İstediğim Blok kırılınca birdağa doğamamalarını sağlamak

Erenmuslu99

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Mesela mavi yün kırılınca 1 takımı(mavi takım birdağa doğamasın nasıl sağlayabilirim yardımcı olabilecek varmı :)

EminGny

İşsiz
En iyi cevaplar
0
Minecraft redstone ile birinin yeniden doğmamasını sağlamayamazsın ama öldükleri zaman gm 3 e geçmelerine veya başka bir yerde doğmalarını sağlayabilirsin.

bu şemaya uyarak yaparsan olması lazım .d

Erenmuslu99

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Nasıl yani ben bedwars veya eggwars mantığından bahsediyorum onu nasıl ayarlıyabiliriz ?

Bide yeniyimde anlatabilirmisin tam anlayamadım şemayı sarılar commands block kırmızılar ney ?

Yardımcı olabilirmisiniz

GReady

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
redstone block kırmızılar (sanırım)

Erenmuslu99

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
adem sistemi biraz açıklayabilirmisin yeniyimde dediğim gibi

Yardım :)

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Önce redstone aletlerinin ne ise yaradıgını sonra komutları ögren yoksa burdan anlatmamız uzun sürer youtubeda yeterince video var bunları anlatan redstone aletlerini ögrendikten sonra su komutlarla sistemini kurabilirsin(komut bloguna yazacaksın)
Testforblock(blogun kırılıp kırılmadıgını kontrol icin)
Scoreboard(takımlar icin)
Yine scoreboard(ölüp yeniden doğanları anlamak icin)
Gamemode(eger yeniden doganlar oyuna girmesin sadece izlesin d3rsen)
Spawnpoint(yada direk spawn olacak yerlerini degistir cok uzakta bir yere koy)

LapisLazuliMinecart

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Mavi yünü sürekli testfor et eğer mavi yün yoks mavi takıma score ver ve öldüğü zaman gamemode 3 e al

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Şemaya gerek yok iki komut bloğu yeter.

/testforblock × y z minecraft:air neden mavi yün değilde havayı kontro ediyoruz? Çunku mavi yün kirılınca oeası otomatik olarak hava olacak ve havayi kontrol edersek sistem kurmak zorunda kalmayız. Bunu bir komut bloğuna yaz ayarlardan "girdi" kısmını "tekrar" yap. Komut bloğunun ustündeki isaretlere göre okların ucu olan yere ikinci bir komut bloğu koy onuda ayarlarından "zirciirleme" ve "koşullu" yap bunun içinede adamların spawn nokrasını cok uzaklara ayarlayan bir komut yaz.

xaxgx123x

Marangoz
En iyi cevaplar
0
sen eğer yeniysen ne biz sana yazarak anlata biliriz ne sen anlaya bilirsin discord sunucumu vereyim gel oraya orada anlatayım sana bir sunucuya katıl dedikten sonra bu kodu yazman yeter pmzx9md