Onaylı Tanıtım 1.12 sürümü nasıl kapatılır

Electus

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.8
1.12 ile giremicekler server a viaversion plugininin son verisonu var bende ama 1.12 giriyor onu nasıl engellicem

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Sadece 1.12 ile mi girmemeleri gerekiyor? 1.13-1.14 falan serbest mi?

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
O halde aşağıdaki linkten ViaVersion pluginini indirdikten sonra eklentinin config.yml dosyası içerisinde söylediğim değişiklikleri yapmanız gerekecek. (ViaVersion var demişsin ama yinede linkini bırakıyorum)

Link: ViaVersion

Yapman gerekenler;
Config.yml dosyası içerisinde 18. satırda yer alan "block-protocols: []" kısmında parantezler içerisine oyuncuların girmesini istemediğin sürümlerin protokol numarasını yazman gerekiyor. Minecraft sürümlerinin protokol numaralarını görmek için buraya tıklayabilirsin. Ben kolaylık olması için aşağıya 1.12 sürümünün engellenmiş olduğu config satırını hazır olarak koyacağım.

block-protocols: [335]

Bu satır sayesinde sadece 1.12 için olan girişleri engellersin. Aşağıdaki ise 1.12 - 1.12.1 - 1.12.2 sürümlerinin girişini engelleyecektir.

block-protocols: [335,338,340]

Kısaca girmesini istemediğin sürümlerin protokol numarasını böyle sıralayabilirsin.

Electus

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
O halde aşağıdaki linkten ViaVersion pluginini indirdikten sonra eklentinin config.yml dosyası içerisinde söylediğim değişiklikleri yapmanız gerekecek. (ViaVersion var demişsin ama yinede linkini bırakıyorum)

Link: ViaVersion

Yapman gerekenler;
Config.yml dosyası içerisinde 18. satırda yer alan "block-protocols: []" kısmında parantezler içerisine oyuncuların girmesini istemediğin sürümlerin protokol numarasını yazman gerekiyor. Minecraft sürümlerinin protokol numaralarını görmek için buraya tıklayabilirsin. Ben kolaylık olması için aşağıya 1.12 sürümünün engellenmiş olduğu config satırını hazır olarak koyacağım.

block-protocols: [335]

Bu satır sayesinde sadece 1.12 için olan girişleri engellersin. Aşağıdaki ise 1.12 - 1.12.1 - 1.12.2 sürümlerinin girişini engelleyecektir.

block-protocols: [335,338,340]

Kısaca girmesini istemediğin sürümlerin protokol numarasını böyle sıralayabilirsin.
seni bu işi biliyosun konu kilit

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şu an çok merak ettim neden sadece 1.12 girişlerini kapatmak istediniz? Bug falan mı var?

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
crashli version diyolardı :D bi kurucu
Hmm, 1.12'nin bayağı sorunlu bir sürüm olduğunu uzaktan görebiliyorum ama sürümü kapatacak kadar olduğunu zannetmiyorum. Öyle olsaydı herkes kapatırdı ama etrafta halen 1.12 sunucular mevcut.