Turnuva 1v1 ARAM Turnuvası

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
★ ★ ★
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
...benim girişlerimden daha iyi.

Daha önceden forumda bir LoL turnuvası yapılmıştı ancak birçok oyuncunun takımı olmadığı için katılamadığını gördüm. Bu turnuvada böyle bir derdiniz olmayacak.

Ankette forumda sıklıkla turnuva yapılmasını istemişsiniz. Bu da kendi imkanlarımla gerçekleştireceğim bir (dolayısıyla maddi bir ödül olmayacak, fakiriz napalım) 1v1 ARAM turnuvası olacak, maksat eğlence. Belki yönetimden turnuva ile ilgili bir rozet ödülü vermelerini isteyebilirim.

Ancak katılım epey fazla olursa veya düzenleyeceğim LoL turnuvalarına ilgi yüksek olursa önümüzdeki turnuvalara RP ödülü de koyabilirim.

Elbette durumlar katılıma bağlı ve turnuvanın organizatörü olduğum için aksi bir durum olmadığı sürece (insanlık hali) turnuvanın 30 Ağustos 2018 tarihinde saat 16.00'da başlamasına karar verdim. (Güncelleme: Turnuva 29 Ağustos 2018'e alınmıştır. Saat aynı, 16.00 (Bir gün erkene alındı.) Herhangi bir aksilik olması durumunda turnuvayı iptal etme veya erteleme hakları bana aittir, bilgilendirmesi buradan yapılacaktır.

Açıklama - Kurallar:

1. Turnuvaya katılım için konu altına Türkiye sunucusundaki sihirdar adınızı eklemeniz yeterli. Ben sizi turnuva gününe kadar oyundan ekleyeceğim. "Wukongun Klonu" adlı hesaptan gelen daveti kabul etmemiş oyuncular yarışmaya katılamayacaktır.

2. Eşleşmeler son yorumda eklendi.

3. Turnuva saatinde tüm oyuncular çevrimiçi olarak hazır bulunmalıdır. Maç saati gelip de önceden belirtmediği bir nedenle hazır olmayan oyuncu varsa bir sonraki maça geçilecektir. Yine de geciken oyuncu o sırada oynanmakta olan maç bittikten sonra 5 dk içinde gelirse maça katılabilecektir fakat oyuncu handikaplı sayılacaktır.

Handikaplı oyuncu durumu: Handikaplı oyuncu rakibe 1 kill vermiş gibi muamele görür. Bu nedenle rakibinin maçta kendisini bir kere öldürmesi durumunda maçı kaybedecektir.

4. Format olarak: ARAM haritasında sıralı seçim ile oynayacaksınız. (1 yasaklama ve ardından seçim hakkınız var.)

2 kill alan, ilk kuleyi yıkan veya 100 minyona ilk ulaşan maçın galibi olur ve bir sonraki tura yükselir.

Ayrıca, tek maç içinde 3'ten fazla katledilen oyuncu da yenilmiş sayılır. (Burada kast ettiğim "executed" olmak, yani rakip oyuncuya skor vermeden kuleye veya minyonlara 3'ten fazla ölürseniz yenilmiş sayılırsınız.)

5. Maç sırasında, sonunda ve sonrasında rakibi kışkırtacak ifadeler kullanmak, küfür etmek, "easy", "kolay" türü şeyler yazmak turnuvadan diskalifiye olmanıza neden olacaktır, bunlar haricinde maç içinde /all'dan konuşmak serbesttir.

6. Üçüncülük maçı yapılmayacaktır.

7. Bir maçta aldığınız şampiyonu tur yükselmeniz durumunda 2 maç daha yeniden seçemezsiniz. Örneğin, ilk maçınızda Darius aldınız ve yükseldiniz. Sonraki 2 maç boyunca Darius alamazsınız.

Finalde ise böyle bir sınırlama olmayacak. 3 final maçının 3'ünde de aynı şampiyonu seçebilirsiniz. (Tabi karşı taraf yasaklamazsa.)
Turnuvaya katılacak oyuncular şartları kabul etmiş sayılır.

Neyse işte çok kasmaya da gerek yok, kuralları anladıysanız yeter. Özellikle forumda turnuva olsun diyen üyelerin katılımını bekliyorum.

Güncelleme: Kazanana birkaç adet Steam key, katılımın fazla olması durumunda 2. ve 3.ye de birer adet key verilecektir. Sponsor: @MrPolat'a teşekkürler.

Son düzenleme:

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Güzel düşünmüşsün. Katılayım bari. Sihirdar adım: GlikozHD

AlperKTS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
En son turnuvaya katıldığımda 1vs5 Atmıştım 7 levellarla oynadım xd.

Schweppes

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bende Gireyim Bari Jungle Main Ama
İsim:Tobxcaız

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
★ ★ ★
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ödüllerde ve kurallarda güncelleme yapıldı. (7. Madde eklendi, katılım artması durumunda 2. ve 3.lere ödül eklendi.)

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
★ ★ ★
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
5v5 Sihirdarda olabilir
Bunu çok fazla talep gelmediği sürece yapmayacağım çünkü açıklamıştım konuda, takım çıkmıyor doğru düzgün. İki üç takım falan ancak olur o da zevksiz. Ama şöyle en az bir 6-7 takım olursa ayarlayabilirim elbette.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Etkinliği beğendim. Bilgisayar çöp olmasa katılırdım. :pala: