Haber 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
Mesajlar
661
En iyi cevaplar
18
Beğeniler
1,703
Puanları
1,310
oyun-forumu.png


19mays.jpg


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da ayak bastı Samsun'a. Herkes umutsuzluk içindeyken, bir kahraman yurdu kurtarmak için ilden ile dolaşıyordu. İnsanlara umut veriyor, onları kurtuluş mücadelemize davet ediyordu. O kahraman başardı. İnsanların gelecek umutlarını yeşertti, onlara uğrunda savaşıp ölebilecekleri bir şey verdi. Bugün buradaysak bunu Atatürk'e, silah arkadaşlarına, cesur şehitlerimize, mücadeleci halkımıza borçluyuz.

Atatürk yenilikçi bir insandı, genç fikirlere önem verirdi. Onca şeye rağmen hala genç fikirli insanların varlığını sürdürdüğünü biliyordu. Mücadelesinde bundan güç alıyordu. Körelmiş, hiçbir şeyi görmeyen insanlara karşı gelebilecek bir şeydi bu. Araştıran, kendini geliştiren genç fikirli insanların bu ülkenin kaderini belirleyeceğine inanıyordu. Öyleydi zaten. Koca bir savaşın içinden çıkardığı onca genç bir ülkenin kaderini değiştirdi.

Atatürk gençlere, zihni genç olanlara bu değerli armağanı verdi. Önceki yıllarda olduğu gibi, 100. yılında da hatırlatmak, bu kıymetli bayramı kutlayarak yaşatmak biz gençlere düşer.


21_3142.jpg

19 Mayıs'ın Tarihteki Önemi:
Bir neslin umududur 19 Mayıs. Koca bir hayal kırıklığı okyanusunda gözüken gemidir. Kurtuluş mücadelemizin başlangıcıdır. Önce Samsun'a, oradan Amasya'ya, Erzurum'a ve Sivas'a. İlden il dolaştı atamız. Zafere olan inancımızı yitirmemize engel oldu. İstanbul hükümetinin baskısına rağmen vazgeçmedi. O her şeye rağmen bu kadar umutluyken Türk milleti nasıl umutlanmasın? İnandılar. İtilaf devletlerinin sesini çığlıklarıyla bastırdılar.

Atatürk bize bu ülkeyi emanet etti. Gelecek nesillere ışık tutacak olan biz gençleriz. Bunu bir an olsun aklımızdan çıkarmamalıyız.


Herkesin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

19 Mayıs için Hazırladığımız Özel Video
 


EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
Mesajlar
526
En iyi cevaplar
1
Beğeniler
235
Puanları
730
Ruh hali
19 Mayıs Gençlik Ve Spor bayramınız kutlu olsun.
 

Üst