Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumuna Hoş Geldiniz!

Sitemize kayıt olarak, diğer oyuncular ile tanışabilir, mesajlaşabilirsiniz, ayrıca bir şeyler paylaşarak veya sorarak Türkiye'nin en büyük oyuncu topluluğunun bir parçası olabilirsiniz!

Şimdi Katılın!
  • minecraft server

Haber 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Cullen

Running with the wolves
Forum Yöneticisi
Mesajlar
647
Puanları
1,890
oyun-forumu.png


19mays.jpg


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da ayak bastı Samsun'a. Herkes umutsuzluk içindeyken, bir kahraman yurdu kurtarmak için ilden ile dolaşıyordu. İnsanlara umut veriyor, onları kurtuluş mücadelemize davet ediyordu. O kahraman başardı. İnsanların gelecek umutlarını yeşertti, onlara uğrunda savaşıp ölebilecekleri bir şey verdi. Bugün buradaysak bunu Atatürk'e, silah arkadaşlarına, cesur şehitlerimize, mücadeleci halkımıza borçluyuz.

Atatürk yenilikçi bir insandı, genç fikirlere önem verirdi. Onca şeye rağmen hala genç fikirli insanların varlığını sürdürdüğünü biliyordu. Mücadelesinde bundan güç alıyordu. Körelmiş, hiçbir şeyi görmeyen insanlara karşı gelebilecek bir şeydi bu. Araştıran, kendini geliştiren genç fikirli insanların bu ülkenin kaderini belirleyeceğine inanıyordu. Öyleydi zaten. Koca bir savaşın içinden çıkardığı onca genç bir ülkenin kaderini değiştirdi.

Atatürk gençlere, zihni genç olanlara bu değerli armağanı verdi. Önceki yıllarda olduğu gibi, 100. yılında da hatırlatmak, bu kıymetli bayramı kutlayarak yaşatmak biz gençlere düşer.


21_3142.jpg

19 Mayıs'ın Tarihteki Önemi:
Bir neslin umududur 19 Mayıs. Koca bir hayal kırıklığı okyanusunda gözüken gemidir. Kurtuluş mücadelemizin başlangıcıdır. Önce Samsun'a, oradan Amasya'ya, Erzurum'a ve Sivas'a. İlden il dolaştı atamız. Zafere olan inancımızı yitirmemize engel oldu. İstanbul hükümetinin baskısına rağmen vazgeçmedi. O her şeye rağmen bu kadar umutluyken Türk milleti nasıl umutlanmasın? İnandılar. İtilaf devletlerinin sesini çığlıklarıyla bastırdılar.

Atatürk bize bu ülkeyi emanet etti. Gelecek nesillere ışık tutacak olan biz gençleriz. Bunu bir an olsun aklımızdan çıkarmamalıyız.


Herkesin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

19 Mayıs için Hazırladığımız Özel Video
 

TyGuardian

INSPECTOR Minecraft Eleştiri ve Geliştirme
Mesajlar
421
Puanları
1,300
19 Mayıs Gençlik Ve Spor bayramınız kutlu olsun.