik çizime ara vericem. Fare ile çizmeyi hiç sevmiyorum :D
İlerde çizim tableti alıp dediğin şekilde kendimi geliştirmek istiyorum.

Bu arada görmediysen, böyle bi kaç şey daha çizip bi arkaplan yaptım:
https://forum.gamer.com.tr/konu/minecraft-ve-rpg-temali-wallpaper.387129/#post-2211991
Tek başına çok iyi durmuyo ama siteyle uyumlu oldu bence (tamamlamaya çalıştığım mmorpg sunucusunun sitesi)

Bu arada ressam tagın var? O.o Çizimlerine bakabilceğim bi yer var mı? merak ettim

Areilyn

-(˘▾˘-)
Ressam
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler! Dediklerini yapmayı düşünüyorum ama şimdilik çizime ara vericem. Fare ile çizmeyi hiç sevmiyorum :D
İlerde çizim tableti alıp dediğin şekilde kendimi geliştirmek istiyorum.

Bu arada görmediysen, böyle bi kaç şey daha çizip bi arkaplan yaptım:
https://forum.gamer.com.tr/konu/minecraft-ve-rpg-temali-wallpaper.387129/#post-2211991
Tek başına çok iyi durmuyo ama siteyle uyumlu oldu bence (tamamlamaya çalıştığım mmorpg sunucusunun sitesi)

Bu arada ressam tagın var? O.o Çizimlerine bakabilceğim bi yer var mı? merak ettim
O ressam tagı süs olsun diye var çaktırma ( ͡° ͜ʖ ͡°) (Bu arada hem çizimlerinden hem de MMORPG sunucundan haberim var, gerçekten başarılı işlere imza atıyorsun :D)
Bu arada, uzun süre kullanmak üzere bir çizim tableti alacaksan mutlaka Wacom marka bir tablet almanı tavsiye ederim. Ben Wacom Intuos kullanıyorum, basınç hassasiyeti olsun çizim rahatlığı olsun fiyatını hak eden bir tablet :)

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Sanırım illustrator üzerinden öğrenmem en iyisi. :D
Teşekkürler yorumlar için, youtubeda bununla ilgili videolara bakıcam. Öneriniz varsa beklerim.

Edit: videolarda photoshop ile yapılan bi sürü tutorial gördüm, şimdilik ps ile devam edicem

Gölgelendirmeleri de tamamladım:

Sizce nasıl olmuş?
Nasıl daha da geliştirebilirim?/dijital bi duruş verebilirim?
Evet bu bir öncekinden daha iyi olmuş, kılıç güzel fakat karakterdeki gölgelendirmeyi ve orantıyı beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Devam et daha iyilerini yapacağına inanıyorum. Bu arada SAI ile hiç uğraşma derim Illusrator ile devam et. şu an yaptıkların senin gözüne kötü gelebilir ama bu tarz saçma bir sebep ile bırakma, her senden daha iyi birinin dijital çizimlerine vesaire baktıktan sonra moral bozmana gerek yok 1 ay önceki çizimlerine bak gerçekten moral verebiliyor, tabi çalışırsan düzenli olarak gerçekten gözle görülür bir fark oluyor.

ÖZET : Kılıç dışında beğenmedim ama devam et seni çok daha iyi çalışmalarla göreceğimden eminim.

SORU : Grafik tablet olarak ne kullanıyorsun ? Eğer ki Huion 420 gibi bir (alt segment) grafik tableti kullanıyorsan ve bu işe devam etmeyi düşünüyorsan ondan kurtul bence. :D UC Logic aristul sketchpad ya da Wacom intuos modellerine bakabilirsin.

EDİT : Grafik tableti yokmuş !?!? Sen bunları fare ile mi yapıyon len ?!?!

EDİT 2 : Cintiq modellere hiç bakma eheheh :lol: