15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Sanat topluluğu. Katıl!
Grafiker
Emekli
Mesajlar
1,673
En iyi cevaplar
19
Beğeniler
1,740
Puanları
4,920
Ruh hali
126913


126914


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

2016 yılında, Temmuz ayının 15'in de terör örgütünün yapmaya çalıştığı büyük Askeri darbe girişiminde tüm Türk halkının sokaklara çıkıp hainlere korkusuz bir şekilde karşı koyması sonucu bu iğrenç darbe girişimi tamamen başarısız olmuş ve bu iğrenç plana destek çıkan sorumlu kişiler tutuklanıp ağır cezaya çarptırılmıştır. Karşı koyan 248 korkusuz Türk vatandaşı bu zafer uğruna şehit düşmüş ve birçok kişi ağır yaralanmıştır.


126920126924


Türk Halkı

Ordunun içine kadar sızmış olan terör örgütü; helikopter, tank ve savaş uçakları ile birlikte kanlı bir darbe girişiminde bulundu. Ordunun içine kadar sızmasıyla birlikte birçok masum asker zarar gördü. Sayısız Türk halkı, sokağa çıkıp bu kanlı planı tasarlayan hainlere karşı geldi. Teröristler ise vatandaşlarımızın üzerine tank sürüp, helikopter ve savaş uçağı ile ateş ettiler. Bu dehşet dolu anlara rağmen korkusuz Türk halkı, bu darbe girişimine direnmeye devam etti.


ayraç.png126927


TRT Haberi

Televizyon kanallarında dolaşarak bilgi edinmeye çalışan birçok vatandaş, TRT kanalındaki sahte haber ile karşılaştı. Bende dâhil, çoğu kişi bu haberi canlı bir şekilde izledi. TRT muhabiri Tijen Karaş, teröristler tarafından rehin alınıp, hazırladıkları metini zorla okutturdu. Yayın esnasında korkunç dakikalar yaşayan TRT muhabiri, metinleri okuduktan sonra yayın kapandı. O muhabir adına gerçekten üzüldüm, televizyonda izlerken muhabirin aşırı gergin olduğu çok belliydi. Neyse ki darbe gecesinin ardından sabah vakitleri TRT binasındaki tüm rehineler Türk halkı tarafından kurtarıldı.


ayraç.png126928


Şehit Ömer Halisdemir

Korkusuz Türk vatandaşlarının yanı sıra unutulmaması gereken isimlerden biri olan Şehit Ömer Halisdemir, 15 Temmuz gecesinin önemli kahramanlarından biriydi. Hain darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yaparken, komutanlığı ele geçirmeye çalışan hain terörist Tuğgeneral Semih Terzi'yi tam göğsünden vurduktan sonra yanındaki terörist korumalar tarafından birçok kez vurularak şehit düşürülen Ömer Halisdemir, 16 Temmuz 2016 tarihinde hayatına veda etmiştir.

Şehit Ömer Halisdemir hakkında şiir videosu:


ayraç.png126930


Ama teröristlerin tahmin edemediği bir şey oldu. Türk milleti birkaç saatte vatan ekseninde birleşti ve Türkiye'nin her köşesinden yüz binlerce kişi sokaklara akın etti. Korkusuz Türk vatandaşları hainlerin mermilerine, tanklarına karşı yürüyüp onlara meydan okudu. Gençler, kadınlar ve yaşlılar ülkesini korumak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Türkiye'yi asıl ayakta tutan Türk milletidir ve bunu hiçbir güç değiştiremeyecektir.

15 Temmuz şiirleri:
15 TEMMUZ DESTANI

Bir ihtilal gecesi meydanlara yürüdük
Gökyüzü alev alev yağınca üstümüzden
Tekbirlerle çoğalıp sonsuz yare yürüdük,
Yürüdük sala vakti karadan ve denizden
Karanlığın kalbine aşikare yürüdük

Nurullah Genç
15 TEMMUZ

Sen vatan kahramanı, demokrasi şehidi
Yine bir tarih yazdın dünya bunun şahidi
Bir mucize yarattın 15 Temmuz gecesi
Can verdin vatan için yoktu bunun ötesi

O nasıl bir yürek ki, binlerce tanka bedel
Ölüm bile vız geldi, utandı senden ecel
Seninle gurur duydu Boğaziçi Köprüsü
Yeniden dile geldi Çanakkale türküsü

Seninle nöbette bak bu ülkenin tamamı
İşte böyle kutlanır demokrasi bayramı
Şimdi daha şanlı bak ay yıldızlı bayrağın
Ey şehit oğlu şehit önderisin her çağın

Yıldızları yağdırsak azdır senin üstüne
Bak adını nakşettik gönlümüzün büstüne
Şehitler asla ölmez ölümsüz her biriniz
Bil ki mahşere kadar kalbimizde yeriniz.

Ahmet Selçuk İlkan

15 Temmuz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.
:bayrak:

ataturk.png
 


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst