2 Hosting Arasında Takıldım, Öneriler Lütfen.

BenEfeTurkS

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle Merhaba Forum Üyeleri,
Bundan Yaklaşık 5-6 Ay önce Batihost'tan 4GB Sunucu Kiralayıp Yaklaşık 50- 60 Pluginli Bir OPFaction Sunucusu Kurdum. Sonra Bu Foruma Reklam Verdim Ve Sunucumun Kişi Sayısı 60 - 80 Kişi Arasında Değişiyordu.Bu Kadar Kişiye ve Bu Kadar Plugine 4GB Sunucunun Yetmediğini Gördük. Yani Sunucum Biraz Laglıydı ve Ram Yükseltecek Paramız Yoktu. 15 Gün Kadar Dayandıktan Sonra Kampanyalar ve Hediyeler Sayesinde Bir Baktık Ininal Kart Üzerinden 190TL Lik, Mobil Ödemeden ise 50 TL Civarlarında Satış Yapmışız. Bizde Sunucumuzu Batihost Üzerinden 16GB Dedicated Makineye Yükselttik. Çok İyi Performans Alacağımıza Emindik Fakat Sunucum 16GB Olmasına Rağmen Sürekli Çökmeye Başladı. Çökmeler Batihostun Hataları Değildi. Aksine Benim ve Ekibimin O Zamanki Bilgisizliğiydi. Ek Olarak Sunucu Sürekli Saldırılar Yiyordu. Bot Saldırıları Sürekli Gerçekleşiyordu ve Bunun Önlemini Çok Kolay Almıştık. Birde BOT'tan Sonra Balon Yemeye Başlamıştık ve Spigot Sürümümüzde Balon Koruması yoktu. Balonları Atan Kişileri Tespit Edip Tatlı Dille Konuştuktan Sonra Balonlarıda Bir Türlü Engelledik. Herkes Mutlu Derken Sunucumdaki Lag Oranı Gittikçe Arttı ve Biz Hosting Değiştirmeye Karar Verdik.

Artık Yeni Hostingimiz Rabisuydu ve Rabisudan'da 16GB Makine Kiralamıştık. Bu Sunucuda Pek Fazla Lag Yoktu Ama Ara Ara Drop Giriyordu (Paketten Kaynaklı.). Nedense Hostingimizi Değiştirdikten Sonra Oyuncu Sayıları Yerlere Vurdu. 60 - 80 Kişi Arası Kişi Çeken Sunucumuz Artık Maksimum 10 Kişi Çekiyordu. Ortağımızla Aramızı Ayırmak Zorunda Kaldık ve Sunucuyla İlgilenemedik. Sunucumuz'da Bu Şekilde Kapandı.

Şimdi İse Tekrar Sunucu Açıyorum ve Eskisi Kadar Tecrübesiz Değilim. Paketi Tamamen Kendim Hazırladım ve Yeni Sistemlerle Karşınızda Olacak Sunucu. Ben Bu Sunucuda Hiç Hata Yapmak Istemiyorum, 4 - 4'lük Bir Sunucu Olsun İstiyorum ve Doğru Hostingin Batihost'mu, Yoksa Rabisu'mu Olduğunu Sizlere Sormak İstiyorum.

Benim Amacım Burada Hosting Kavgası Yapmak Değil. Batihosttan 4 - 5 Tane Sunucu Aldım ve Ticketlerime Mesai Saatleri İçerisinde Maksimum 1 Saat İçerisinde Cevap Verdiler ve Kibar Bir Üslup'ları Vardı. Yani Bana Sorarsanız Batihost 4-4'lük Bir Hosting.
Rabisuyuda Kullandım, Onlarda Aslında Batihostun Kopyala Yapıştırı Gibi bir şey, Ticketlere Çok Hızlı Cevap Veriyorlar ve Müşterilerinin Tamamen Arkasındalar Batihost Gibi.

Ikisininde İyi Olduğunu Biliyorum Fakat Ben Siz Değerli Forum Üyelerinden Batihost ve Rabisunun Artı Ve Eksi Yönlerini Yazmanızı Istiyorum.
Teşekkürler..

