19-20TPS İdeal mi ?

MrDarkWarriorV2

Marangoz
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
2gb bir vds de faction sunucumu geliştiriyorum 70 eklenti ve klasik faction skriptleri mevcut.
3 Kişide 19-20TPS alıyoruz normal mi ?
makinayı 8GB a çeksek Tps sorunu olur mu veya +30 gibi bir online de tps sorunu yaşanır mı ?
Ne yapmamı önerirsiniz pakette güncellemelere gideyim mi yoksa ideal midir sizce ?

Son düzenleme:

KnightNetWork

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eklenti sayın o makinaya göre aşırı fazla, eklentilerini bi elden geçirmelisin.
Ayrıca her şey makinanın belleğinde bitmiyor, CPU bu durumda çok önemli.
CPU modeliniz nedir?​

MrDarkWarriorV2

Marangoz
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Eklenti sayın o makinaya göre aşırı fazla, eklentilerini bi elden geçirmelisin.
Ayrıca her şey makinanın belleğinde bitmiyor, CPU bu durumda çok önemli.
CPU modeliniz nedir?​
2gb vds olanın işlemcisi X5650. EmekSkyblock ve OpSkyblock aktif şu an 16GB Almanya lokasyon bir sunucuda. 8GB daha ekleyeceğiz 24GB bellekli 2 farklı sunucu (8+16) olacak. Faction için 8 ayıracağız. Eklenti paketinde leak bir eklenti bulunmuyor loglarda WARN dahi yok. Fakat kafama takılan soru Factionu eklediğimizde tps sorunu yaşar mıyım.

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
2gb vds olanın işlemcisi X5650. EmekSkyblock ve OpSkyblock aktif şu an 16GB Almanya lokasyon bir sunucuda. 8GB daha ekleyeceğiz 24GB bellekli 2 farklı sunucu (8+16) olacak. Faction için 8 ayıracağız. Eklenti paketinde leak bir eklenti bulunmuyor loglarda WARN dahi yok. Fakat kafama takılan soru Factionu eklediğimizde tps sorunu yaşar mıyım.
Eklenti ve Skriptlerini görmeden kimse yorum atamaz, ama sorun yaşamazsın diye düşünüyorum paketi yaparken hata yapmadıysan.

RLC

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
3 Kişide 19 sa problem olabilir. Eğer 19.9X gibi değerler almıyorsan 3 kişide makinen biraz zorlanıyor olabilir.

KnightNetWork

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
2 GB yi linux yaparsan pek bir fazla sorun yaşayacağını sanmıyorum.​

MrDarkWarriorV2

Marangoz
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
2 GB yi linux yaparsan pek bir fazla sorun yaşayacağını sanmıyorum.​
Sunucu +60 online alıyor. Benim zaten sorunum 2gb da ki makina da değil. Lag vs yok. Ben bunu 8gb yapıp aynı zamanda da(Sadece Faction da) +30 online planladığım için gelecekte sorun olur mu sorusu kafama takıldı.

Geik

Zombi Katili
Satıcı
En iyi cevaplar
6
Eklenti sayısından ziyade eklentilerin görevi önemlidir. Eklentilerin boyutuna bakarak bir nebze de yorma dereceleri hakkında bilgi sahibi olabilirsin. (Kesin bir sonuç göstermez sadece tahmini) Eğer pluginlerin işlevlerini biliyorsanız zaten ne kadar yoracağını bilmeniz gerekir. Sunucunuzu 8GB olarak açıp istediğiniz online sayısına ulaşmasını bekleyin. Daha sonra /timings on yazın ve 30dk civarı bekledikten sonra /timings paste yazın daha sonra o linki kontrol edebilirsiniz.
Eğer linki kontrol etmeyi bilmiyorsanız forumda tekrar konu açabilirsiniz. Timings raporunuzu gözlemleyip daha iyi analiz yapılabilir. Ama şunu da eklemek isterim ki 20.00TPS zaten bir sunucunun alabileceği maksimum TPS'dir. 17-18'in altına düşmediği sürece sıkıntı yoktur.