1.14 Lag Kaynıyor!

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
1.14 fokur fokur lag kaynıyor. Optimize sorunlarıyla dolu bir lag yuvası. Bundan önceki konumda bambudan bahsettim ama çoğu oyuncu eski sürümleri oynadığı için pek bilmezler bu sorunları.

1.14.2 Spigot sürümünde sadece güvenlik eklentileri ile oynuyorum. Baya sadeleştirdim. Özellikle ışınlanınca veya bir yere uçarak hızlı gidince manyak lag çıkıyor. Bildiğin sunucu gg oluyor kısa süre. TPS değerleri yerlerde oluyor o ara.

Bu yardım konusu değildir. Sadece soru soruyorum. Sizde böyle bir sorun var mı?

Son düzenleme:

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.14 fokur fokur lag kaynıyor. Optimize sorunlarıyla dolu bir lag yuvası. Bundan önceki konumda bambudan bahsettim ama çoğu oyuncu eski sürümleri oynadığı için pek bilmezler bu sorunları.

1.14 Spigot sürümünde sadece güvenlik eklentileri ile oynuyorum. Baya sadeleştirdim. Özellikle ışınlanınca veya bir yere uçarak hızlı gidince manyak lag çıkıyor. Bildiğin sunucu gg oluyor kısa süre. TPS değerleri yerlerde oluyor o ara.

Bu yardım konusu değildir. Sadece soru soruyorum. Sizde böyle bir sorun var mı?
Evet, 1.14'de yapılan değişiklikler yüzünden ortaya böyle büyük bir sorun çıktı. Mojang'in bu sorunu çözmesi için bekliyoruz.

_CSK_

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
her sürümün ilki stabil değildir ki 1.14.2 filan biraz daha stabil 1.14'e göre adamların açıklamaları da 1.14.3de bu sorunları çözecekleri yönünde şuanlık ama durum cidden kötü

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
her sürümün ilki stabil değildir ki 1.14.2 filan biraz daha stabil 1.14'e göre adamların açıklamaları da 1.14.3de bu sorunları çözecekleri yönünde şuanlık ama durum cidden kötü
1.14.2 kullanıyorum zaten. Fakat henüz yeterince iyi değil. 1.14.3 bunun için çıkıyor sanırım. Normalde 2 yan sürüm çıkarıyorlardı son ana sürümlerde.

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Chunk loadlar konusunda sorun yaşayınca Paper'a bir şans vermek aslında mantıklı. Paper ile performansı test etmeyi denedin mi? Yardım amaçlı konuyu açmadığını biliyorum. Ben de merak ettiğim için sordum bu soruyu.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Chunk loadlar konusunda sorun yaşayınca Paper'a bir şans vermek aslında mantıklı. Paper ile performansı test etmeyi denedin mi? Yardım amaçlı konuyu açmadığını biliyorum. Ben de merak ettiğim için sordum bu soruyu.
PaperSpigot kullanmadım. Ama PaperSpigot kullanmak yerine tek kişilikte ışınlanma testi yapabiliriz. Eğer orada da olursa sorun sürüm kaynaklıdır.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
1.14.2 kullanıyorum zaten. Fakat henüz yeterince iyi değil. 1.14.3 bunun için çıkıyor sanırım. Normalde 2 yan sürüm çıkarıyorlardı son ana sürümlerde.

Bende en fazla 2 tane çıkarıyorlardı diye biliyorum 1.10.2, 1.11.2, 1.12.2, 1.13.2 vb., fakat Mojang1.14.3 çıkardı ve 1.14.4'de gelebilir, şurada yazıyor: Minecraft Java Edition 1.14.3

"Today we're releasing 1.14.3, a release that tweaks some gameplay features and addresses bugs found in 1.14.2. We also plan on releasing a 1.14.4 to address further issues, but for now, please enjoy the new update!"

Sorunun sadece 1.14 ile alakalı olduğunu sanmıyorum. 1.13 ve sonraki sürümlerde bende genel olarak hem client hem server taraflı performans sorunu var. birçok kütüphanenin güncellenmesi ile alakalı sanırım (örn. LWJGL 2 -> 3)

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bende en fazla 2 tane çıkarıyorlardı diye biliyorum 1.10.2, 1.11.2, 1.12.2, 1.13.2 vb., fakat Mojang1.14.3 çıkardı ve 1.14.4'de gelebilir, şurada yazıyor: Minecraft Java Edition 1.14.3

"Today we're releasing 1.14.3, a release that tweaks some gameplay features and addresses bugs found in 1.14.2. We also plan on releasing a 1.14.4 to address further issues, but for now, please enjoy the new update!"

Sorunun sadece 1.14 ile alakalı olduğunu sanmıyorum. 1.13 ve sonraki sürümlerde bende genel olarak hem client hem server taraflı performans sorunu var. birçok kütüphanenin güncellenmesi ile alakalı sanırım (örn. LWJGL 2 -> 3)
Merak etme yakın zaman içerisinde çözerler ayrıca bildiğim kadarıyla 2 yan sürümün çıkması 1.13.2 ile sona erdi. Mojang eski güncelleme sistemine geri dönmeye çalışıyor yani her yıl bir güncelleme görmek ve 9 yan sürüm görebilme ihtimalimiz var.