[1.17] Mystery Universe | Expert Survival | Yapım Aşamasında

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Yeni Sunucu Hakkında

Sunucu yapımına tekrar başladık. 1.17 sürümü çoook fazla içerik getireceği için bizi biraz heyecanlandırdı. ;P Biz de bu yeni mağaralarla ve içeriklerle güzel şeyler yapabileceğimizi düşünüp yeniden sunucu açmaya karar verdik. O yüzden.. bu konuyu bir kez daha hortlatıyorum. Sunucuyu eskisinden de zor yapmaya çalışıyoruz, ve hedefimiz bu sefer Hard değil, EXPERT! İlginç zorluk fikirleri veya değişik/eğlenceli özellikler önerip sunucu yapımında payınız olmasını isterseniz Discord sunucumuza gelebilirsiniz. Önceki Mystery sunucuları gibi bu sunucuda da en azından sadeliği korumayı hedefliyoruz.

Sunucu 1.17 sürümü çıktığı zaman açılacaktır.
Sunucu hakkında gelişmeleri aralıklarla konuya ekleyemeye çalışacağım. Yenilikleri anında ve detaylı olarak görmek isterseniz Discord sunucumuza gelebilirsiniz.

Son Eklenenler:
Wiki: Click

Discord Daveti:
r7gSAQCsPG

Discord'da bulduğum önceki sunuculardan kalma resimlerle yaptığım bir karmaşa:

Eski Sunucu Konusu
(çoğu özelliğin yeni sunucuda da olacağını düşünüyoruz)

< Kopyalanabilir IP >
...

< Sürüm >
1.13.2

Sunucu hakkında tam destek almak için discord sunucumuza gelebilirsiniz.

Sunucuyu anlamadım, ne yapmam gerekiyor?
Sunucumuz bir hayatta kalma (survival) sunucusudur. Yapmanız gereken temel şey hayatta kalmaya çalışmak ve aynı zamanda rütbe atlamaktır. /rank
Ayrıca sistemler hakkında bilgi almak için /yardım yazabilirsin.

Bir arazi (claim) nasıl oluştururum?
Claim küreğinizi (/kit claim) aldıktan sonra 7x7 bir bölgenin çapraz iki köşesine sağ tıklayarak oluşturabilirsiniz.
Ama dikkat edin! Ev belirlemeden (/sethome) arazi oluşturmayın! Yoksa arazinizi tekrar bulamayabilirsiniz.

Ev nasıl belirlerim? / Evime nasıl giderim?
/sethome yazarak üstünde durduğunuz bölgeyi eviniz olarak belirleyebilirsiniz.
Evinize daha sonra /home yazarak gidebilirsiniz.
(İlk sethome ücretsizdir, sonrakiler 50 akçedir)

Akçe/Para nasıl kazanırım?
1-) Canavar öldürerek.
2-) Tüccara topladığınız eşyaları satarak. (Tüccar spawnda bulunur)
3-) Maden kazarak. (kömür, demir vb.)
4-) Pazar yoluyla diğer oyunculara eşya satarak. /pazar

Sürekli ölüyorum ne yapmalıyım?
Topladığınız odunlarla kendinize hızlı bir şekilde küçük bir kulübe inşa ederek ilk geceyi atlatabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey yiyecek bulmak olmalıdır. Eğer etrafınızda hiç hayvan yoksa buğday ekmeyi deneyebilirsiniz.
DİKKAT! Bulduğunuz etleri pişirmeden yemeyin yoksa zehirlenirsiniz.

Neden marketten eşya satın alamıyorum?
Sunucumuz bir hayatta kalma (survival) sunucusudur. Marketten eşya satın alamaz sadece satabilirsiniz.
Eşya satın almak istiyorsanız pazarı kullanabilirsiniz. /pazar

Canavarlar neden daha güçlü?
Bizi diğer hayatta kalma sunucularından ayıran en önemli özelliğimiz sunucumuzun zorlayıcı olmasıdır. Bu nedenle canavarlar bir tık daha güçlüdür. :)

Markete eşya satıyorum fakat az akçe alıyorum, neden?
Böyle olmasının sebebi piyasanın uçup gitmesini önlemektir. Herkes aynı şekilde akçe kazanıyor. :p

Sunucunun versiyonu neden 1.8 değil?
Birçok eklenmiş yeni eşya, blok ve özellik varken neden 1.8 gibi eski bir versiyonu kullanalım ki?
Ayrıca değişen PvP mekanikleri ile artık savaşlar sadece sol tık olmaktan çıkarak taktiksel yapılabiliyor!

Kahraman'ın El Kitabı ne işe yarar? / nasıl elde edilir?
Son rütbeye ulaşmak için gereklidir.
Ender Dragon öldürüldüğünde düşer.

Tarikat İsimli Moblar Nedir?
Bu moblar siz saldırmadıkça saldırmazlar, saldıracaksanız 2 kere değil 4 kere düşünün çünkü fazla güçlüler!

Hepsi burada yoktur. Sunucuya girdiğinizde /yardım yazarak tüm özellikler hakkında bilgi alabilirsiniz. ^^

Her oyuncu rütbe atladıkça yeni özellikler kazanır. Rütbe atlamak sunucudaki asıl hedeftir. (/rank)

Ünvanları başarım tamamlayarak veya bazı şeyleri yaparak kazanabilirsiniz. İstediğiniz ünvanı seçerek sohbet ve tab menüsünde ünvanınızla diğer oyunculara hava atabilirsiniz!
Ünvanlar ve Enderlikleri: Tıkla

NOT: Herhangi bir özellik vermezler sadece yazıdır.

