İlk iş hayatı??

Mount44

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhabalar. Genç bir Öğrenciyim. Açık liseye başvuracağım 10 haziranda. MEB'in harika eğitim sistemi yüzünden ikinci senemde de kayıp edenlerden biriyim. Boş boş durmak yerine çalışmam gerektiğini düşündüm. Ayda 940 liralık bir iş buldum. Biraz dışarıya çıkınca kendimi rahatsız hissediyor ve bu konulardan bahsedince utanıyorum nedenini bilmesem bile.. Bana bu konuda ne yapmam gerektiğini söyler misiniz lütfen? Teşekkür ederim.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
geçmiş olsuni ya sağda solda sürün yada kendini geliştir ben senin kadar zor durumda olsam balıkçı olurdum temiz iş beleşe ette yersin bol bol xD. Yapmaktan hoşlanıcağın bi iş bulup kendini o yönde kendini geliştir derim

Mount44

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
geçmiş olsuni ya sağda solda sürün yada kendini geliştir ben senin kadar zor durumda olsam balıkçı olurdum temiz iş beleşe ette yersin bol bol xD. Yapmaktan hoşlanıcağın bi iş bulup kendini o yönde kendini geliştir derim
Dediğim gibi bir iş buldum. Dönerci de çalışacağım. Ayda 940 lira benim için fazla. Ailemin getirisiyle birleştirsek hayli hayli fazla. Direk aileme vermeyi düşünüyorum kazancımı fakat daha önce dışarı çıkmamış ben nasıl 7-8 saat bir yerde çalışabilirim ki? Bana psikolojik bir destek lazım.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dediğim gibi bir iş buldum. Dönerci de çalışacağım. Ayda 940 lira benim için fazla. Ailemin getirisiyle birleştirsek hayli hayli fazla. Direk aileme vermeyi düşünüyorum kazancımı fakat daha önce dışarı çıkmamış ben nasıl 7-8 saat bir yerde çalışabilirim ki? Bana psikolojik bir destek lazım.
940tl'ye çalışsam kendimi köle gibi hissederdim, sana destek verebileceğimi sanmıyorum aksine yıkıp daha iyisini istemelisin

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çalışmak insanın hakkıdır çünkü alın teriyle kazanılan paranın tadı bir başkadır. Hayatında önemli gelişmeler elde eder tecrübeler edinirsin. İlk iş hayatı zevklidir açıkçası tecrübeler edinirsin bilmediğin şeyler öğrenirsin bildiklerini uygulayıp hizmet ederek para kazanırsın. Ben de lisede hem okur hem çalışırdım açıkçası çalışmak beni disiplin sahibi bir birey yaptı ve hayat ile ilgili önemli kararlar alabilmemi ve hayata olan bakış açımı düzenlememi sağladı. Hiç korkma aksine kendine güven inan ve yapabileceğini söyle.

Dpelqpleq_

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Utanılcak bir şey yok ki. Çalışıp tecrübe öğrenim para deneyim birçok kazancın olacak. İşin ilk günü en güzel günü oluyor genellikle, aylardır halı sahaya çıkmayıp, çıktığında yorulur eve gelirsin ve her yerin ağrır ya. Tam olarak öyle oluyor. Çok çok yorgun hissedersin. İlk günden sonra geçer.

Bu arada dönerci sigortanı yapacak mı? Yakınlarında varsa ki illaki vardır, Şok ve benzeri marketlerde çalışabilirsin. 1600+ maaş, sigorta, 200₺ civarı yemek kartı, haftalık 30₺ ödül kazanma şansı, hafif iş(2 gün hariç), 8 saat.

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Utanılcak bir şey yok ki. Çalışıp tecrübe öğrenim para deneyim birçok kazancın olacak. İşin ilk günü en güzel günü oluyor genellikle, aylardır halı sahaya çıkmayıp, çıktığında yorulur eve gelirsin ve her yerin ağrır ya. Tam olarak öyle oluyor. Çok çok yorgun hissedersin. İlk günden sonra geçer.

Bu arada dönerci sigortanı yapacak mı? Yakınlarında varsa ki illaki vardır, Şok ve benzeri marketlerde çalışabilirsin. 1600+ maaş, sigorta, 200₺ civarı yemek kartı, haftalık 30₺ ödül kazanma şansı, hafif iş(2 gün hariç), 8 saat.
Kilolu değilse düzgün nefes alabiliyorsa 1 haftada rahatça uyum sağlar diye tahmin ediyorum.

Bu arada moralini bozmana gerek yok, önemli olan insanın kendini geliştirmesidir ne güzel araştıracak, okuyacak ve kafa dağıtmak için boş zamanın olacak fena mı ? Çalışsan bile bol bol vaktin olacak bunlar için emin ol. Bu gelecekteki hayatında sana engel olmaz hatta daha çok yardımcı olur, çünkü bir yere iş başvurusu yaparken ne olursan ol daha önceki iş hayatını da soruyorlar tecrübeli misin diye, ve üniversiteyi açıktan okuma aman ha sakın öyle bir düşüncen olmasın lise tamamda o düşünceden uzak dur. :D

Eh, başlangıç için iyidir ama 940TL para değil benim için kısa bir süre sonra senin içinde öyle olacak yani iş aramaya devam et.
Bu arada o 7 8 saat hemen geçer 1 ayın nasıl geçtiğini anlamayacaksın. :D

Mount44

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sanırım evet. Eminim. Bim, şok gibi iş sigortası veren yerlerden bahsetsenizde yaşım 18 olmadığı için büyük ihtimalle işe almazlar. Onun yerine dönerci'de tanıdığın yanında takılırım daha iyidir. Dediklerinizi bir güzel düşündüm. Mantıklı geldi bana da. Sanırım harekete geçeceğim yakın bir zaman içerisinde. Saolun varolun forumdaşlar.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Hayalinin Peşinden Git!
Tek Sözüm Budur