2019 İçin Minecraft İstatistiği

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
137456

137457

2019 İçin Minecraft İstatistiği

Son birkaç aydır birçok kişi "Minecraft öldü...", "Minecraft mı Kalmış?" gibi sorular sormaya başladığını neredeyse hepimiz fark etmiş bulunmaktayız. 'Minecraft' isimli sandbox, hayatta kalma oyunu 2019 yılı ile birlikte 10. yılını kutlamıştır ancak bu oyunun halen popüler olduğunu, hatta 2018 yılından çok daha fazla oyuncu sayısına ulaştığına inanıyor musunuz? Eğer bu cevabınız hayır ise, o sıcak çayınızı hazır edip bu konuyu sonuna kadar okumaya başlamanızı öneriyoruz.

2019 yılı, Minecraft için en iyi yıllardan birisi oldu diyebiliriz. Oyun hem 10. yıl dönümünü kutladı, hem de eskisinden çok daha fazla oyuncu sayısına ulaştı. Sadece bu kadar da değil; Minecraft, Tetris isimli video oyununu geçerek dünya sıralamasında en çok satılan video oyunu olarak birinci sıraya oturmuş bulunmakta.

EN ÇOK SATILAN VIDEO OYUNU

137458

En çok satılan video oyunu her zaman Tetris olarak bilinmiştir. Ancak bu 2019 yılında Minecraft bir şekilde bu oyunu geçmiş ve son istatistiğe göre 176,000,000 kopya sayısına ulaşmıştır. Evet, Minecraft tüm platformlarda oynayabildiğimiz bir oyun olduğu için en çok satılan video oyunu olması bizleri çok mutlu etmiş bulunmaktadır.

AYLIK 112 MILYON AKTİF OYUNCU SAYISI

137459

Mart 2019 tarihine göre Minecraft'ın aylık aktif oyuncu sayısı 91 Milyon idi. Tabii o günden sonra Pewdiepie isimli Youtuber Minecraft videoları çekmeye başlayınca dünya'da en popüler video oyunu olarak geri gelmiş bulunmaktadır ve işte Eylül 2019 tarihinin istatistiği şu şekilde; Minecraft'ın Aylık 112 MİLYON Aktif Oyuncu Sayısı Bulunmaktadır.

HYPİXEL +90K ONLINE OYUNCU SAYISINA ULAŞTI

137460

Minecraft'ın en popüler sunucusu olan Hypixel'in online oyuncu rekoru 2017 yılına göre +64K idi. Bu rekor, 2018'de çok yüksek bir düşüşe uğramıştı ancak 2019 yılında bu sunucu hiç beklenmedik bir şekilde yepyeni bir rekora imza atmıştır; Hypixel İsimli Minecraft Sunucusu +90K Online Oyuncu Sayısına Ulaşmış Bulunmaktadır. Çok yakında Hypixel'i +100K Online Oyuncu sayısı ile görmeyi hayal ediyoruz, hadi bakalım!

Gördüğünüz gibi Minecraft isimli video oyununun öldüğü falan yok, aksine oyun daha'da canlandı. Peki, bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı alalım bakalım.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecraft ölmeden önce son bir gösteri yapıyor. Tıpkı mercanların beyaz ölümü gibi.

Bu tarz istatistikleri hep sevmişimidir. Favori konularımın arasına ekliyorum.

LavivaSurvival

IP: LavivaNW.Keyubu.Com
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Minecraft ölmez çünki :D kolay kurulum ve düşük sistem gereksinimli patates pc ler bile çok rahat açıyor.​

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
1.14 güncellemesi, bahsettiğin gibi Pewdiepie'nin Minecraft'a başlaması, oyunun daha iyi bir hale gelmesi gibi çeşitli etkenlerinde büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum.

Bu arada bir şey fark ettim. PUBG'yi 50 milyon kişi alıp 229 milyon kişi oynuyor. Yani oyunu satın alan kişilerin 4.5 katı oyuncu korsan mı oynuyor? ._.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
1.14 güncellemesi, bahsettiğin gibi Pewdiepie'nin Minecraft'a başlaması, oyunun daha iyi bir hale gelmesi gibi çeşitli etkenlerinde büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum.

Bu arada bir şey fark ettim. PUBG'yi 50 milyon kişi alıp 229 milyon kişi oynuyor. Yani oyunu satın alan kişilerin 4.5 katı oyuncu korsan mı oynuyor? ._.
aylık oyuncu

sen 1 ay her gün girersen 30 sayılır.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

İstatistik tüm platformlar için.

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Aslında burada bir başarısızlık da ortaya çıkıyor, satın alan kişiler aktif oyuncu değil, yani oyun tam olarak kendine bağlayamıyor.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aslında burada bir başarısızlık da ortaya çıkıyor, satın alan kişiler aktif oyuncu değil, yani oyun tam olarak kendine bağlayamıyor.
Aylık Oyuncu Sayısına bakınız lütfen...