Karakter sınıfları Köylü rütbesine ulaştıktan sonra seçilebilir.
Okçu olup uzaktan avlanmanın keyfini çıkarabilir, atlantisli olup okyanusun derinliklerine evler inşa edebilir, barbar olup canileşebilir, suikastçı olup oyuncuları hiç beklemedikleri anda avlayabilir veya kılıç ustası olup gerçek kılıç sallama yeteneğinizi geliştirebilirsiniz! Tamamen size kalmış. ^^

Meteorlar Survival dünyasına belli aralıklarla düşer ve etrafa eşya saçarlar. O eşyaları almak istiyorsan diğer oyuncularla savaşman gerekecek! Onları isteyen tek kişi sen değilsin.
Meteor düşmeden dakikalar önce sohbetten duyuru olarak koordinatı geçer.
(meteorlar evinize de düşebilir ¯\_(ツ)_/¯, dua edin düşmesin)

Çiğ Et Yeme!
Çiğ et yersen zehirlenirsin. Yememeye çalış!

Spawnerlar!
Spawnerlar doğada bulunmaz ve elde edilemez.
(Spawnerları kaldırmamızın sebebi emek vermeden elde edilebilen sonsuz eşya kaynağı olmasıdır)

Madenler!
Cevherlerin bazılarının içerikleri sunucumuzda değiştirilmiştir.
Demir Cevheri: 4 Demir Parçası
Altın Cevheri: 5 Altın Parçası
Kızıltaş Cevheri: 2 Kızıltaş
Lapis Cevheri: 2 Lapis Lazuli

Yüksekten kaç!
Yüksek bir yerden düşersen bacağın kırılır!
(Tüy düşüşü büyüsü bunu engeller)

Farklı Canavarlar!
Tamamen rastgele doğma ihtimalleri olan canavarlar çok tehlikelidir! Elinde kılıç olan bir iskeleti öldürmek kolay olabilir. Fakat çok hızlıysa?
(Bazı canavarların vuruşu zehirleyebilir dikkatli ol!)

Büyü Masası!
Büyü masasından basılan büyüler tam oyun seviyesi harcayacaklardır.
Örnek: 30'luk büyü için 30 oyun seviyesi

Köylüler!
Köylülerle takas yapmak için köylülere köylü başına 1 altın külçesi ödemen gerekir. Ayrıca köylüler oyuncularla en fazla 5 defa takas yapabilir ve çiftleştirilemezler.

Hayvanlar!
Hayvanlar artık yalnızca kaçışmıyor, kendilerine saldıran kişilere de saldırıyorlar!

Son düzenleme:

SasukeTRz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Baştan sona mükemmel bir sunucu, 10/10. Umarım hak ettiği değeri ve fazlasını görür.
Dediği gibi sona kadar haklı.Sunucuda daha öncede oynadım.Türkiyenin en iyi survival sunucusu.Kusura bakmasınlar ama lütfen ban atmayın veya yorumu silmeyin. Türkiyede'ki (genelleme olarak bahsediyorum hileleri engellemeye çalışan sunucularada bir şey demiyorum) Aptal aptal sunucular var.Bakın Türkiye hileyi seviyor bunu bir kere inkar etmiyelim.Alın! x adlı bir sunucudan örnek veriyorum bir sunucu günde 90 kişi oluyor sunucuya bi girin vip satışları dolu tamam vipe yine bir şey demiyoruz adamlar en pahalı vipten alıp HİLE açıp savaşıyolar ! warp ormanda aşşağı atlamaya cesaret edemezsiniz speed hilesi açmış en az 10-20 kişi olur.Genelde hepside vip.Adminlerde hilelerle ilgilenmiyor.Sunucuda 90 kişiden 70i hile oluyor.Neyse bu sunucu şüphesiz Türkiye'nin en iyi hayatta kalma sunucusu.Girin bakın.1 Hile görürseniz ne olayım.Kendim şahidim geçen sene burda oynadım ve bu sene geçen senekindende iyi olacak.Sunucuda p4ü bırakın bi kere full elmas set olan yoktu.(Bu arada kendim şahidim sunucuya kıskançlıktan büyük bir bot saldırısı bile yaptılar)(Bartu'nun sunucusunda paytoplay diye birşeyde olmadı ve asla olmaz)

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dediği gibi sona kadar haklı.Sunucuda daha öncede oynadım.Türkiyenin en iyi survival sunucusu.Kusura bakmasınlar ama lütfen ban atmayın veya yorumu silmeyin. Türkiyede'ki (genelleme olarak bahsediyorum hileleri engellemeye çalışan sunucularada bir şey demiyorum) Aptal aptal sunucular var.Bakın Türkiye hileyi seviyor bunu bir kere inkar etmiyelim.Alın! x adlı bir sunucudan örnek veriyorum bir sunucu günde 90 kişi oluyor sunucuya bi girin vip satışları dolu tamam vipe yine bir şey demiyoruz adamlar en pahalı vipten alıp HİLE açıp savaşıyolar ! warp ormanda aşşağı atlamaya cesaret edemezsiniz speed hilesi açmış en az 10-20 kişi olur.Genelde hepside vip.Adminlerde hilelerle ilgilenmiyor.Sunucuda 90 kişiden 70i hile oluyor.Neyse bu sunucu şüphesiz Türkiye'nin en iyi hayatta kalma sunucusu.Girin bakın.1 Hile görürseniz ne olayım.Kendim şahidim geçen sene burda oynadım ve bu sene geçen senekindende iyi olacak.Sunucuda p4ü bırakın bi kere full elmas set olan yoktu.Gelin oynayın diyecekler bu kadar.
Değerli düşüncelerin için teşekkür ederim. :lol:

Aspenki

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
BlaBlaCraft, KekoCraft, SaksafonCraft gibi sunucularda oynayacağınıza gelsin herkes burda oynasın (!) He bu arada çok zor ha sonra ağlamayın.