Yardım 25565 portunda açmak zorunlumu

lokyrius

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
minecraft için server açacağım server için kendi bilgisayarımı kullanacağım 4gb ram 20mbps upload var. fakat port açma kısmında 25565 portunda açmak istediğimde modem arayüzü kabul etmiyor ama 80 portunda falan açabiliyorum. bu yüzden aklıma bir soru takıldı 25565 portunda açmak zorunlumu? yardım ederseniz hayat kurtarırsınız.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Herhangi bir porttan açmak zorunlu değil, modemininzin izin vermemesi değişik geldi, güvenlik duvarı ya da modem ayarlarından olabilir. Güvenlik duvarından mı modemden mi olduğunu anlamak için internette ikisi içinde arama yapın. If you are running a minecraft server behind your router then you need to setup a port forward in order to allow your friends to connect. bu site bu linkte minecraftta port açmak için rehber sunmuş, çeşitli oyunlar ve modemler için rehberler mevcut bu sitede.

Andrella

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
minecraft için server açacağım server için kendi bilgisayarımı kullanacağım 4gb ram 20mbps upload var. fakat port açma kısmında 25565 portunda açmak istediğimde modem arayüzü kabul etmiyor ama 80 portunda falan açabiliyorum. bu yüzden aklıma bir soru takıldı 25565 portunda açmak zorunlumu? yardım ederseniz hayat kurtarırsınız.
Hayır zorunlu değil

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
server.properties dosyasından ayarlayabilirsin, portu.