@Rabisu
@batihost.com

NOT: Bu Konuda Asla Hosting Şirketleri Baltalanmamıştır, Aksine İkisini de Kullandığımı ve İkisininde Harika Olduğunu Belirttim.

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Batihost Öneririm Sağlam Hostingdir

Ayrıca Gereği Olmayan Plleri Silmenizi Ve Anti Lag Kurmanızı Öneririm Bot Saldırılarına Gelirsek Premium Pl Kullanabilirsiniz Ya Da FakeLobi Açıp Anti Bot Plsi Kurabilirsiniz Onun Dışında Spigot PaperSpigot Kurarsanız Daha Güvenli Olur

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Lagsız sunucu çok önemlidir her özellik oyuncuları sevindirmeyebilir. bir özellik eklerken mutlaka düşünün olabilidiğince az plugin ile işi halledin büyük skriptler kullanmayın oyum rabisu ancak Nitrado kadar iyi bir hosting görmedim uzun süre kullandım ve tek şikayetim yok 2 seçenek verdiğin için Rabisu!

BenEfeTurkS

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Rabisu kullanmanı öneririm hocam , kaliteli hizmet istiyorsan @Rabisu
Rabisuyu Tercih Ettim, Teşekkürler
Aman AxiTR kullanma da ((:
AxiTR'ye neden bu kadar taktınız anlamıyorum, zamanında problemler yaşamış olabilirsiniz ama bu kadar kötülemek doğru değil. Bence AxiTR'de Kaliteli fakat Toplumda AxiTR'ye Çok Fazla Önyargı olduğundan dolayı Oyuncu Sayısını etkileyeceğini düşündüm.

Batihost Öneririm Sağlam Hostingdir

Ayrıca Gereği Olmayan Plleri Silmenizi Ve Anti Lag Kurmanızı Öneririm Bot Saldırılarına Gelirsek Premium Pl Kullanabilirsiniz Ya Da FakeLobi Açıp Anti Bot Plsi Kurabilirsiniz Onun Dışında Spigot PaperSpigot Kurarsanız Daha Güvenli Olur

Batihost'u Tercih Etmedim. Bunun Sebebi kalite değil tamamen kaliteli bir hosting fakat çok fazla kullandım, birazda Rabisu Kullanayım dedim zaten Aralarında pek fark olduğunu sanmıyorum.

Lagsız sunucu çok önemlidir her özellik oyuncuları sevindirmeyebilir. bir özellik eklerken mutlaka düşünün olabilidiğince az plugin ile işi halledin büyük skriptler kullanmayın oyum rabisu ancak Nitrado kadar iyi bir hosting görmedim uzun süre kullandım ve tek şikayetim yok 2 seçenek verdiğin için Rabisu!
Teşekkürler, Rabisuyu Tercih Ettim :)

AxiTRBilisim

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Rabisuyu Tercih Ettim, Teşekkürler

AxiTR'ye neden bu kadar taktınız anlamıyorum, zamanında problemler yaşamış olabilirsiniz ama bu kadar kötülemek doğru değil. Bence AxiTR'de Kaliteli fakat Toplumda AxiTR'ye Çok Fazla Önyargı olduğundan dolayı Oyuncu Sayısını etkileyeceğini düşündüm.

Batihost'u Tercih Etmedim. Bunun Sebebi kalite değil tamamen kaliteli bir hosting fakat çok fazla kullandım, birazda Rabisu Kullanayım dedim zaten Aralarında pek fark olduğunu sanmıyorum.

Teşekkürler, Rabisuyu Tercih Ettim :)

oyuncu sayısını etkilemediğini size garanti ederim ek olarak sunucunun hiçbir yerine reklam metinleri yerleştirmemekteyiz

BenEfeTurkS

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
oyuncu sayısını etkilemediğini size garanti ederim ek olarak sunucunun hiçbir yerine reklam metinleri yerleştirmemekteyiz
Dün Rabisudan Kiraladım Sunucuyu, Eğer ki Rabisuda bir memnuniyetsizliğim olursa sunucumu direk size taşırım.
Umarım Size ve Diğer Tüm Hostinglere Çamur Atmaya Çalışan Kişiler birgün Tükenir.