1.13 mob hk.

SC_Riber

SC-Riber.Games
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.13 Minecraft sunucusunu açtım fakat uzaktaki moblar gözükmüyor. 1.13 ile mi alakalı ?

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Sunucunuzun belirli bir mesafeye kadar chunkları, oyunculara gönderebilme sınırı vardır. Bu ayarın yükseltilmesi sunucunun kullanacağı kaynakları arttıracaktır. Küçük bir araştırma ile nasıl yükselteceğini bulabilirsin.

SC_Riber

SC-Riber.Games
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucunuzun belirli bir mesafeye kadar chunkları, oyunculara gönderebilme sınırı vardır. Bu ayarın yükseltilmesi sunucunun kullanacağı kaynakları arttıracaktır. Küçük bir araştırma ile nasıl yükselteceğini bulabilirsin.
Buradan anlatır mısınız?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Buradan anlatır mısınız?

server.properties ve spigot.yml'de bulunan view-distance ayarından bahsediyor, genelde herkes 4 kullanır bu ayarı. sadece moblar gözükmediği için onla alakalı olacağını sanmıyorum ama yinede arttırmayı deneyebilirsin.

SC_Riber

SC-Riber.Games
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
server.properties ve spigot.yml'de bulunan view-distance ayarından bahsediyor, genelde herkes 4 kullanır bu ayarı. sadece moblar gözükmediği için onla alakalı olacağını sanmıyorum ama yinede arttırmayı deneyebilirsin.
8 fazla mı? 4 yaptim

yavuz55sc

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.13'de 5 blok öteden tüm entityle kayboluyor aynı zamanda oyuncularda. Yakınlaşınca geri geliyorlar. Sebebini bulamadık. Spigot , Paper , Bukkit hiçbir şey yok. Acaba Paper 1.132den kaynaklı olabilir mi? Fakat en son sürümünü kullanıyoruz papermc'nin sitesindeki.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
1.13'de 5 blok öteden tüm entityle kayboluyor aynı zamanda oyuncularda. Yakınlaşınca geri geliyorlar. Sebebini bulamadık. Spigot , Paper , Bukkit hiçbir şey yok. Acaba Paper 1.132den kaynaklı olabilir mi? Fakat en son sürümünü kullanıyoruz papermc'nin sitesindeki.

Anti hile eklentileriniz ile alakalı olabilir mi? View distance ayarı daha çok chunklar için. Entityler ile alakası olacağını sanmıyorum. Varsayılan değer 10 fakat çok fazla overhead (lag)'a sebebiyet verdiği için genelde herkes 4 kullanır ve önerir.

yavuz55sc

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tamamdır sorunu çözdüm. Sorun ProcotolSupoort plugininden kaynaklıymış. Güncelleme geldi ve düzeldi!